Je snad Kramný génius? Dnes ho obvinili z vraždy, ale pádný důkaz proti němu nemají!

Petr Kramný míří do vazby Foto: Petr Kramný míří do vazbyFoto: profimedia.cz

Záhadné úmrtí z Egypta se nejspíš stane jedním z nejslavnějších případů české kriminialistiky. Už dva roky není nikdo schopen říct, jak zemřely Klára (†8) a Monika (†36) Kramné a zda je otec rodiny skutečně vrah. Nebo jen oběť neuvěřitelného justičního omylu.

Dovedete si v dnešní době představit, že by se tu vzduchem vznášel případ dvojího záhadného úmrtí, které po dva roky není nikdo schopen rozlousknout? Že v časech Minority report, lidských misí na Mars a umělého pěstování orgánů ještě pořád existuje stará dobrá vražda, k níž vám stačí jen vyjet si na koupačku do Egypta a pak to všechno hodit na otrávenou pitnou vodu?

Protože pak tedy nerozumíme tomu, že od léta roku 2013 ještě stále není vyřešeno nejen to, zda smrt Moniky a Kláry Kramných byla vražda, ale ani není jasné, jak byla provedená.

Petr Kramný měl podle pitevní zprávy z Česka vraždit elektrickým proudem, což ale zase vylučuje egyptský spis, kde se pořád mluví o otravě, a to hlavně z Kramného výpovědí.

Dodnes není jasné, zda je Kramný vrah. Foto: Dodnes není jasné, zda je Kramný vrah.Foto: profimedia.cz

Dnešním dnem by ale měla končit vyšetřovací sranda a začne skutečný monstrproces, Kramnému totiž koncem května končila i vazební lhůta, a tak státní zástupce dělníka z automobilky konečně obžaloval a postavil před soud za vraždu.

Prokurátor i advokátka rodiny Kramného zemřelé manželky shodně tvrdí, že proti němu mají dost důkazů, aby se od soudu poroučel rovnou do cely, a to dokonce i s mimořádnou výší trestu, tedy až s doživotím.

Nám se chce říct – leda tak ve snu.

Celý případ je pro nás neuchopitelný už jen proto, že tak dlouho trvá nejen přesně stanovit způsob úmrtí, aby jej někdo nezačal ihned vyvracet, ale obecně i ta aura zmatenosti vznášející se nad celou kauzou sráží důvěryhodnost autorit, jejichž prací je přijít celé záhadě na kloub.

Doposud se činily jen s důkazy, které stále mají povahu spekulace. Tak snad se to u soudu ukáže jako neprůstřelný argument.

Jedno je ale jisté. Buď je Kramný vrah, nebo se tu nakonec bude konat velké odškodňování, protože tenhle případ si nenechá nikdo ujít.

Ale v tom Egyptě to tedy celé zaválel přímo mistrovsky.

(bk)

reklama