Ing. Petr Havlíček - moderátor

JTCJ moderátor Havlíček Petr - s metrem a gradient pozadím Foto: JTCJ moderátor Havlíček Petr - s metrem a gradient pozadímFoto: All

„Mám výhodu, že jsem se naučil brát jídlo jako pohon pro organismus. Rád natankuji kvalitní palivo,“ říká o sobě ing. Petr Havlíček, známý a populární výživový specialista. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně, obor technologie potravin.

Po škole pracoval jako konzultant vrcholových sportovců (např. běžkyně Kateřiny Neumannové, atleta Tomáše Dvořáka nebo Romana Šebrleho). Postupně se však jeho klientela rozšířila i o širokou veřejnost bojující s nadváhou a obezitou a v současné době je mediálně známý díky reality show Jste to, co jíte. S doktorkou Kateřinou Cajthamlovou moderoval pořad Souboj v těžké váze.

 

K termínu „dieta“ má Petr Havlíček velmi obezřetný vztah, přestože je s ním často veřejností spojován: „Dieta je pro nemocné a patří do rukou odborníkovi na výživu ve spolupráci s lékařem! Obvykle se však pod tímto názvem skrývá zhoubně nepřirozená upravená strava, která slibuje zázračné úbytky na váze. To, o co se snažím já, raději nazývejme úpravou stravování a zdravého životního stylu,“ říká Petr Havlíček.

 

Sympatický inženýr působí též jako konzultant oficiálního dodavatele doplňků stravy Českého olympijského výboru, publikuje v několika časopisech a je spoluautorem knihy o výživě pro sportovce. Je také jedním z přednášejících na odborném kurzu výživových poradců.

 

Ze svých neřestí v jídle veřejně přiznává velkou slabost pro kvalitní salámy, hořkou čokoládu a silnou kávu, které dokáže zkonzumovat i několik šálků denně.

Anketa

Máte rádi Petra Havlíčka?

reklama