Propad do pekla alkoholu krok za krokem

Teď je nám dobře, co bude zítra, to neřešíme... Foto: Teď je nám dobře, co bude zítra, to neřešíme...Foto: All

Začíná to naprosto nevinně - panákem na uklidnění.

Alkohol je tvrdá návyková droga a obzvláště v období citového chaosu, může pohltit osobnost člověka a dovést ho do katastrofického konce.

Alkoholik má čtyři stádia vývoje

1. V počátečním stádiu alkohol pouze zlepšuje náladu a dodá sebedůvěru. V této době se člověk neopíjí a pije, pouze pokud má náladu.

2. Další stádium je, že člověk pije často a stále si hledá důvody, proč musí pít. V tomto stádiu je opilost, už dost častým jevem.

3. V dalším stádiu je už závislost zakořeněná a člověk je na alkoholu závislý. Bez alkoholu si svůj život už nedokáže představit. Slibuje, že přestane pít, ale nikdy to dlouho nevydrží. Začínají problémy s okolím. Alkoholik přichází o práci, přátele a ztrácí svůj život.

4. Poslední stádium je stav, kdy alkoholik pije neustále. Svůj život naprosto podřídí tomuto démonu. Bez alkoholu se mu klepou ruce, nesoustředí se, pociťuje bolesti hlavy. Vše přechází, pokud si dá malou dávku alkoholu, která stačí k tomu, aby se opil. Dochází k celkovému úpadku a destrukci organismu. Není už v silách člověka alkoholika, aby se z této závislosti sám, bez odborné pomoci dostal. Soni matka se nejspíše nachází v posledním stádiu alkoholismu a bez odborné pomoci se ze své závislosti nemůže dostat.

Článek

Mnoho žen má skryté problémy s alkoholem Foto: thinkstock.com

Marta (58): Alkohol mě dostal na dno, ale zvládla jsem to

Dlouho jsem si odmítala připustit, že jsem na alkoholu závislá a jako všichni alkoholici i já věřila, že pití mám pod kontrolou a až budu chtít, přestanu.

reklama