Každý čtvrtek ve 20:15 na Primě

Za scénou: Užijte si Mariinu "trvču" v plné parádě

Kdo by chtěl takové kudrnky dnes? Foto: Kdo by chtěl takové kudrnky dnes?Foto: archiv TV Prima

Na trvalou nelze zapomenout. Tedy na trvalý účes, který se kroutil a vlnil na hlavách mnohých žen v 70. a 80. letech. V těchto dobách bylo totiž zvykem dělat si doma sám i práci, která dnes patří do rukou odborníků. Z celkem pochopitelných důvodů. Větší množství peroxidu končilo i opadáním kštice.

Vlasový útvar z kudrnek vzniklých působením chemikálií a natáček různých velikostí se správně nazývá trvalá preparace či ondulace. Lidově se mu už pomalu neřekne jinak než jednoduše „trvča“.

Pro zajímavost. V 70. letech už dávno nešlo o žhavý módní trend.

První studená trvalá ondulace byla vyvinuta roku 1947. Tehdejší firma Schwarzkopf způsobuje s novinkou na německém trhu doslova revoluci: ženám umožňuje docílit trvalých vln, aniž by bylo nutné vlasy zahřívat na 100 stupňů, jako se to dělalo do té doby. Ve stejné době byla na trh uvedena také vůbec první barva na vlasy pro domácí použití.

 

Dnes už „trvča“ tolik vidět není nebo spíše jen u starších ročníků. Také nutno dodat, že pokud ji někde v kadeřnictví vytvářejí, používá se již trochu šetrnějších metod.

Všechny moje lásky vysíláme každou středu ve 20.15 na Primě. Nebo si je můžete pustit na webu Prima PLAY

(schneidy)

Článek

Proměna: Jana Foto:

Proměna čtenářky: Z dlouhých vlasů šla nakrátko!

Paní Jana se přihlásila do naší kadeřnické proměny, byla vybrána, sebrala odvahu a udělala, co nikdo z nás nečekal. Podívejte se, jak to dopadlo.


Diskuze
 

Líbí se vám Všechny moje lásky?

Pokud ano, dejte nám to vědět kliknutím na tlačítko “To se mi líbí” a získejte přístup k nejnovějším informacím, fotkám a videím přímo z natáčení pořadu!

 

reklama