Flynn Carsen se vrací a míří do dolů Krále Šalamouna

Od I. dílu je tu jedna zásadní změna: Flynn už není vykulený strašpytel. Ne že by se z něj stal nějaký extra borec, ale jen tak něco ho už nepřekvapí. Ostatní zůstává stejné: je tu FlynnGirl, legendární artefakt a dobrodružství okořeněné spoustou humoru. Primu si pusťte v pátek ve 20.15.

Herec Noah Wyle (doktor John Carter z Pohotovosti) se vrací jako náš známý knihovník Flynn Carsen. Již jednou zachránil lidstvo před jistou zkázou a nyní se osud planety opět ocitá na jeho bedrech. Záhadná mapa ukazující cestu k legendárním dolům krále Šalamouna je jeho jediným klíčem k posvátné Knize. Když ho přepadnou a o tuto mapu oloupí, vydá se Flynn do Maroka, kde potká svůj osud v podobě krásné profesorky Emily Davenportové (Gabrielle Anwarová). Společně se vydávají nalézt tajemné doly krále Šalamouna a snaží se přitom zůstat o krok napřed před neznámými protivníky, kteří mají v úmyslu skrytou moc v Knize Šalamounově zneužít...

Flynn Carsen 2 - Obrázek 4 Foto: Flynn Carsen 2 - Obrázek 4Foto: archiv FTV Prima

Pár zajímavostí...

  1. Režisér snímku Flynn Carsen 2: Návrat do dolů Krále Šalamouna Jonathan Frakes se na chvíli objevil před kamerou jako manžel a bývalý trestanec v „Líbánkovém autobuse“.
  2. Krvežízniví netopýři, kteří se vyskytují ve filmu, jsou skutečnou podčeledí netopýrů, kteří žijí v Jižní a Střední Americe a vyznačují se krvežravostí: sají výhradně krev teplokrevných živočichů. Zvlášť upír obecný, který se jako jediný živí krví savců (ostatní druhy parazitují na ptácích), se velmi rozšířil díky masivnímu chovu dobytka v těchto oblastech. Svým sáním dobytek zraňuje a vyčerpává ho ztrátou krve. Krávy se proto upírů lekají a jejich přítomnost je stresuje. Ztráty na dobytku v důsledku vyčerpání z úbytku krve jsou ročně odhadovány až na 100 milionů ročně.
Flynn Carsen 2 - Obrázek 6 Foto: Flynn Carsen 2 - Obrázek 6Foto: archiv FTV Prima

Mušky, co se nevychytaly...

  • Ve scéně, kdy se Flynn a Emily loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, se batoh opět objeví.
  • Kniha Šalamounova má být 3.000 let stará, ale ve filmu vypadá velmi moderně. Vázané knihy byly poprvé vynalezeny Římany v 1. století našeho letopočtu a v takto moderní formě v kůži se začaly objevovat až ve století 15.

reklama