Jak být v manželství spokojený? Musíte se snažit, tvrdí koučka

Marie je přesvedčená, že její muž sám celý dům opravit nedokáže Foto: Marie je přesvedčená, že její muž sám celý dům opravit nedokážeFoto: All

Vojtěch chtěl udělat rodině radost a konečně splnit jejich společný sen - žít ve velkém domě. Bohužel, koupi domu příliš nepromýšlel a rodina skončila v neobyvatelné barabizně, z níž není cesty pryč. O tom byly předchozí Křižovatky života. Jak tedy dosáhnout manželské spokojenosti? Radí naše koučka.

Otázka spokojeného partnerství souvisí i s tím, jak akceptujeme sami sebe. Pokud je člověk spokojen sám se sebou a má se rád, dokáže své štěstí i vnímat. Dalším faktorem spokojeného vztahu jsou společné vize. Nutné je, aby partneři měli společný cíl a vizi a uměli si představit tyto společné cíle i za pět let.

V případě, že v partnerství převládají neustálé hádky a jeden z partnerů si už nedokáže představit, kdy byl naposledy šťastný, je zde možný důvod k rozchodu. V takovém případě není na místě nechat problémy „vyhnít“, ale začít otevřeně komunikovat. Položit si otázku: „Stojí mi partner za to, abych na partnerství zapracovala?“ V případě, že odpověď není jednoznačné ANO, je lepší dál vztah neudržovat a ukončit ho. Připustit si, že falešná představa o tom, že se vše časem změní, je pouze strach ze změny.

Peníze vyvolávají vztah typu závislost

Jedním z nejdůležitějších faktorů toho, proč se manželství rozvádějí, jsou peníze. V případě, že se manželství musí procházet otázkami, co si můžou manželé dovolit koupit či co mohou koupit svým dětem, je silný podnět k hádkám a rozporům. Vztah prochází změnami a manželé začínají být podráždění a nespokojení.Křižovatky života sledujte každé úterý a čtvrtek ve 21.45 na Primě

V partnerském životě mohou nastat etapy, kdy je nutné se uskromnit a jeden z partnerů může táhnout celou domácnost. Tato etapa však musí být jen na určitý čas, protože se v pozdější době začne stupňovat nespokojenost jednoho z partnerů a manželství se dostává do nerovnováhy.

Článek

Nevěra je lákavá Foto: thinkstock.com

Nevěra: Proč nás tak láká a jak ji překonat?

Hry lásky jsou zapeklité. Proč se tak často stává, že riskujeme stabilní vztah?

Peníze většinou v partnerství zastávají pozici moci. Ten, kdo vydělává větší množství peněz, určuje pravidla vztahu, druhý člověk ve vztahu pociťuje určitou formu závislosti. Tato závislost se může projevovat i tím, že jeden určuje pravidla a závislý člověk ho musí poslouchat. Tyto vzorce mohou partneři zdědit ze své původní rodiny.

Šárka Vávrová

 

Článek

Láska kvete v každém věku Foto: thinkstock.com

Jana (41): Po rozvodu jsem opět našla lásku

Ona hyperaktivní cvok (41), on vášnivý rybář (53). Spolu jsou půl roku a jsou šťastní. Jak se to přihodilo?

Článek

Kdy má cenu zachránit vztah? Foto: thinkstock.com

Kdy je záchrana vztahu jen ztrátou času?

Existují vztahy, které má smysl zachránit, a jsou vztahy, kde jakákoliv práce na záchraně je marná. Jak to poznat?

reklama