Irena Luxová

Irena Luxová Foto: Irena LuxováFoto: All

Ireně je 50 let, vyučená paličkářka krajek, nyní je v domácnosti a stará se o dvě děti z DD. Žije na samotě ve velkém domě u obce Zákopanka nedaleko Vamberka. Má 4 děti – syn 28 let, dcera 23 let a dvě děti v pěstounské péči - Deniska 8 let a Petruška 11 let – jsou to biologické sestry.

Když jim vyrostly vlastní děti, rozhodli se s manželem, že si vezmou děti z dětského domova, holčičky ale byly velmi náročné na výchovu. Manžel však před 4 lety potkal na rybách svou novou lásku a Irenu i s dětmi opustil. V domě tak paní Irena nyní žije pouze se svou matkou, která jí s výchovou dětí pomáhá. I přesto, že to asi není lehké, je Irena stále optimisticky naladěná, rozhodně se nehroutí a život bere takový jaký je.

Záliby a koníčky:
Práce na jejich veliké zahradě - chtěla být zahradnice. Je také velmi kreativní a stále něco vytváří i s dětmi - dekupáže, koláže, paličkování, také ráda fotí – foťák bere s sebou. V mládí dělala dokonce modelku. Věnuje se sběratelství – dům je jako muzeum, ráda kupuje knížky – miluje čtení. Hrozně ráda chodí po památkách – zbožňuje zámky a muzea. Chtěla by navštívit nějaký koncert – živou hudbu, klidně vážnou – byla jen na jednom koncertě v životě. Moc nesportuje, spíš jen chůze. Když se přiopije, tak ráda tančí, přestože do tanečních nikdy nechodila. Plavat se naučila až v 17ti letech, dodnes si moc nevěří a bojí se do hloubky. Jednou by se chtěla mezi ryby v moři potopit a zaplavat si. Také má strach z výšek. Ráda ochutnává místní kuchyně, miluje ovoce a zeleninu.

Cestování:
Cestování má ráda, zatím byla v Egyptě a ve Španělsku. Chtěla by se podívat do New Yorku, Řecka, Anglie, Holandska, rozhodně nechce do zemí postižených válkou. Má pocit, že 25 let jen dřela na baráku, takže se ráda podívá kamkoliv. O svém spolucestovateli si myslí, že to bude rozhodně žena – tipuje si, že to bude dlouhonohá, dlouhovlasá mladičká blondýnka.

reklama