Již 1. ledna 2012 si můžete naladit rodinnou zábavu na nové televizi Prima family

Prima family logo Foto: Prima family logoFoto: All

Společnost FTV PRIMA pokračuje v profilaci jednotlivých televizních kanálů, na kterých vysílá. Prvního ledna 2012 v 05.59 končí vysílání původního kanálu Prima televize a hned tento den v 06.00 startuje kanál nový – Prima family.

 

Pro jeho příjem však bude nezbytné v některých případech přeladit přijímač signálu.

 

Co se změní pro diváky po technické stránce? „Záleží na tom, jakým způsobem diváci přijímají televizní signál. Pro ty, kteří sledují televizi přes satelit, vůbec nic, pro uživatele kabelových sítí by změnu kanálu měl provést automaticky provozovatel této kabelové televize. Pro diváky, kteří využívají set-top-box, máme také dobrou zprávu: Prima family totiž bude vysílat v multiplexu 2, a proto i pokrytí nové televize zůstane stejné, jako tomu bylo u končící TV PRIMA, v neděli 1. 1. ráno bude tedy stačit pouze přeladit set-top-boxy či televizory (ty, jež jsou již vybavené příjmem digitálního signálu).“

„V případě společných televizních antén doporučujeme divákům upozornit na přeladění správce domu nebo odbornou firmu, která správu antény provozuje. Za případné komplikace s příjmem se velmi omlouváme, a abychom divákům pomohli s řešením případných problémů, bude od úterý 27. 12. 2011 od 18.00 v provozu nonstop konzultační linka 266 700 800, na kterou se budou moci diváci obracet s dotazy ohledně naladění kanálu Prima family. Její číslo najdou diváci spolu s podrobným návodem na řešení případných komplikací při přelaďování na našem webu www.iprima.cz a nebo přímo ve vysílání našich televizí,“ vysvětluje podrobnosti Marek Singer.

 

Činnost konzultační linky byla ukončena v pondělí 9. 1. 2012 v 8.00 ráno. Pokud budete mít další dotazy, můžete se v pracovní době obrátit na naši diváckou linku 266 700 258 nebo využít emailovou adresu informace@iprima.cz. Děkujeme za pochopení.

 

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy:

 

Proč si musím přeladit?

Od 1.ledna vysílá úplně nová televize, je tedy nutné přeladit. Do poslední chvíle jsme se snažili o to, aby přeladění nebylo nutné, ale technický regulátor viděl situaci bohužel pro naše diváky komplikovaněji, než je podle nás nutné.  

Co mám dělat, abych si naladil Prima family?

1. Pokud přijímáte digitální vysílání pomocí set-top-boxu nemusíte vůbec hýbat televizní anténou. Prima family vysílá ve stejném digitálním multiplexu jako TV PRIMA (= kanál i frekvence zůstanou stejné jako u TV PRIMA), jen v tomto multiplexu přibude nový kanál Prima family, který si musíte doladit (na budoucí pozici Prima family je již vysílán monoskop s informačním textem).
Jestli máte novou televizi, která přijímá digitální signál, nebo máte u televize set-top-box, vyzkoušejte ladění programů v menu Vaší televize nebo v tomto set-top boxu. Preferujte, prosím, manuální ladění před automatickým, aby nedošlo k přeházení seznamu vašich oblíbených programů  ve vašem zařízení/TV. Pro oba postupy ladění potřebujete dálkový ovladač a manuál k vašemu zařízení. Každý typ zařízení může mít specifický způsob zobrazení menu i typ ovladače a s různým uspořádáním tlačítek. S orientací v menu i ovládacích prvcích Vám pomůže manuál zařízení. V případě, že jste sice kanál Prima family naladili, ale nemůžete ho nalézt v přehledu kanálů ve vašem televizoru, zkuste pomocí manuálu nastavit znovu tzv. oblíbené kanály (Favorites).

Seznam vysílačů naleznete zde, mapu pokrytí zde.
Pokud si nevíte rady, kontaktujte servisního pracovníka, poskytovatele nebo našeho servisního technika. Jistě Vám ochotně pomohou.

 

2. Pokud přijímáte televizní signál prostřednictvím společné televizní antény (například v panelových či činžovních domech)může být dvojí řešení:

 

a) televizní signál je pouze rozváděn a každý si doma programy ladí na set-top boxu nebo televizoru s digitálním příjmem sám – poté zvolte postup jako v bodu 1. – individuální příjem.


b) rozváděn je již naladěný digitální signál – v bytech tedy nemáte set-top boxy. V tomto případě budete bohužel muset požádat správce Vašeho domu, aby upravil společné naladění kanálů.

 

3. V případě, že využíváte služeb kabelové televize, měl by její provozovatel zařadit kanál Prima family automaticky. Pokud se tak nestane, obraťte se na něj a požádejte ho. Prima family by měla být již v základním balíčku (stejně jako bývalá TV PRIMA)

Zde pro provozovatele kabelových televizí konfigurace Prima family v MUX 2:

Technické detaily Prima family v MUX 2 (dekadicky):
Servis ID - 773
SI PMT –  PID 600
Video –    PID 601
Audio –    PID 611
Teletext – PID 621

 

4. Jestli přijímáte TV signál prostřednictvím satelitu, pak nemusíte dělat vůbec nic.

 

Musím pro naladění Prima family hýbat s televizní anténou?

Nemusíte. Prima family je šířena ve stejném digitálním multiplexu jako TV PRIMA (= kanál i frekvence zůstanou stejné jako u TV PRIMA), jen v tomto multiplexu přibude nový kanál Prima family, který si musíte doladit.

Mám kabelovku a nejde mi PRIMA?

V případě, že využíváte služeb kabelové televize, měl by její provozovatel zařadit kanál Prima family automaticky. Pokud se tak nestane, obraťte se na něj a požádejte ho. Prima family by měla být již v základním balíčku (stejně jako bývalá TV PRIMA)

Přeladil jsem si na Prima family, ale nemohu ji na TV najít. Co mám dělat?

V případě, že jste sice kanál Prima family naladili, ale nemůžete ho nalézt v přehledu kanálů ve vašem televizoru, zkuste pomocí manuálu nastavit znovu tzv. oblíbené kanály (Favorites). Pokud si nevíte rady, kontaktujte servisního pracovníka, poskytovatele nebo našeho servisního technika. Jistě Vám ochotně pomohou.

Budou na Prima family mé oblíbené pořady?

Ano, Prima family přebere z TV PRIMA řadu oblíbených pořadů, například Prostřeno!, Zpravodajská hodina, Cesty domů i další pořady. Dále vám přineseme programové novinky, jako první již za pár týdnů rodinnou zábavnou show Aréna národů.

Budou na Prima family nějaké nové pořady?

Ano, již brzy vám přineseme nové filmy, seriály a další zábavné pořady. Těšit se můžete například na zábavnou show Aréna národů (něco jako Hry bez hranic). O dalších novinkách vás budeme včas informovat.

Souvisí tento krok s vaším sporem s RTA?

Tento krok je nutností vzhledem k tomu, že od 1. ledna spouštíme nový kanál.

Proč jste informaci o nutnosti přeladit hlavní kanál zveřejnili až nyní? Působí to dojmem hysterické reakce.

Do poslední chvíle jsme se snažili vyjednat možnost, že by Prima family vysílala na původní pozici Televize Prima. Bohužel se nepodařilo – proto se za případné technické obtíže s příjmem signálu omlouváme té části diváků, kteří by mohli mís s naladěním problém. Připravili jsme pro ně ale stálou podporu na kontaktní lince i podrobný návod k přeladění na www.iprima.cz

Mám kabelovou televizi/satelit. Budu něco za Prima family připlácet?

Kanál Prima family budete za stejných podmínek, za jakých jste přijímal kanál TV PRIMA. Pokud jste tedy neplatil za TV PRIMA, případně jste ji měl zařazenu v některém balíčku programů, ať placeném či neplaceném, nebude pro vás znamenat naladění Prima family žádné další náklady.

Týkají se změny i kanálů Prima COOL a Prima love?

Těchto 2 kanálů se změny nedotknou.

reklama