Křižovatky života: Když perou a vaří děti. A matka se fláká

Natálie už má péče o domácnost tak akorát dost... Foto: Natálie už má péče o domácnost tak akorát dost...Foto: All

Natálii je jen 19, ale i tak musí v péči o velkou rodinu plně zastupovat neschopnou matku, která má hlavu plnou pouze mužů a o svých pět dětí se vlastně nestará. Jejich příběh přinesou Křižovatky života v úterý ve 21.15 na Primě.

Natálie Škodová(19) bydlí spolu s nezaměstnanou matkou Petrou (35) a s mladšími sourozenci Kristýnou (15), Jakubem (10), Leou (5) a s novorozencem Kryšpínem v Praze Karlíně. Všechny děti mají různé otce. Rodina Škodových žije z podpory.

Matka Petra právě porodila své páté dítě. Petra má výlučné právo na péči o děti, protože žádný z otců nechce s dětmi mít nic společného. Stýkají se jen zcela sporadicky. Všichni otcové platí alimenty, až na otce malého Kryšpína. O dítěti totiž neví. Petra měla první dítě už v 16 letech. Tento fakt zdůrazňuje její nezodpovědnost a neznalost ochrany.

Jednoho dne potká Natálie matku na diskotéce, což ji totálně naštve. Již delší dobu si chtěla někam vyjít. Aby to bylo možné, musela nejdřív uložit děti a pak se s mladší sestrou Kristýnou domluvit, aby na děti dohlédla. Myslela si, že matka je u nějaké přítelkyně. Ta ale flirtuje na diskotéce se zcela neznámými muži. Kdysi na ní poznala otce svého dítěte a nyní doufá, že se rychle seznámí s nějakým dalším mužem.

Pusťte si malou ochutnávku tohoto dílu Křižovatek:

 

Kryšpínův otec Abadi je Afričan. Ještě předtím, než se Petra dozvěděla, že je těhotná, se s ní rozešel. Přerušil s ní všechny kontakty a zmizel beze stopy. Petra chce využít příležitosti a pokusit se zjistit Abadiho bydliště kvůli alimentům. Na diskotéce ale zase nahání nového nápadníka. Petra se v očích dcery chová jako promiskuitní cvok. Natálie Petru vytáhne z diskotéky a pohádají se. Přihlíží několik zvědavců.Křižovatky konečně ve svém vysílacím čase. Končí léto, začíná podzim a naše pořady dostávají svůj jízdní řád. Křižovatky života sledujte každé úterý a čtvrtek ve 21.45 na Primě.

Vtom zvoní telefon. Volá sestra Kristýna, potřebuje od Natálie pomoc. Dochází k ostré výměně názorů, zda by neměla jít pomoci Petra. Jedná se o její děti. Petra však nemá vůbec zájem, jde raději tancovat a flirtovat. Natálie uhání domů. Jedno z dětí se poranilo. Natálie si uvědomuje, že nemůže být jejím úkolem zcela nahrazovat matku. Buď přijde k rozumu, nebo musí pomoci sociálka – oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Petra si velice rychle najde nového přítele. Jedná se o Amadou, kamaráda jejího bývalého milence Abadiho, se kterým počala Kryšpína. Oba se rozhodnou Abadiho hledat a požadovat po něm placení alimentů.

Když Petra najde Abadiho, k dítěti se nehlásí. Pak si vše rozmyslí a chce, aby dítě žilo u něho. To však sociálka zamítne, Abadi nemá v Čechách trvalé bydliště.

Situace rodiny Škodových se natolik zhoršuje, že se o ni začne zajímat oddělení sociálně právní ochrany dětí. Jak to vše dopadne? Sledujte v úterý ve 21. 45 na Primě.

reklama