Jan Kudláček

Jan Kudláček Foto: Jan KudláčekFoto: All

Co je pro vás nejvíce prima? Rodinní příslušníci.

Funkce, pozice:

Dramaturg a moderátor Prima SVĚTA (neděle 9:20)

Úspěchy:

Pana Kudláčka zavedla jeho práce například do vily prezidenta Havla, kde se sotva vešel do uzoučké chodby, na rozdíl od těsně před ním postupujícího německého kancléře Helmuta Kohla, který kvůli svým rozměrům musel přijet k Havlům speciálním autobusem a dovnitř jít garáží. Pan Kudláček má na kontě také živý vstup z dosud nejvzdálenějšího místa, odkud Prima TV vysílala - z Washingtonu, DC. Letěl luxusním prezidentským speciálem Challenger s Václavem Klausem a pobyl i na jeho WC, které je celé vykládané kvalitním dřevem. Málem si dokonce osobně potřásl rukou s královnou Alžbětou II. během její návštěvy Prahy, ale ta svou recepci, na kterou ho pozvala, uspořádala v době, kdy musel ve střižně stříhat o ní reportáž, a proto když královnin komorník zvolal "pan Jan Kudláček", přistoupil k panovnici náhradník - Kudláčkův tehdejší nadřízený zástupce šéfredaktora, který setrval s Alžbětou v kratičkém formálním rozhovoru.

Co ho těší na práci v televizi Prima:

Pan Kudláček je rád, že stále může na Primě pracovat, protože tato práce ho naplňuje vnitřním uspokojením, přestože tento zázrak trvá už více než 17 let.

Čeho si na světě váží:

Touto otázkou ještě neměl čas se zabývat a počítá s jejím zařazením na program nejpozději v důchodovém věku.

Oblíbení autoři a knihy:

Kolektiv Monty Python's Flying Circus, spisovatelé Isaac Asimov a Arthur Clarke a především dvojice Zdeněk Svěrák/Ladislav Smoljak s géniem Járou Cimrmanem, v jehož stínu zůstávají i taková jména jako Němcová, Erben, Kubín, Bartoš, i bratři Grimmové, přestože na to byli dva.

Oblíbená hudba:

Nepřekonatelnou pozici jako Cimrman mají u p. Kudláčka Pink Floyd/Waters/Gilmour, s odstupem následuje široká kulturní fronta od Eltona Johna přes Shakiru, Lucii, Wanastovi Vjecy a Leonarda Cohena až po Johna Williamse, Johna Powella a Hanse Zimmera.

Oblíbená osobnost:

Po tom, co bylo uvedeno výš, asi nepřekvapí, že jeho oblíbenou televizní osobností je Vladimír Zorykin. Tento ruský vědec totiž televizi vynalezl. Ale první člověk, který dokázal zobrazit na televizním stínítku pohybující se lidi, obrázky, předměty a další věci byl John Baird v roce 1926. Jeho mechanický systém zdokonalil právě Vladimír Zorykin v roce 1928, tedy o dva roky později. Vynalezl moderní televizi a Bairdův systém byl zapomenut. Předchozí čtyři věty byly převzaty z jakýchsi stránek o Hurvínkovi na myssoft.webz.cz, tak lze jen doufat, že informace v nich obsažené jsou pravdivé.

Které lidské vlastnosti si nejvíc váží?

Teoreticky by to byla schopnost myslet. Předpokladem by ale bylo její větší rozšíření mezi populaci. ;-)

Co ho dokáže nejvíc naštvat?

To se často mění. Momentálně jsou to hudební dramaturgové českých rádií, kteří žijí v polovině 90. let 20. století.

Hobby:

//Cenzurováno administrátorem webu.//

Je na něčem závislý?

//Cenzurováno administrátorem webu.//

Oblíbené jídlo:

Redaktor Kudláček si v Itálii oblíbil minestrone. V Americe mu moc zachutnaly pravé, po domácku připravované hamburgery. Na Montmartre si dává vyhlášené palačinky a pod ním vedle Moulin Rouge zase horkou čokoládu. Jinak ale velkým gurmánem není. V Koreji ho nikdo nepřinutil ochutnat pražené brouky a v Paříži šneky. Na Islandu ochutnal velrybu, ale nebyla nic extra a tulení packy s ohledem na smutné tulení oči odmítl. Pistáciové oříšky si po vlně karcinogenních plodů z Íránu a Číny už tolik nedává.

Oblíbené pití:

Káva, čaj. Cukr už míň, limonáda už skoro vůbec, rum ne, ani bum.

Má nějaký sen?

Zrovna dnes se p. Kudláčkovi zdálo to, co už mockrát před tím: že umí létat a že mu to jde naprosto přirozeně. Sen je tak realistický, že po probuzení je vždy frustrovaný z toho, že to není realita. Snění bývá nespravedlivé.

 

reklama