Sophia Loren míří do Prahy: Bude mít speciální úkol

Herečka Sophia Loren je věčně mladá Foto: Herečka Sophia Loren je věčně mladáFoto: isifa.com/Getty

Která z finalistek se stane desátou Českou Miss, se nedozvíme dříve než 29. března, kdy proběhne finále jediné národní soutěže krásy v ČR v přímém přenosu na Primě.

Už dnes ale víme, že korunku převezme královna krásy od legendy světové kinematografie, sex symbolu 60. let a jedné z nejkrásnějších žen světa Sophie Loren, která letos zasedne v porotě.

"Sophia Loren je pro mě stále synonymem krásy, talentu, přitažlivosti a smyslnosti. Jsem ráda, že legenda stříbrného plátna zavítá díky České Miss i do České republiky. Je to dáma, která má co říct současným ženám bez ohledu na běh času. Je dobrým příkladem toho, jak lze s krásou a talentem celoživotně zacházet. Těším se upřímně na setkání s hvězdou večera," říká ředitelka soutěže Michaela Maláčová.

Účast celosvětově známé osobnosti v porotě jediné soutěže krásy je už tradicí. V minulých ročnících přijali pozvání například Alain Delon, Ivana Trump, Jean Claude Van Damme, Claudia Cardinale nebo Ornella Muti.

Sophia Loren

Herečka Sophie Loren se proslavila jako Horalka Foto: isifa.com/Getty

Hvězda světové kinematografie s italskými kořeny je jednou z nejslavnějších a nejvíce oceňovaných hereček. Svou kariéru začala v Itálii na počátku padesátých let, o necelých deset let později již podepsala smlouvu s filmovým studiem Paramount Pictures a ze Sophie Loren se stala filmová star mezinárodního rozsahu.

60. a 70. léta jí přinesla desítky rolí ve filmech předních italských i hollywoodských režisérů, kde hrála po boku herců neméně zvučných jmen, jakými byli Marcello Mastroianni, Carry Grant, Gregory Peck, Paul Newman a nespočet dalších. Horalka, Manželství po italsku, Včera, dnes a zítra nebo Verdikt – to je jen nepatrný výčet filmů, ve kterých na vrcholu své kariéry excelovala. Její výkony sbíraly nejrůznější filmová ocenění po celém světě. Je držitelkou dvou Oskarů, Zlatého glóbu, Zlatého medvěda, Césara a řady dalších.

Sophia Loren se narodila 20. září 1934 v Římě jako nemanželské dítě. Vyrůstala se sestrou a matkou v chudých podmínkách v malém městě nedaleko Neapole. V jejím životě nastal zásadní zvrat, když se coby čtrnáctiletá přihlásila do soutěže krásy. Dostala se mezi finalistky a její další kroky zamířily do Říma. Živila se jako modelka a poprvé se také objevila před kamerou. V roce 1950 se účastnila další soutěže krásy Miss Řím, skončila druhá a seznámila se s producentem Carlem Pontim, který tehdy seděl v porotě a za kterého se později provdala.

Ponti pomáhal mladé Sofii prosadit se u filmu. Po několika epizodních úlohách si v roce 1953 zahrála hlavní roli ve filmu Aida. Na konci 50. let už byla italskou hvězdou a celosvětový věhlas na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 1960 ztvárnila hlavní roli ve filmu režiséra Vittoria de Sicy podle románu Alberta Moravia Horalka, která jí vynesla světovou slávu, řadu ocenění, včetně toho nejvyššího - Oskara za ženský herecký výkon v hlavní roli.

Následující dvě dekády šla Sophia z role do role. Čeští diváci si jistě pamatují z komedií Boccacio´ 70 (1962), Včera, dnes a zítra (1963) a Manželství po italsku (1964) nebo dramatů Verdikt (1974), Zvláštní den (1977) a mnoha jiných. Jejím filmovým partnerem býval převážně Marcelo Mastroianni, po jejím boku se ale objevily i takové hvězdy jako Anthony Perkins (Farma pod jilmy 1958), Carry Grant (Houseboat 1958), Paul Newman (Lady L 1965), Gregory Peck (Arabesky 1966) nebo Marlon Brando, s nímž si zahrála v posledním filmu Charlieho Chaplina Hraběnka z Hong-kongu (1967). Od osmdesátých let filmových nabídek ubývalo, i tak si Sophia Loren zahrála další zajímavé role, například v roce 1994 ve filmu Prêt-à-porter režiséra Roberta Altmana, kde se sešla s herečkami Julií Roberts nebo Kim Basinger. Naposledy se na plátně objevila v roce 2009 v muzikálu Nine. Sophia Loren má na svém kontě přes devadesát filmových a televizních rolí, za které posbírala přes padesát cen a dvě desítky nominací.

Po boku manžela Carla Pontiho, se kterým má dva syny, žila až do jeho smrti v roce 2007. V dnešní době žije střídavě v Kalifornii a ve Švýcarsku, herectví se již nevěnuje, ale společenskému životu se nevyhýbá.

Krása ji provázela celý život a i v pokročilém věku může být na svůj vzhled právem pyšná, což dokazuje i fakt, že se v roce 2007 stala titulní tváří kalendáře Pirelli.

 

Pikantní podrobnosti z plánované návštěvy herečky v Praze prozradí středeční VIP Zprávy v 19:55 na Primě:

Mohlo by vás zajímat

Článek

Půlené šaty! Foto: profimedia.cz

Nový trend! Keira Knightley a Rihanna oblékly půlené šaty

Zpěvačka Rihanna a herečka Keira Knightley si na módní přehlídky, které proběhly v rámci Paris Fashion Weeku, vzaly podobný typ šatů.

Článek

Juliette v Čokoládě Foto: profimedia.cz

Juliette Binoche z Čokolády slaví padesátiny: Jak teď vypadá?

Juliette Binoche, držitelka mnoha mezinárodních filmových cen včetně Césara a Oscara za vedlejší roli ve filmu Anglický pacient, oslaví 9. března padesáté narozeniny.

Článek

Sasha Alexander

Má slovanský původ a tchyni Sofii Loren – to je hvězda seriálu Rizzoli & Isles

Superchytrá, elegantní a sexy zároveň. To je Maura Isles v populárním krimiseriálu Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně. Geniální patoložku, jež jde po boku své parťačky a ...

Článek

Česká Miss 2013 Gábina Kratochvílová a její čokoládová podoba Foto: Jiří Janoušek

Kousněte si do Gábiny: Podle křivek České Miss Kratochvílové vyrobili čokoládu

Česká Miss 2013 Gábina Kratochvílová má tak dokonalé tělo, že podle něj cukráři vymodelovali čokoládovou figurku v životní velikosti. Jen hrudník asi udělali podle Ornelly ...

Článek

Julia Tymošenková Foto: Premier.gov.ru

Podpora Ukrajině? Buďte rebelky, upleťte si cop jako Tymošenková! NÁVOD

Bývalá ukrajinská premiérka Julia Tymošenková je stále ve vězení, ale možná tam už nebude dlouho. Inspirujte se její odvahou a účesem!

reklama