Každý pátek ve 20:15

Rozhovor s Honzou Pokorným

Farmář hledá ženu II - Honza Pokorný - Obrázek 4  Foto: Farmář hledá ženu II - Honza Pokorný - Obrázek 4 Foto: All

Indián nebo Zaříkávač koní. Tak se přezdívá sedmačtyřicetiletému Honzovi Pokokornému. Proč se do soutěže přihlásil? Jakou ženu by chtěl a co obnáší jeho práce?

Rozhovory s pěti farmáři, kteří postoupili do druhé řady reality show Farmář hledá ženu, probíhaly v penzionu Romantika během prvního dne, kdy se setkali s ženami, jež si vybrali podle fotografií a dopisů. Následující den měli farmáři strávit se čtyřmi ženami při společných aktivitách a podle toho si vybrat finální trojici favoritek.

Jste znalec horoskopů, hodně na takové věci dáte. Když jste si vybíral favoritky, tak jste si pozval i jednu Štírku. Vodnář a Štír – to dohromady taky moc nejde?
Víte proč? Já mám ascendent ve Štíru…
A koho byste jako Vodnář rád poznal, když s těmi Lvicemi to nikdy nedopadlo nejlépe?
Váhu.

A už jste si tuhle zkušenost prožil?
Bylo to výborný, ale byl mezi náma obrovskej věkovej rozdíl. Obrovskej.
To se vám tady může taky stát. Přijely vám i mladice a krasavice, tak to budete třeba řešit znovu.
Já vím. A asi si je nakonec nevyberu. I když s tou dvaadvacetiletou Lvicí to možná zkusím, tam to fakt jiskří.

Patrně budete takový šarmér druhé řady, něco jako byl Petr Hájek v první, byť v trochu divočejší a tmavé podobě. Kolikrát jste rozvedený?
Třikrát. Všechny tři byly Lvice… Takže… ale stejně nevím, jestli tomu náboji zítra zase nepropadnu a nakonec si ji nevezmu na farmu. Uvidíme zítra, zítřek rozhodne.

Motivovala vás k účasti v pořadu první řada Farmáře?
Já jsem se už do první řady hlásil a jsem rád, že to tentokrát vyšlo.

Co vás živí a uživí?
Mám ranč pod Kunětickou horou. Částečně mě živí komerční aktivity, chov mám jen jako okrajovou záležitost, nejvíce se věnuju koním s nějakým handicapem.

Lidi k vám vozí koně s problematickým chováním a vy se snažíte ta zvířata z toho dostat?
Já jsem opravdu zaříkávač koní jako Redford v tom filmu. Natočili to podle života Montyho Robertse, který celý ten systém vymyslel, a já pracuju podobně nebo hodně podobně.

Jak jste se k tomu dostal? Vyrůstal jste s koňmi?
Ne, ale odmalička mám skutečně cit pro zvířata. Pak jsem měl bouřlivé období, kdy jsem „dělal“ psy, kdy jsem hodně vlál a hodně pil a hodně měnil manželky. Když se mně narodila dcera Terezka, tak jsem šel na léčení. V té době jsem potřeboval změnit nejen způsob života, ale i místo, tak jsem se odstěhoval z města a koupil za pár kaček opuštěnou hájenku. Tím pádem jsem získal možnost splnit si sen, celý život jsem chtěl koně a tady na to byl prostor.

Naplňuje vás to, co dnes děláte? Přináší vám to štěstí? Jak to vidíte v pětiletém horizontu?
Už bych se nechtěl vrátit k podnikání nebo k vydělávání peněz za každou cenu. Navíc, i když žiju zvířatama, tady je to taky o styku s lidma. A to mě tak úplně nenaplňuje, takže mířím k tomu, že budu víc se zvířaty, mám v jednání nákup velkého pozemku. Chtěl bych ještě začít chovat krávy a ten komerční styl ještě poněkud utlumit.

A jakou roli by v těchto plánech měla hrát nová partnerka? Snesl byste ženu s vlastní kariérou, nebo čekáte pomocnici?
Nechci být sám. Na mě se ženy docela lepí, ale dlouho u mě nevydržej. Zimy jsou zlý. Mám přes sto zvířat, musím jim vozit v zimě vodu a nikdo to za mě neudělá. Navíc dělám bojové sporty a občas přijdu ke zranění, tuhle jsem měl ruku v ortéze…S dcerou mám dobrý vztahy, ale ta má vlastní život. A já potřebuju partnerku, která by se tam hodila a byla mi taky oporou. Ale nehledám pracovní sílu, jak by si spousta lidí mohla myslet. Čtyři ruce jsou víc než dvě, ale nemusej dělat to samý co já, mohou pečovat atd. Té práce zase tolik není, ale je to závazek, člověk je uvázaný a potřebuje zázemí a pochopení.

Vy teď žijete sám a staráte se o sebe sám?
Žiju sám a postarat se o sebe umím. Nikdo se nemusí obávat, že na něj hodím všechno, jakmile přejde práh…

Co považujete za svoji nejhorší a nejlepší vlastnost?
To je vlastně jedna a ta samá. Jsem moc otevřený…

Co u žen a potencionálních partnerek nesnášíte?
Bouchání dveřma a nekomunikování. Spíš snesu hádky a „Itálii“ než tichou domácnost.

Dobře, ale muži rádi utíkají od problémů. Dokonce fyzicky, ne jen mlčením. To tedy není váš styl?
Ne, tohle já nedělám. Jsem, jak už jsem řekl, někdy brutálně otevřený. Jenže druhá strana vás vyzve, že chce slyšet pravdu, a když ji řeknete, tak to pak neunese.

Jste hodně vznětlivý? Rychle se rozčílíte?
Ano, ale když se podívám tak pět, sedm let zpátky, už mnohem méně. Mám vysoký tlak a beru prášky, tak jsem se zklidnil.

Co děláte nejraději ve svém volnu, pokud ho máte?
Jsou to ty bojové sporty. Kdysi jsem měl v Pardubicích svůj klub, ale teď je to koníček. Já jiný sport ani neumím.

Nepijete. Kouříte?
Nepiju, kouřím…

V kolik hodin vstáváte a uléháte, jak vypadá váš všední den?
Sám od sebe se vzbudím okolo šesté, ať je jaro, léto, podzim, zima. Do oběda se snažím všechno udělat, a když se najím, jdu na chvilku spát. Jenom chvíli – a jsem fit. To dělám s železnou pravidelností dvacet let a vzbudit mě mohou, jen kdyby hořelo. A neponocuju, mám přirozený režim, usínám, když se smráká...

Jak mi odpovíte, když vám řeknu: Nejvíc mě naštve, když…
Srážka s blbcem. A protože jsem takový to věčný dítě, důvěřivý a upřímný, tak samozřejmě lidská faleš. Hrozně mi vadí, když někdo nedodrží slovo nebo když mě někdo, nedej bože, zneužije.

Co vám naopak udělá největší radost?
Když se narodí hříbě. Nebo když zachráním nějaký zvíře. Když pomůžu handicapovanýmu dítěti nebo autistovi.

S tím vám pomáhají nějací odborníci?
Brigádníci, a tyhle věci dělám zadarmo. U hipoterapie jde o to, že kůň okamžitě pozná člověka s handicapem, začne se chovat jinak a předává mu tu svoji energii. To není standardní ježdění na koni. Dlouhodobé ježdění na koni člověka ničí, jsou to otřesy na páteř a tak, tady jde ale o zážitek ze vztahu se zvířetem a tu sílu, která z něj vychází.

Která z „vašich“ blondýn se vám líbila nejvíc? Ta à la country and western, protřelá sexy krasavice, nebo blondýnka v růžovém a na podpatcích? Ta by se snad na farmu ani nehodila...
To byla Oli, to je dáma, pravda, ale já z ní instinktivně cítím selku. A hlavně – bylo mi s ní zatím nejpříjemněji.

Šel byste ještě do vlastní rodiny, do vlastního dítěte?
Neříkám ani ano, ani ne. Instinktivně toužím po velké rodině, což mi nevyšlo, proto se obklopuju mladýma lidma a jsem šťastnej, když jim můžu uvařit guláš a svíčkovou a u mýho velkýho stolu jim chutná. Kdyby moje partnerka otěhotněla, tak bych ji na interrupci neposlal. Ale uvědomuju si, že bych byl starý otec, a to já moc neuznávám. Kvůli tomu jsem ukončil luxusní vztah s devatenáctiletou slečnou, protože zapracoval rozum.

Farmář hledá ženu II - Honza Pokorný - Obrázek 1  Foto:

Anketa

Z finálové pětice farmářů je mi nejvíc sympatický:

hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
Líbí se vám tento článek?

Vaše názory (3)

Veča
Neveřím Vám 0 21.03.2012 10:52

Dobrý den Honzo,
nezlobte se na mě, ale na mě působíte, že si hned od začátku hrajete na něco, co nejste. Jak můžete s Vaší povahou - sám se tak popisujete - pracovat s koňmi? Neviděla jsem Vás, ale pokud jste tak výbušný, jak můžete řešit problémy s nimi, když sám jste jeden velký problém a hrát si na zaříkávače? Kůň vycítí vše, Vaše rozpoložení, náladu ... Řekla bych, že je to pouze Vaše póza hrát si na něco a být zajímavým.

Elaine
pro Indiána 1 20.03.2012 14:18

Milý Honzo,astrologie je krásná a fascinující,může hodně pomoci.Ale ve vztazích funguje cosi víc,než porovnání horoskopů partnerů.Každý,koho potkáme a s kým jsme,nás má něco naučit,abychom na své životní pouti pochopili proč jsme na tomto světě.Proto jste 3x potkal lvice.
Může se také jednat o karmické záležitosti a to potom nepomůže nic v rozhodování,jaká partnerka bude dál po Vašem boku.Řiďte se srdcem,ke které Vás to táhne nejvíc,i když se to televiznímu štábu nebude moc hodit do vysílání

lufar
pozdrav 24.03.2012 23:42

Honziu, Honziku jak nam bylo krasne na Zelivce !? Martin,us

reklama

reklama