Každý pátek ve 20:15

Rozhovor s Jiřím Čočkem

Jedenačtyřicetiletý Jirka má v druhé řadě Farmáře přezdívku "katolík". Proč se do soutěže přihlásil? Jakou ženu by chtěl a co obnáší jeho práce?

Rozhovory s pěti farmáři, kteří postoupili do druhé řady reality show Farmář hledá ženu, probíhaly v penzionu Romantika během prvního dne, kdy se setkali s ženami, jež si vybrali podle fotografií a dopisů. Následující den měli farmáři strávit se čtyřmi ženami při společných aktivitách a podle toho si vybrat finální trojici favoritek.

Co vás motivovalo k účasti v soutěži?
Já jsem se hlásil už do jedničky, pak jsem však zaváhal a vzal zpátečku. Letos jsem ale prožíval takový bolestný rozchod, takové vnitřní prázdno. A tohle by mohlo být ono, řekl jsem si.

Na čem ta známost krachla?
Přišel mi hrozně nadšený mail, krásná fotka, já jsem úplně zajásal. To se člověku zrychlí tep, zadrží se dech, ale byli jsme ve stejném znamení – a tam prý záleží na tom, kdo má navrch. Dokonce i numericky jsme byli podobní, ale nevyšlo to. Ona měla svobodné a časově náročné zaměstnání, nešlo to dohromady. Musel bych jít za ní a všechno zrušit.

Co si myslíte, že můžete ženě nabídnout?
Nepiju, nekouřím, za děvčicama nelítám, alimentační závazky taky nemám. Chtěl bych založit rodinu, mít alespoň tři děti – některé holky to děsí.

I když na druhou stranu to může některé ženy potěšit, vždyť dnes je hodně mužů, kteří se nechtějí ženit ani vázat, děti oddalují...
To je jeden pohled, ale já znám hodně sedláků, kteří prostě nenašli tu selku. A i když je nedobře člověku samotnému, tak zase než by to nebyla selka, je lepší, když je člověk sám.

Jaká má být selka? Především pracovitá?
To taky, ale pracovitá proto, že ji to samotnou baví. Hlavně ji to musí bavit. To je ale univerzální nejen pro zemědělství, to má platit vůbec. Nejhorší je dělat práci, která člověka nebaví, s minimálním úsilím a za hodně peněz. Podle toho pak ten svět vypadá…

Vy jste zčásti takový prototyp Petra Bušáka z první řady. Žijete s rodinou, děláte v zemědělství, jste praktikující katolík a hledáte dívku, s níž byste mohl konečně založit rodinu, pokud možno navždy. Příběh v první řadě dopadl smutně. Nebojíte se, že byste mohl dopadnout podobně, zamilovat se do někoho „nevhodného“?
Já trvám na tom, pokud by to vyšlo, že bychom museli mít nezávislé extra teritorium, bydlet zvlášť. Byl to smutný příběh, ale podobné je to v tom, že ta žena by musela být tolerantní, chápat můj způsob žití, obživy a existence. Ale já nejsem žádná postava z Kamenného řádu, jak mi kolikrát psali lidé v diskusích v reakci na můj medailonek. To mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě!

Na čem vy nejvíce prosperujete, co vás nejlépe živí?
Slovo “prosperujete“ je přehnané. Já jsem univerzální zemědělec, přes zimu jdu někam třeba pytlovat zemáky. S vedlejším JZD mám docela dobrou družbu, tam mi už rovnou nabídli, ať jdu k nim dělat, ale musel bych prodat kus pole, což jsem nechtěl. Zvažoval jsem být kovozemědělcem, ale pro mě by byla sebevražda pracovat v třísměnném provozu.

Pracujete v zemědělství odjakživa?
Dělal jsem traktoristu, nástavbu jsem nedokončil, přiznávám, že jsem trochu lajdal. Byl jsem chvíli na pracáku, pak jsem jezdil s vysokozdvižným vozíkem. Tam mě chlapi hecovali: „Juro, ty jsi sedlák, jdi se živit rodnou hroudou!“ To, že si ze mne dělají legraci, jsem se dozvěděl, až když jsem tím sedlákem už byl.

Jste pro ekologické zemědělství, zásobujete farmářské trhy?
Nejsem bio, ale chemii nepoužívám. Otec umřel na rakovinu – a už proto to nesnáším. A ty farmářské produkty, to je také složité...

Takže kdybyste našel nějakou aktivní pracovitou partnerku, která by se toho nebála a ty registrace a osvědčení kolem třeba vyběhala, do něčeho takového byste šel?
No to bych byl rád, hlavně ale, aby ji to bavilo. Dával jsem si už spoustu inzerátů, ale vždycky mi odpoví děvčice z města. Tak si říkám, proč mi vlastně píšou? Jedna mi třeba psala, že potřebuje povzbudit, protože pracuje s hendikepovanými dětmi, a já jsem jí odepsal, že taky potřebuju povzbudit, protože mi zmoklo seno…

Tak třeba se zadaří… Máte už nějakou favoritku?
Není nad osobní kontakt, a teprve dnes se seznamujeme. Jedna mi navíc nepřijela. To mě mrzí, vypadala, že bude veselá. Asi to bude tím, že mám na internetu jednoho zadluženého jmenovce. Myslím, že si nás bohužel pletou...

Co považujete za svoji nejhorší vlastnost?
Tak nejhorší – že jsem takový chaotický tvor. Ve spoustě věcí mám zmatek, i když bych měl být pořádkumilovný, tak na druhé straně nestíhám. To je taky vlastnost Střelců, že si toho naberou víc, než můžou zvládnout. To se vlastně týkalo i té Střelkyně, o níž jsem mluvil. Pořád někde lítala, kolikrát nestihla ani to rande…

A nejlepší? Čeho si na sobě ceníte?
Že jsem citově založený, někdo to ale považuje za minus, že jsem měkkota. Prý ze mě nevyzařuje mužství. Seznamuji se už od převratu, ale ženy mají někdy o partnerství svérázné představy. Zažil jsem už hodně bizarních nabídek a některé ženy po čtyřicítce jsou už téměř podivínky. Musely by se taky trochu přizpůsobit.

Když máte volno, co rád děláte?
Je toho víc. Hlavně zpívám s kytarou v chrámové škole. Mrzí mě, že se písnička do mého profilu už nevešla.

Tak svým favoritkám zazpíváte na farmě, to by se jim mohlo líbit… A jak moc vážné to máte s vírou?
Hodně, ale raději jsem uvedl, že jsem reformní katolík, protože čas letí. Asi jsem si tím ale udělal pár nepřátel u nás – někdo mě kvůli tomu, co jsem uvedl o soužití před svatbou, pomalu už ani nezdraví.

Farmář hledá ženu II - Jiří Čoček - Obrázek 1  Foto:

Anketa

Z finálové pětice farmářů je mi nejvíc sympatický:

hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
Líbí se vám tento článek?

Vaše názory (3)

Jagi
O ostudu nejde, ta už ke 0 13.03.2012 15:49

O ostudu nejde, ta už ke křesťanům tak nějak patří, že je mají za blázny, ale horoskopy, znamení, biotronik, kyvadélko atd. do života křesťana, který má skutečný vztah s Bohem, fakt nepatří. V jednoho Boha věřiti budeš - ne v jednoho Boha věřiti budeš a ještě v tohle a v tohle taky a taky v tamhleto, co kdyby na tom něco bylo.
Dobré ovoce v životě mu to podle všeho taky nenese. Jinak působí jako hodný, milý člověk.

Vojta P.
ach jo 1 12.03.2012 22:03

..Zase jeden, kterej dělá křesťanům ostudu :(
Proč to tihle lidé o sobě tvrděj?! Vždyť pomalu každá druhá věta, co vypustí je v přímém rozporu se základními aspekty křesťanského života >< Je to okultista jak stehno i ta moderátorka je víc v obraze než on..

juli
Nemyslím, že dělá křesťanům 12.03.2012 23:58

Nemyslím, že dělá křesťanům ostudu. Aspoň těm, co v rámci sebekritiky nehážou kamenem. Každý jsme nějaký - nedokonalý.
Ale divné je, že tolik řeší znamení - kdybych takhle pitvala, nejspíš bych nebyla 15 let šťastně vdaná:-)
Každopádně přeju štěstí - kdysi dávná známá, co si nakonec našla jiného sedláka...

reklama

reklama