Za zákulisí České Miss! PR Manager Tereza Typoltová: Vítězka mě vždy překvapí

PR manažerka České Miss Tereza Typoltová Foto: PR manažerka České Miss Tereza TypoltováFoto: Herminapress/Česká Miss

Marketing a PR Manager Tereza Typoltová má v České Miss ma starosti veškerou komunikaci. A vyhlášením vítězky její práce rozhodně nekončí. Spíš začíná, protože musí absolvovat mediální kolečko s královnou krásy. A u této práce se rozhodně ani chvilku nenudí.

Co pro vás znamená Česká Miss?

Poprvé jsem se s Českou Miss jako s projektem potkala v roce 2005, kdy jsem nastoupila do marketingu rádií skupiny Lagardere, která už tehdy byla partnerem nově vznikající soutěže. Několik let jsem tedy znala soutěž dobře, ale z pozice partnera. Teď, když jsem „na druhém břehu“, objevila jsem jiné její rozměry. Daleko konkrétněji vnímám příběhy soutěžících, vítězek, jejich radosti i starosti, projekt se proměnil v lidi. Díky živému "produktu" je i moje práce hodně živá.

Musíte se de facto starat o všechny vítězky z minulých ročníků a každý rok navíc vždy také o deset finalistek. Vnímáte to tak, že vám práce do budoucna bude už jen a jen přibývat?

„Sloužím“ svůj druhý ročník s Českou Miss a je pravda, že mě už napadlo, jak se to začíná rozrůstat. Čistě teoreticky zastupujeme vítězky vždy dva roky po vítězství. Ale samozřejmě, když mě některá z dívek, které už nezastupujeme, požádá o pomoc s komunikací nějaké její aktivity, udělám v rámci možností maximum.

Co máte na práci pro Českou Miss nejradši?

Mám vždy ohromnou radost, když se podaří, že dívky opravdu přijmou za své něco z toho, co se je snažím naučit. Díky soutěži jsem zjistila, že bych asi nemohla být učitelka. Jsem hodně náročná, a když někomu předávám nějakou znalost, informaci, jsem možná někdy netrpělivá, když si to neosvojí dost rychle. Některé krásky by mohly vyprávět. Ale snažím se je na to upozorňovat něžně.

Dokážete hned tipnout, jaká slečna je "žhavá" kandidátka na vítězku?

Vůbec ne. Některá dívka má velké kouzlo na castingu, na semifinále, a později se ztratí, zatímco jiné postupně nabírají energii, krásní před očima. Je strašně zajímavé sledovat ten vývoj. Třeba Gabriely Kratochvílové jsem si všimla v Jihlavě před castingem v obchoďáku, ale tlačila kočárek, tak jsem si myslela, že bohužel na casting nejde. A ejhle, kočárek byl naštěstí sestry!

Česká Miss 2013 patří k nejoblíbenějším Miss vůbec, že?

Gabča měla totiž hned od začátku velké kouzlo. Ale když se dnes dívám na fotky ze semifinále a aktivit na soustředění, nebyla nejvýraznější, nebyla favoritka. Ale do finále se jí stala! Když koukám na fotky, vidím zářící hvězdu a tu diváci zvolili. Zkrátka příběh Popelky.

Překvapily vás někdy výsledky soutěže?

Když jsem byla ještě na straně partnera, tak ani ne. Výrazně si pamatuju Elišku Bučkovou, která posbírala snad i všechny vedlejší kategorie. Hodně jsem fandila Ivetě Lutovské, která pro mě byla na první dobrou nádherná žena a osobnost. Když už jsem byla součástí České Miss, tedy vloni, tak volba všech vítězek byla překvapivá, ale fantastická. Podle mě to dost  vypovídá o posunu k lepšímu v české společnosti, a to mě těší nejvíc.

Je vám nějaká vítězka určitým způsobem nejbližší?

To je záludná otázka. Mám všechny stejně ráda. Ale je fakt, že je to hodně o tom, jak máte možnost s někým spolupracovat. To, že můj „produkt“ je živý, je pro mě nové a já mám hodně sklon vnímat dívky osobně. Je to trochu jako u psychologa, potřebuju je dobře znát, abych jim mohla pomoct naučit se fungovat komunikačně ve světě, do kterého vstoupily. A když někoho poznáte tak zblízka, musíte mít k němu vztah. Nebo já aspoň určitě.

PR manažerka České Miss Tereza Typoltová na Mauriciu Foto: Herminapress

Tereza Typoltová na Mauriciu, Foto: Herminapress

 

Jaké pro vás bylo z hlediska PR soustředění na Mauriciu?

Důležité. Protože s dívkami jsem se viděla v okamžiku, kdy se staly finalistkami. S každou z nich jsem po semifinálovém dni chvilku seděla, se všemi jsem mluvila, měla jsem od nich vyplněné informace, ale takto nemůžeš člověka poznat. Určitě ani za 14 dní na soustředění, ale přece jen už k tomu byla větší šanci. A to je pro moji práci velmi důležitý bonus.

Jak jste se vlastně dostala k práci pro Českou Miss?

Tak to bylo docela vtipné. Stalo se to v době, kdy jsem odešla z jedné televize a dala jsem si čas odpočinout si a říct si, co chci dělat dál. A naprosto náhodou na mě na Facebooku koukla hrozně vtipná fotka Jitky Bělušové z kanceláře České Miss, na kterou jsem zareagovala. Jitka mi po pár týdnech napsala, že zrovna hledají někoho na marketing, a co vlastně teď dělám... Následně jsem prošla standardním výběrovým řízením a teď už se o missky starám druhým rokem.

Přihlásila byste se někdy do podobné soutěže?

No, rozhodně už na to nemám ani z dálky věk ani figuru, ale dnes je podle mě pro dívky soutěž zajímavější, protože jim dává známost a otevírá jim dveře do dalších světů. V „mé době“ to byla víc soutěž pro modelky a já v té době hrála divadlo. Chtěla jsem být filmovou producentkou, měla jsem jiné sny.

Co považujete za svůj největší úspěch v České Miss?

Já mám v životě radost z malých úspěchů, mám tím pádem víc radostí. V práci pro Českou Miss to jsou ty radosti, když připravujete na veřejné vystoupení dívku, která nemá vůbec žádné zkušenosti, má trému, bojí se toho, kdo ji bude zpovídat, a ona to dá a má z toho potom obrovskou radost. Těší mě, když se dívky něco naučí, můžu jim pomoct posunout se dál. Mám radost, když vidím, jak rozkvétá jejich vnitřní krása.

A jak po tak náročné práci relaxujete?

S krátkodobým relaxačním plánem mám problém, na tom ještě zapracuju. Dlouhodobě směřuju svoji duši i tělo do oblasti pálavských vrchů, kde jsme si v Horních Věstonicích pořídili domeček a mám spoustu prostoru (ne času) vyřádit se kreativně na jeho rekonstrukci. Když sedím na zahradě, koukám na tu nádhernou bílou skálu nad námi, povídám si s přáteli, které jsme tam našli, a k tomu dobré jídlo a sklenka místního vychlazeného veltlínu, tak je mi dobře. Navíc, procházka mezi vinicemi je nad všechna fitka.

-dad-

Mohlo by vás zajímat

Článek

Miss a alkohol Foto: Herminapress/Česká Miss

Česká Miss a alkohol? Víme, která z holek se ráda napije!

Myslíte si, že finalistky České Miss pijí jen vodu? Omyl! Občas si dají čaj. Nebo rum? Jestli mají holky rády alkohol, to se dozvíte v našem videu.

Článek

Finalistka České Miss Martina Hlavničková, číslo 9 - Obrázek 1 Foto: facebook

Exkluzivně: Finalistka České Miss přiznala plastiku. Hádejte, co si nechala předělat!

Finalistka o titul královny krásy s číslem 9 Martina Hlavničková se rozhodla, že do soutěže Česká Miss půjde s čistým štítem, a proto odhalila své tajemství. Nechala si ...

reklama