Zrádné ochutnávání, ujídání, dojídání

Zrádné ochutnávání, ujídání, dojídání Foto: Zrádné ochutnávání, ujídání, dojídáníFoto: All

Stát u plotny, vařit pro celou rodinu a nesmět ochutnat? Říkáte si, co je to za nesmysl? Možná ano, ale zkuste si někdy zapisovat množství jídla, které spořádáte při ochutnávání, ujídání či dojídání a výsledek vás určitě nepotěší.

Zvláště přičtete-li k němu i následující porci, kterou si dáte s ostatními po ukončení vaření. Konečná porce je totiž přeci jen vždy o dost vyšší u kuchaře než u strávníků…

Možná vás to překvapí, ale pokud při vaření neustále stojíte nad hrncem a čas od času si trochu připravovaného pokrmu uždibnete, můžete během vaření sníst až celou jednu porci pokrmu. A poté samozřejmě ještě jednu navrch po naservírování jídla na stůl ostatním. Docela šikovné a hlavně většinou naprosto nevědomé nebezpečí, jak sníst každý den vlastně dvojitou porci, viďte?

 

Stejně zrádnou neřestí, díky níž se snadno přibírá, je nenápadné ujídání z plotny. Nechat si na ní totiž hrnce s tím, že téměř při každém projití okolo si dáte trošku oné lahodné dobroty, která vám už při ochutnávání a pak i při obědě chutnala, je rovněž velice rozšířený stravovací nešvar.

 

A do třetice všeho pro hubnoucí občany zlého: další rádoby troška jídla snězená při dojídání, nejčastěji po dětech. I tady platí pořád stejné pravidlo, a to že i malé množství jídla navíc přidané k tomu, jež nám bohatě stačí pro nasycení, podporuje spolehlivě proces tloustnutí.

 

Rada, jak se zbavit všech těchto na první pohled neškodných zlozvyků, které však v důsledku představují velké nebezpečí, zní docela prostě. Zkrátka si při ochutnávání vždy odečtěte přibližné množství ochutnaného jídla ze své konečné porce, nedojídejte po dětech a hrnce schovávejte co nejdříve do lednice, aby vás při průchodu kuchyní opakovaně nelákalo prozkoumat jejich kaloriemi nabitý obsah.

reklama