Maruška z Kyjova dostala padáka a výprask k tomu

Robin Hood - 2. primy prenos 2 Foto: Robin Hood - 2. primy prenos 2Foto: Prima

Během druhého přímého přenosu castingové show Robin Hood – Cesta ke slávě opět padlo zásadní slovo a někdo musel z kola ven. Po Petrovi Veslárovi, který vypadl minulou neděli, to tentokrát byla Marie Blahynková z Kyjova...

Během druhého přímého přenosu castingové show Robin Hood – Cesta ke slávě opět padlo zásadní slovo a někdo musel z kola ven. Po Petrovi Veslárovi, který vypadl minulou neděli, to tentokrát byla Marie Blahynková z Kyjova. Poslední písnička, kterou si v soutěži zazpívala, byla O cikánském pláči z muzikálu Láska je láska.


Rozesmáté Marušce nepomohla ani „zlomvazka“ v podobě kovového zámku od sestry Evy, který si připnula na sukni, ani podpora dvouletého synovce Sebastiána. Ten během reklamních bloků několikrát vylezl na jeviště a své tetě i všem přítomným předvedl, jak se chová pravá muzikálová hvězda. Maruška nejenže dostala spolu s Andreou Gabrišovou nejméně hlasů od diváků, ale také si vyslechla kritiku od porotců. Hudebník Ondřej Soukup s režisérem Jánem Ďurovčíkem její pohyb na jevišti charakterizovali jako „ťap ťap“ choreografii a vytýkali jí, že do písničky nedala víc energie, že ji pouze odzpívala, i když pěkně.

 

Trémou zkoprněla

 

Maruška s jejich slovy souhlasila a přiznala, že na jevišti trémou úplně zkoprněla. Na následné after party ale nijak nesmutnila. „Jsem ráda, že jsem se dostala tak daleko. Vůbec jsem nedoufala ve vítězství, ale chtěla jsem poznat prostředí divadla, které je pro mě velkou neznámou a zároveň mě strašně láká, protože já jsem sportovec a pohybuju se úplně jinde,“ vysvětlila. To, že Maruška vypadla, obzvlášť některé finalisty hodně zarazilo, možná až rozesmutnilo. „Moc hezky se na ni na jevišti dívalo. Ale mě by mrzelo i to, kdyby vypadla Andrea, stejně jako kterákoliv jiná,“ řekl Petr Novotný. „Byla takové sluníčko, strašně fajn holka. A pekla perfektní moučníky,“ shrnul to David Weingärtner. Když Maruška zalitovala, že teď přišla o možnost stát jako muzikálová herečka na jevišti, Petr Novotný s Honzou Křížem ji vzali za slovo a rozhodli se pro ni připravit překvapení. Jestli a jak se jim to povedlo, o tom se samozřejmě dočtete na našem webu.

 

Nedělní večer s napětím prožívaly nejen adeptky na roli Mariany, ale i moderátorka Martina Kociánová, která si před týdnem natrhla vaz v kotníku, když škobrtla na schodech. Chodila po nich tentokrát opatrněji? „Možná trochu ano, ale nebyl čas o tom moc přemýšlet. Musela jsem se soustředit na to, abych splnila všechny pokyny režiséra, říkala to, co mám říkat, a stála tam, kde mám stát. Kdybych byla vrcholový sportovec, asi bych měla problém, ale to, že mám na jevišti dojít z bodu A do bodu B, jsem v pohodě zvládla,“ smála se.

 

Zatímco Mariany bojovaly o postup, Robinové si přímý přenos užívali jako diváci.


A samozřejmě pořádně fandili. Včetně prvního vypadlého Petra Veslára. Štábu připravil trochu pernou chvilku jen Jan Kříž, který měl pracovní povinnosti v Liberci a do ateliérů přijel na poslední chvíli. Napětí v sále po vyhlašování pak kluci uvolnili, když se na jeviště přiřítili s pomlázkami v rukou. Zatímco na generálku holkám přinesli velikonoční koledu – čokoládu a perníčky, těsně po přímém přenosu je o den dřív v duchu tradic pěkně vyplatili. A na after party v Solidní nejistotě to s nimi na parketu pořádně roztočili.

 

Maruška v neděli v soutěži skončila, Andrea, která se s ní dostala do závěrečného duelu, si oddychla, když dostala od tvůrců druhou šanci. A oddychl si i Peter Veslár, který Andree celou dobu, co zpívala podruhé Já chci být jen svá z muzikálu Elisabeth, křečovitě držel pěsti. Než ale Andrea zpívat začala, zdálo se, že na jevišti omdlí, byla bělejší než její nádherná róba. „Měla jsem strašný strach, ale pak jsem se rozhodla, že kašlu na to, jak to dopadne, a dám do té druhé písničky všechno, co umím.“ Jak řekla, tak udělala, a právě ona se pak mohla radovat. A s ní i její nejbližší, včetně desetileté sestřičky, která měla ten den narozeniny.

 

Tvůrci v neděli v barrandovském ateliéru nekritizovali jen Marušku a Andreu, své si vyslechla i Jana Tesařová, která „dívčí válku“ zahájila písničkou Bílí kluci z muzikálu Vlasy. I ona podle nich do písničky dala málo energie a vnitřního prožitku. Přesto se na ni usmálo štěstí a ona postoupila do dalšího kola i bez talismanu. „Žádný s sebou nemám, talisman nosím ve svém srdci,“ říkala Jana. Míša Doubravová si vybrala písničku ze svého oblíbeného muzikálu Pomáda Buď můj. „Strašně jsem se bála a modlila jsem se, abych ještě nevypadla,“ chrlila ze sebe. Stálo při ní štěstí i hlasy diváků, postoupila dál a měla s rodiči a hlavně s přítelem Milanem co oslavovat.

 

"Prožitek jde z celého tvého těla"


Asi nejvíc tvůrci v neděli večer vychválili Radku Pavlovčinovou a její písničku z Vlasů Je snadné nemít rád, která byla z jejich slov celá naměkko. „Tvůj dnešní výkon je důvodem, proč má smysl sledovat tenhle pořad, je v něm všechno; krásný zpěv, prožitek jde z celého tvého těla, kvůli tomu já chodím do divadla,“ řekl dojaté Radce Ján Ďurovčík. Jen Ondřej Soukup začal mít brouka v hlavě a nahlas přemýšlel o tom, jak by – kdyby Radka vyhrála – musel přepsat Marianin part do nižší polohy pro Radčin altový hlas. „Kdybych vyhrála, zvládnu to zazpívat i ve vyšší poloze jako soprán,“ slibovala na jevišti šťastná Radka.

 

Kluci v neděli večer neobdivovali jen to, jak dívky zpívají, ale oči mohli nechat i na kostýmech některých z nich. Ladislav Korbel samozřejmě nejvíc obdivoval svou Elišku Ochmanovou, která byla v ostře fialové dlouhé róbě ztělesněním Evity, jejíž píseň Neplač pro mě, Argentino si vybrala. „Je v nich nádherná, fialová je jedna z jejích oblíbených barev a vynikne v ní její krása, jen tam nemá moc místa, kam si schovat talisman,“ smál se. A jaký talisman měla Eliška s sebou? „Znamení Blíženců od starší sestry Aničky, protože my jsme jako dva Blíženci, i když já jsem narozená ve znamení Kozoroha,“ říkala Eliška.

 

Další, na kom mohli finalisté oči nechat a kdo většinu z nich ten večer svým vystoupením nadchl, byla Martina Bártová, která zpívala skladbu z muzikálu Hello Dolly. „Ten kostým se mi moc líbí, i když původně jsem si představovala něco trochu víc zahalenějšího,“ říkala o svých širokých kalhotách a odvážném topu Martina. A jaké s sebou měla talismany? „Na ruce mám prstýnek, který jsem dostala od mámy k dvacetinám, a s sebou ještě malinkého woo-doo panáčka a kámen pro štěstí,“ vyjmenovala. Martina byla středem pozornosti nejen kvůli svému oblečení, ale také pěveckému výkonu. „Ve vás je něco tajemného, my se o tom dohadujeme a nemůžeme na to přijít, ale máte v sobě něco, proč nás baví se na vás dívat,“ řekl jí producent Michal Kocourek.

 

Jak hodnotili druhý přímý přenos a souboj sedmi Marian tvůrci?

 

„Zdálo se mi, že holky byly na větší profesionální úrovni, i když víc muzikálových zkušeností mají spíš kluci. Ale ony vypadaly na jevišti zkušeněji a bylo zábavnější se na ně dívat,“ zhodnotila textařka Gabriela Osvaldová. „Stejně jako kluci minule i holky tuto neděli zpívaly to, co si samy vybraly. A každá z nich sáhla po písničce, která sedí jejímu naturelu i hlasovým možnostem. „To byla pro všechny dvě nejlepší kola. V těch dalších už budou zpívat to, co jsme jim my zadali. Což pro ně bude náročnější, ale pro diváky možná zajímavější,“ řekl Ján Ďurovčík.

 

Zatímco kluci si nedělní večer užívali, hned následující den je čekalo plno práce. Velikonoční pondělí trávili s režisérem Jánem Ďurovčíkem nácvikem choreografií, které předvedou spolu s písničkami příští neděli. Většinou se shodli na tom, že se těší a jsou napjatí, co je čeká. „Těším se a jsem zvědavý, co si pro nás připravil,“ říkal v neděli Laco Hudec. Plný očekávání byl i David Weingärtner. „Proč bych se bál? Sice mi tancování moc nejde, ale strašně mě baví,“ prohlásil. „Já se těším jako malý Šmoula,“ řekl výstižně Ladislav Korbel.

 

Jestli se Robinové těšili oprávněně, nebo předčasně a jak moc jim dal Ján Ďurovčík zabrat, se samozřejmě dozvíte. A na vlastní oči to uvidíte v dalším přímém přenosu soutěže Robin Hood – Cesta ke slávě v neděli 11. dubna ve 20 hodin na Primě v souboji mezi Robiny.

reklama