Každý pátek ve 20:15

Nápadnice Jana Křížová

Farmář hledá ženu - Jana Křížová (Bušák) Foto: Farmář hledá ženu - Jana Křížová (Bušák)Foto: Prima

Má obrovského psa a hodně se mu věnuje. Má za sebou delší vztah, který nevyšel, a zcela vážně se rozhoduje prožít zbytek života na venkově. 

Je věřící, i když není praktikující katolička, a vegetariánka.

Charakter:
Mluví o sobě jako o typickém zrozenci ve znamení Vah: chvíli je něžná, romantická, snivá, ale rychle se může obrátit a chovat se stroze, nepříjemně a tvrdě upřímně. Je prý plná protikladů.

Ideální muž:
Normální, zábavný, charakterní, žádný podrazák, přirozeně inteligentní.

Věk: 34
Stav: svobodná
Bydliště:  Prštice
Děti: nemá
Zaměstnání:  referentka fakturace
Znamení: 
Zájmy:  Příroda, sport, pes.
Oblíbená činnost:  Nepotřebuje městskou umělou romantiku, chce žít pohodově, normálně, občas si někam vyjít zatancovat, něco si vypěstovat, ale na nic si nehrát.

Vaše názory (35)

rys
Láska hory prenáša 0 09.12.2011 14:16

Jana je veľmi pekná žena, za ktorou sa musí každý chlap otočiť. Je milá, sympatická a vie čo chce. Veľmi sa mi páči, je to môj typ.

Jana Sýkorová
Do poslední chvíle jsem 1 18.05.2011 15:18

Do poslední chvíle jsem doufala, že to Petrovi s Janou vyjde, nebudu opakovat, co tady všichni píší o mamánkovi, jen mě trochu zarazilo, jak málo hledá Petr chybu v sobě a svém přístupu k partnerství. Bylo mi moc líto jeho slz, ale vždyť Jana mu jasně navrhla, že by si spolu mohli spravit dům vedle domu, kde bydlí jeho otec, nechtěla po něm odchod do města nebo pověsit farmaření na hřebík! Tam by si mohli vše zařizovat po svém a třeba by to dopadlo mezi nimi tak, jak u Adriany a Petra Hájka. Adriana s úsměvem vyprávěla, jak si ve svém království vše přerovnává a zařizuje, co by si asi mohla přerovnávat a přeorganizovávat Jana pod jednou střechou s tchyní asi ne příliš otevřenou změnám...Petr udělal zásadní chybu, že se s maminkou nerozešel způsobem, aby dobré vztahy byly zachovány a rodina nadále držela při sobě a neodešel s Janou přebudovávat polorozpadlý baráček. Třeba se teď poučil a v druhém vztahu už společné hospodaření své milé a své maminky ani nebude navrhovat...

Jan Svoboda
Kluk udělal dobře. Od samého 21.05.2011 16:48

Kluk udělal dobře. Od samého počátku na mě Jana působila jako satorie ... kdo by na ní byl zvědavej. Si asi myslí, že se přistěhuje do obydlí, které jí nepatří a někdo jiný žije celý život a najednou ji tam z gruntu začne měnit život.

Vladislav Josef Kulda
Ahoj 22.05.2011 09:28

Ahojte!

Nevidím žádný důvod ke kritice Jany, je strůjcem svého štěstí, žít v selském světe vyžaduje odvahu, to nedokáže každá žena. Jana má plné právo najít si vztah, ve kterém se bude cítit dobře, kdy se bude moci svobodně rozhodovat v tom, jak její další život bude vypadat. Zamilovat se není problém, problém však je udržet si vřelost lásky po celý život s partnerem v dobrém i zlém. To vyžaduje určitý druh statečnosti, tolerance, umnění přispůsobit se. Petr je fajn kluk, já sám pocházím z podobného prostředí, každá žena toto nezvládne, naučit se žít na statku znamená zařadit se do postavení, které je dáno tradicí selského stavu. Jana touto zkušeností asi neprošla, současná generace je jiná, tuto zkušenost nemůže mít, dnes vládnou jiné priority. Dnes chtějí být ženy nezávislé,a proto je pro mnohé problém se přizpůsobit poměrům, které jsou postaveny na tradici, která je u Bušáků zavedena léta. Například v Řecku v rodině rozhodují do konce života staří rodiče, vše je tomuto zvyku podřízeno, tak to bylo kdysi podobně i v našich selských stavech, nevěsta musela být podřízena zvykům zavedených hlavou selské rodiny. Myslím si, že Jana musí hledat muže v úplně jiných směrech, muže, který je ochotný ke změnám. Dnešní ženy jsou jiné, mám stejně starou dceru, a tak to dobře vím, jak to funguje, dcera je vzdělaná, manžel je také vzdělaný a jejich směr života je postaven na moderních směrech, které jsou prosazovány současnou společností.

karola
Lenka 1 16.05.2011 21:11

No nazdar hodiny! To sis teda musela něčím projít. To mamánkovství je fakt síla, to by snad mělo být trestný nebo co. Takhle zkazit život svýmu dítěti. A taky to naprosto nechápu, mám dvě děti, obě poměrně malé a už teď se těším až "vypadnou" z domu a budu mít konečně veget:-) Sama svoje rodiče navštěvuji tak 2x do měsíce, ač bydlíme v jednom městě ne daleko od sebe. Mám je moc ráda, suprově spolu vycházíme, ale prostě nemám potřebu s nimi být tak často jako někdo, takže tohle moc nedokážu pochopit, ač se o to snažím jak chci. Petra je mi spíše líto a moc nevěřím tomu, že se někdy osamostatní, na to je už i v tomhle věku dost starý. Bude si muset najít ženu bez vlastního názoru, svolnou a ochotnou ke všemu a pokud možno, která nebude remcat a zcela se podřídí, tak v tom případě vidím úspěch, ale takovouhle abys pohledal a pak si myslím, že snad ani není o co stát....

Evulína
Jana a Petr 17.05.2011 16:52

Já si myslím, že Jana je moc fajn. Vzala to opravdu jako možnost seznámení se s někým, kdo jí upoutal na první pohled. Myslím si, že těm dvěma by to mohlo klapat, protože Jana je alespoň akčí a věcná a šla do pořadu s čistým úmyslem získat srdce Petra. Bohužel Petr dojel na svůj ostrovtip, který jsem zpočátku na něm obdivovala. Vlastně jsem jim po celou dobu pořadu moc držela palce. Petrův komentář, že si Janu vybral hlavou mě dorazil. Ona hlava lásku nedělá a to ví i malé dítě. Láska se rodí ze vzájemných sympatií. Osobně si myslím, že je možná pro Janu dobře, že to nedopadlo hned takhle v začátku, protože by to bylo pro ní jen další velké a zbytečné zklamání. Člověk musí do vztahu i něco investovat a ne jen očekávat. Petr očekává milou, hodnou katoličku, milující venkov, pracovitou, pravděpodobně němou a možná i blbou, protože by se měla zcela podmanit jeho rodině. Tak trochu si asi neuvědomuje, že mu 40 klepe na záda a většina žen v tomto věku už má jasnou představu o svém životě, popřípadě o životě partnerském. V tomhle věku už by měl být člověk odstřihnutý od pupeční šňury své matky a měl by se těšit na to co vybuduje se svou ženou a jaký život a zázemí bude vytvářet pro svou rodinu a potažmo pro své děti.Tak Petře Bušáku, mé sympatie jsi ztratil a myslím si, že pokud nepřehodnotíš svůj dosavadní život a neuvědomíš si konečně co chceš, tak budeš plést košíky a česat jabloně do smrti sám.........

Alda77
laska 0 14.05.2011 22:31

Ahoj Jani,koukal jsem na ten posledni dil farmare a myslim si,ze je Petr nerozhodny,ale zase na druhou stranu jeste nemel devce a pro neho je to neco noveho.ale myslim si ze zivot na farme je hodne tezky,mam s tim nejake mensi zkusenosti a je to jenom prace a prace.taky hledam lasku a porad se me nedari najit tu pravou divku.Me je 34 let.Jsi sympaticka divka a preju ti jen a jen to nejlepsi v zivote :-)

Dita
Pro Janu a Petra. 1 14.05.2011 10:19

Myslím si o tom všem, že Petr couve, protože je zatím svobodný a řešit to nemusí, matka mu upeče, nachystá vše pod nos, navaří oběd, opere, vyžehlí, uklidí. Ale přijde chvíle a ožení se, pokud tedy matka bude ještě na živu, bude muset řešit stejný problém. A buďto se mu manželství rozpadne, nebo mu žena uteče, nebo se své ženy zastane a bude chvíli dusno a máma si uvědomí svou pozici.
Není na tom nic zlého slušně si vše s matkou vyříkat i když to bude mít chvíli odezvu.
Opustí otce i matku a následuje partnera, tak to píši v bibli. Říkal mi jednou kněz, že postarat se o rodiče je povinnost, nikoli s nima bydlet. Je vidět, že v 37 ještě Petr nedozrál v muže, protože ještě nemusel. Rovněž nechápu tok peněz v rodině, to bude další problém. Bude muset nevěsta přinést nějaké finanční věno, spravit výměnu a trochu se odprostit. Matka už je zřejmě v důchodu, tak ji bude stačit důchod a přísun masa z prasnic, jinak z prodeje už bude muset vše jít do kasy rodinny vytvořené Petrem. Jinak to nevidím. Jana by si měla najít jakoukoliv práci, aby nebyla finančně i psychicky tolik vázaná na Petrově práci, po pracovní době by Petrovi pomohla, tak jak se to dělává normálně když je hospodářství. Kde vlastně Jana pracuje a čím je? Držím jim oběma palce, myslím že to půjde. Ukažte mi rodinu, kde jde vše lehce? Čím víc člověk obětuje a vloží do partnerství, tím více si toho váží. Petr si hodně váží matky, protože jí obětoval celé svoje mládí. Matce bych chtěla říci, ať Petra nechá dýchat. Panna Maria rodila v 15 letech, sv.Josef se o ni staral a věřte že mu nebylo 50 jako nynější čeští otcové, kteří si berou mladé děvy. Je na čase aby Petr měl rodinu, a žil zdravým sexuálním životem, jako někteří již od 18. Je hodný, Jana je podle mého praktická a potřebuje aby cítila, že muž stojí při ní, když tchýně bude vyrypovat. Je to taková generační rivalita o nic nejde tchýně versus snacha, to je skoro všude. To, že ji pod nátlakem řekl, že ji miluje Jana asi nechtěla. Jsem přesvědčena, že ho má ráda, že se rozejít nechce, jen zatlačila, aby si vytvořila u Petra doma takové hnízdečko, kde bude svou paní, to by udělal i chlap. Když to Petr celý život odsouval a neřešil, bohužel to vidíme i v telce a není to asi pro něho příjemný. Jak se to vyřeší, tak bude fajn. Prostě Petrově matce nezbyde, než sklopit a mlčet. Jinak se může stát, že jednou Petr úplně odejde z domu. Jestli chce aby byl sám, tak je to matka sobecká jak..... a tak to asi je. Jana to tam i tak bude mít těžké, já bych asi do toho nešla. Petr je fajn a Jana také. Věřím, že chlap zabojuje a láska zvítězí.

Zz
Tlak rodiny v takto zajetých 14.05.2011 13:08

Tlak rodiny v takto zajetých kolejích a typický pro takovéto hospodáře je opravdu nepředstavitelný a většina synů to nejdřív neustojí a obětují partnerku, než k tomu časem při druhém nebo dalším partnerství dospějí a vzepřou se. Sama vím o čem mluvím, stalo se mi něco podobného, opravdu tlak rodiny je v tomto obrovský a dokážší se vzepřít většinou až po několika neúšpěších, navíc nejhorší to mají právě ti nejmladší, co zůstanou doma nejdéle a matky na nich nejvíc lpí... bohužel maám zkušenost, že v tomto ohledu, jsou matky zcela sobecké a maximálně citově vydírají a samy to nepochopí nikdy...

Lenka
pro Janu 16.05.2011 17:08

Po shlédnutí posledního dílu mi úplně zatrnulo, protože jsem se úplně viděla na Janině místě. Můj bývalý přítel byl stejně nesmělý a vázaný na rodiče (žil s matkou) jako Petr a já jsem povahově dosti podobná Janě. Maminka mého bývalého přítele mně jako první partnerku svého 35ti letého syna těžce nesla a věčně jí něco vadilo. Vztahy se vyhrotily tak, že jsem s ní vůbec nekomunikovala. Bylo pro mně nepředstavitelné, bydlet s přítelem i s ní pod jednou střechou ve třech. Přítel se sice snažil a na čas bydlel se mnou, ale pořád ho to táhlo domů, kde byl zvyklý. Když viděl, že se vztahy mezi mnou a jeho matkou nelepší a já se k nim nepřestěhuji, že jeho matka nás v klidu nenechá a že by měl na starosti dvě domácnosti, jak tu naši, tak i její, tak se nakonec se mnou rozešel. A to i přes to, že se během roku hodně osamostatnil, i přesto, že si myslím, že mě měl rád, i přesto, že mě požádal o ruku. Teď je zpět ve vyjetých kolejích a je nejspíše šťastný. Přeji proto Janě, aby to u ní a u Petra dopadlo líp, aby si Petr uvědomil a přiznal co cítí, aby měl chuť udělat tu spoustu změn, které tato situace vyžaduje a necítil se za ně provinile. Aby se odstěhoval s Janou někam, kde budou o samotě a žili si po svém. Jen se bojím, že Petr tohle všechno neustojí a Janu nakonec obětuje a zůstane sám doma s rodiči, tak jako doposud.

reklama

reklama