Křižovatky života přinesly příběh starší dívky a 16letého kluka. Má takový vztah šanci?

Pavel se nastěhuje k Sabině, což naštve rodiče Foto: Pavel se nastěhuje k Sabině, což naštve rodičeFoto: All

Pavel a Sabina, hrdinové posledních Křižovatek života, by byli obyčejný mladý pár. Až na to, že Pavlovi je šestnáct a jeho přítelkyně Sabina je o sedm let starší. Jak tento věkový rozdíl vnímá společnost? A co k tomuto tématu vysvětlí odborník?

Věkový rozdíl mezi Pavlem a Sabinou je v současné době vnímám jinak, než tomu bylo v minulosti. Stále je sice veřejností lépe přijímán vztah starší muž a mladší žena, ale v poslední době je už přijatelný i vztah starší ženy a mladšího muže.

Traduje se názor, že pokud si mladší muž najde starší ženu, je za tím jeho nevyřešený vztah s matkou. Naopak pokud si mladší žena najde staršího muže, důvodem je deficit otce nebo silná citová vazba k němu v jejím dětství. 

Článek

Je tak moudrý! Foto: thinkstock.com

Strasti života se starším mužem! Znáte to?

Strasti života se starším mužem! Znáte to?

U Pavla je znatelné, že mu starší Sabina poskytuje sebevědomí a pocit důležitosti, který mu jeho matka svým úzkostným pečovatelským postojem neposkytovala.

O čem byly Křižovatky života? Prohlédněte si galerii:

Na Křižovatky života se dívejte každé úterý a čtvrtek ve 21.45 na Primě.

V průběhu života se lidské potřeby mění a s nimi i žebříček hodnot, což může změnit i postoj Pavla ve vztahu se Sabinou. Také partnerství věkově nerovných vztahů musí ustát spoustu zkoušek.

Šárka Vávrová

reklama