Každý pátek ve 20:15

Rozhovory s farmáři: Kdo se zamiloval v tanečních?

Farmář hledá ženu III. - zámeček - Obrázek 4 Foto: Farmář hledá ženu III. - zámeček - Obrázek 4Foto: All

První polibek, pohlazení, držení se za ruku se člověku zpravidla nesmazatelně zapíše do paměti. Jak na své lásky vzpomínají farmáři? A rozhodli se přihlásit do pořadu Farmář hledá ženu dobrovolně? Než se s letošní pěticí statečných rozloučíme, odpoví nám ještě na naše otázky.

 

Nejvíce se rozpovídal Josef František. Původně odtažitý a uzavřený farmář pod vlivem své Heleny přímo roztál: „Přihlásil jsem se sám, protože mi přišlo, že je to cesta, jak si najít ženu na celý život. Je ale pravda, že tento názor jsem nesdílel sám. Poté, co byl odvysílaný první medailonek, se mi známí přiznali, že tajně uvažovali o tom, že by mě již do první nebo druhé řady přihlásili sami. Společně jsme se tomu pak zasmáli a já byl rád, že mám kolem sebe lidi, kteří to se mnou myslí dobře,“ říká Josef.

První láska byla nezapomenutelná

Farmář hledá ženu - Najde Josef tu pravou?

A jak vzpomíná na svoji první lásku? „No kdo by si nevzpomněl....:-)? Bylo nám oběma 16 let a poznali jsme se v tanečních. Moc se mi líbila (a dodnes líbí), ale já tenkrát vůbec nebyl na žádný vztah připraven, takže to bylo tak rozpačitě krásné, že náš vztah vyvrcholil jedním políbením s přáním krásného prožití vánočních svátků a tím to vlastně i skončilo.

Pro mě nejcennější na tom ale je, že my se, čistou náhodou, po asi 20 letech opět potkali! Nic se mnou v životě nepohnulo víc, než tahle událost. Ale bohužel Ona v sobě do té doby nashromáždila tolik nevyřešených partnerských traumat, že to nakonec vzdala a nebylo z toho zas nic. Člověk by neměl prožitky v oblasti citů převádět do sféry rozumu nebo se jim bránit, navíc Ona se do značné míry stylizovala do mužských rolí a v takové situaci to má chlap těžké. Buď se začne přirozeně projevovat a nastávají konflikty nebo ustoupí, potom je z něj bačkora, které si ta partnerka neváží a paradoxně je to potom právě ona, která má pocit nespokojenosti, že hledala chlapa a nemá ho.

Farmář hledá ženu III - Josef František S.

Zkrátka Ona místo řešení to vzdala, což mě mrzí, ale přesto na ni s láskou vzpomínám. Byla to první žena, která ve mně probudila city, které jsem do té doby neznal, a tak už to bude navždy,“ rozpovídal se Josef. A kam by pozval svou budoucí partnerku na první schůzku, aby na ni co nejvíce zapůsobil? „V této otázce cítím rozpor. Nejsem člověk, který dává věci na odiv nebo se stylizuje do něčeho, co není, nebo dělá věci podle toho, "co by tomu řekli lidi". V dnešní době spousta lidí hodnotí a dělá soudy podle jakýchsi vnějších projevů, ale dle mého je to povrchní a nikdy to nemůže skutečnou podstatu člověka postihnout. Člověk by neměl být tím, kým se očekává, že bude. Ani tím, kým by chtěl, aby v očích druhých byl. Měl by být sám sebou. A připustit sobě i navenek to, že jeho obraz má třeba i trhliny a ne vždy je dokonalý. Z mého pohledu tahle vložená důvěra zakládá důvod víry, že člověk je ve své podstatě dobrý, dobromyslný, upřímný, čistý. Vše, co dělá, dělá s dobrým úmyslem a skrze to dobré měl by být hodnocen. Chci tím říct, že na první schůzce bych žádné okázalosti asi nehledal. Mohli bychom jít do lesa, na Vinařickou horu, do stáje anebo taky úplně klidně hrát za stolem Člověče nezlob se. Ty kulisy nejsou podstatné. Ty vzájemně hledané hodnoty, které v budoucnu snad i pohnou světem nebo hory přenáší, se totiž projeví kdekoli,“ vysvětluje Josef František.

První lásky přicházejí samy, říká Zdeněk

Farmář hledá ženu III - Zdeněk

To Zdeněk jako vždy slovy příliš neplýtval: „Do pořadu mne přihlásila moje sestřenice. Poté jsem souhlasil, že se pořadu zúčastním, proč ne. Případná partnerka bude okamžitě vědět, čím se živím, osloví mě tedy doopravdy ty, které o mne budou mít zájem, nebyl jsem proti,“ říká Zdeněk. A co první schůzka? Abych řekl pravdu, na první schůzku si už ani nevzpomínám. Z prvních lásek ještě člověk nemá rozum, přicházejí samy. Dnes už se člověk musí o vztah snažit sám a pracovat na něm,“ říká. A ideální místo pro první schůzku? Vybral bych klasiku, příjemnou restauraci a večeři, nezapomněl bych na květinu. Pokud by došlo i na druhou schůzku, rád bych partnerku vzal na nějaký hrad či zámek.

 První krok by měl být na mužích

Farmář hledá ženu III - Jana

To farmářku Janu vyhledala sama produkce pořadu Farmář hledá ženu. A co první láska. „Na první lásku si již nepamatuji, důležitá je přítomnost,“ je přesvědčená Jana. A místo pro první schůzku. „Myslím si, že první krok by měl být na mužích, tak i první schůzku by měl navrhovat muž. Měl by se snažit ženu okouzlit :-),“ uzavírá Jana.

 

 

Líbí se vám tento článek?

Vaše názory (13)

trit
pomuze mi nekdo zjistit co to 0 05.05.2013 23:58

pomuze mi nekdo zjistit co to je za hudbu co hraje od 38:14 dekuju mooc

Anonymouswoman
Držím palce, Josefe a Jano. 0 04.05.2013 20:41

Držím palce, Josefe a Jano.

Dášena02
Je to hraný 2 04.05.2013 00:07

Předchozí řada farmáře:máme známého,který se farmáře účastnil,měli pevný scénář,předepsané repliky,pokud řekli něco co se nehodilo do krámu,museli opakovat.Prostě,díváme se na "reality"show jen je to tak trochu režírované divadlo

Mell
Ano, přece pozorný divák 04.05.2013 11:10

Ano, přece pozorný divák pozná jak je to hrané...někdo z aktérů je větší nebo menší herec... někomu to jde velmi těžce.....ale to už je riziko nesení " kůže na trh"...známá byla zase v Prostřeno, podruhé by tam nešla......jó, svět chce být klamán...proto nemůžeme brát vše příliš vážně....což je známá věc.... :-))

Danuska Anuska
Měli by si vzít příklad 04.05.2013 12:59

od našich východních sousedů. Jejich Farmář, to je jiná liga. Tak to asi tak strojené a vyumělkované není, tak to opravdu Reality show!:-D

vnímat
rozpor 0 03.05.2013 15:30

„V této otázce cítím rozpor. Nejsem člověk, který dává věci na odiv nebo se stylizuje do něčeho, co není, nebo dělá věci podle toho, "co by tomu řekli lidi".
(Ale někdy může být ku prospěchu se zamyslet, co mohou vnímat lidé, se kterými jednám.)

jojo efekt
JJ, 6 03.05.2013 13:45

podtrženo a sečteno celá Rs je jeden velký podvod na diváka!

Budu smazána, ale je to pravda. Jeden netradičně, další těhotná, rozvádějící se novomanželé, hnus velebnosti. Co 4. řada, už je scénář? Chtělo by to nějakého sedláka gaye, vše ostatní už tu bylo.

kafíčko
NO to teda nevim, dokážete si 03.05.2013 15:50

NO to teda nevim, dokážete si představit gaye jak tvrdě manuálně maká???;o))) já tedy ne, nic proti nim, jsou pracovití, ale v úplně jiných oborech - pár jich znám a jednoho máme i v rodině, a je to bedna, ale s lopatou si ho nedokážu představit.. ;o)

Anonym123
no v Nemcku uz je meli a 03.05.2013 16:59

no v Nemcku uz je meli a dokonce to klukum klaplo :)m

trubka ;-)
... 03.05.2013 23:36

Rozvádějící se novomanželé?...a to se stalo kde?...nesleduji úplně všechny díly, takže nejsem zcela v obraze. Ani ostatní "narážky" mně totiž moc neříkají ;-).

reklama

reklama