Koupelna

VVH, Kika, Koupelna Foto: VVH, Kika, KoupelnaFoto: Prima

Výhody spojení umyvadla s koupelnovou skříňkou jsou zřejmé. Nábytek zakryje sifon umyvadla, který může někomu připadat nevzhledný, a zároveň využije zbylý prostor pod umyvadlem k ukládání. Do skříňky můžete uklidit malé ručníky, kosmetické přípravky, potřeby pro dentální hygienu, vatové tampony nebo pomůcky pro péči o vlasy, tedy vše, co chcete mít u umyvadla neustále po ruce.

Kombinovat s koupelnovou skříňkou můžeme prakticky libovolné umyvadlo. Musíme se ovšem smířit například s tím, že umyvadlo bude posazené na vrchní desce skříňky, jejíž plochu pak využijeme jako odkládací. Velice hezky vypadá set, kde je umyvadlo zapuštěné do nábytku a vytváří spolu s ním kompaktní celek.
      
Materiál, z něhož je skříňka pod umyvadlo vyrobena, by měl být odolný proti vlhkosti. Klasické dřevo, snad s výjimkou tropických dřevin, má s tolerancí vlhkosti značné problémy a záleží tedy na jistých konstrukčních zásadách a především vhodné povrchové úpravě, která zaručí, že se k němu voda nedostane. Nábytek je třeba chránit po celém povrchu laminováním nebo lakováním.

Umyvadlové skříňky bývají nejčastěji závěsné nebo na kovových či plastových nožkách, což je chrání před přijímáním vlhkosti zdola. Obecně se doporučuje spíše závěsný nábytek. Lze ho totiž instalovat do výšky, která přesně vyhovuje vaší postavě, a navíc se pod ním snadněji uklízí. Důležitá je také povrchová úprava skříňky. Praktické jsou povrchy, které se dobře udržují a na kterých nezůstávají stopy vody. K nejžádanějším patří světlé dřevo či bílý nábytek.

Koupelnové zrcadlové skříňky a zrcadla jsou ideální součástí koupelnového nábytku. Hodí se jako sada k umyvadlovým a vysokým skříňkám, mohou mít osvětlení nebo zvolte jen prosté, přesto krásné solitérní zrcadlo do koupelny. Zrcadlové skříňky vám nabízí možnost uložit zde kosmetické přípravky a další potřeby do koupelny. Umožňují umístit běžně používané věci v koupelně přehledně na krytých nebo otevřených policích a to i v malé koupelně s omezeným prostorem.

Sprchové hlavice mohou být z mosazi, chromu nebo v různých kombinacích.

Ruční sprchy jsou vyráběny v nejrůznějších tvarech, velikostech nebo designu.

Hlavové sprchy mohou být umístěny na stropě v koupelně, nebo také na stěně koupelny.

Boční sprchy neboli boční trysky jsou malé sprchové hlavice, které jsou umístěné na jednom, či více místech sprchového koutu.

Celou koupelnu pak můžete doladit spoustou doplňků, jako je například dávkovač mýdla, stojánek na zubní kartáček, zásuvky na kolečkách, háčky nebo držáky na osušky.

 

Zdroj: www.kika.cz

reklama