Steve McGarrett

Hawaii 5-0, Steve McGarrett (Alex O’Loughlin) Foto: Hawaii 5-0, Steve McGarrett (Alex O’Loughlin)Foto: Prima

Strávil pět let u námořní rozvědky a šest let jako člen speciální jednotky SEAL. Na Havaji prožil část dětství, takže se vyzná v místních zvycích a reáliích. Mluví plynně havajsky a čínsky a je zběhlý v mnoha bojových technikách.

V první epizodě se po vraždě otce vrací na ostrov Oahu a pustí se do vyšetřování. Guvernérka ho přesvědčí, aby zůstal a vedl nový elitní tým. Po dlouholetém odcizení se Steve snaží urovnat vztah se sestrou Mary Ann, dořešit otcův případ a bojovat se zločinem.

 

Alex O’Loughlin (Hraje Steva McGarretta)

 

Australský herec skotského a irského původu se narodil v srpnu 1976 jako Alex Sculthorpe. Příjmení si změnil na počest svého dědečka. Těžce nesl rozvod rodičů – v dětství trpěl astmatem, hyperaktivitou a obsedantně kompulsivní poruchou. Vystudoval herectví, od mládí vystupoval na jevišti a hrál v australské televizi. Jeho filmovým celovečerním debutem byl sci-fi thriller Man Thing podle marvelovského komiksu. Objevil se v populární australské komedii Oyster Farmer a v kontroverzním nezávislém filmu Feed o bizarním světě erotiky lidí s extrémní nadváhou (byl i spoluautorem námětu). Za roli ve filmu Mary Bryantová, v němž hrál po boku Sama Neilla, získal nominace na dvě prestižní australská herecká ocenění. V roce 2007 se připojil k seriálu Policejní odznak jako detektiv Kevin Hyatt a tuto postavu opustil v momentě, kdy získal hlavní roli upírském seriálu Za svitu měsíce (Moonlight). Ten byl extrémně populární, utrpěl však stávkou scenáristů. CBS mu potom nabídla hlavní roli v lékařském seriálu Transplantační jednotka (Three Rivers), díky níž je nyní ambasadorem nadace Donate Life America, která vzdělává veřejnost v oblasti dárcovství orgánů. Alex rád jezdí na motorce, šplhá po skalách a hraje na kytaru.

reklama