FOTOGALERIE: Turista se na Boyard nikdy nepodívá, prohlédněte si Pevnost tady

Vzpomínáte na Pevnost Boyard a legendární znělku? Foto: Vzpomínáte na Pevnost Boyard a legendární znělku?Foto: Business Factory

Pevnost Boyard má za sebou rozmanitou historii. Ačkoliv ji vídáme už více jak pětadvacet let na televizních obrazovkách, nikdy se obyčejným smrtelníkům nepodaří vidět ji zblízka. Na Pevnost Boyard se totiž dostane jen štáb a soutěžící - žádné výletní jízdy. Prohlédněte si Pevnost ve fotogalerii.

Pevnost Boyard leží mezi ostrovy Aix a Oléron u západního pobřeží Francie. Pevnost se začala stavět v roce 1801 za vlády Napoleona za účelem ochrany pobřeží, ale dokončena byla až roku 1857. 

Umístěno zde bylo na 250 vojáků. Kolem roku 1871 sloužila krátce také jako vězení. Místem konání populární soutěže je od roku 1990. Pro ulehčení přístupu televizní techniky byla po stranách pevnosti instalována zařízení podobná vrtným věžím.

Překvapivé rozměry

Většinu fanoušků a fanynek Pevnosti Boyard by překvapilo, jak původně vojenská stavba klame na televizních obrazovkách svou velikostí. Ačkoliv se nám zdá jako divákům obrovská, její rozměry mají do velkoleposti daleko (hlavně kvůli armádním účelům). Pevnost je dlouhá 61 m, široká 31 m a vysoká 20 m.

Žádné turistické výlety

Na Boyard se normální pozemšťan nedostane, ledaže byste byli členové francouzského štábu, který na Pevnosti pracuje již více jak pětadvacet let. Pevnost Boyard je uzavřena veškerým turistickým prohlídkám, výletníci se však snaží pevnosti přiblížit alespoň na lodích. V tomto případě si musí dávat velký pozor, protože západní pobřeží Francie provází ostrý vítr, bouře a vysoké vlny. Počasí je tak problémem i pro samotné natáčení francouzského pořadu, který sleduje až 35 zemí světa.

 

reklama