Česká Miss: Nehledáme jen hezkou tvář

Finalistky České Miss  Foto: Finalistky České Miss Foto: Lukáš Navara/navarafoto.cz

Začátek cesty soutěže Česká Miss se pojí s osobou Michaely Maláčové Bakala, která 5. srpna 2004 soutěž založila. Do jedenáctého ročníku své existence vstupuje Česká Miss s novou majitelkou Marcelou Krplovou, patronkou Ivou Kubelkovou a s původním odkazem - Nehledáme jen hezkou tvář.

Česká Miss je jedinou soutěží krásy v České republice. Nejdříve zastupovala dvě světové soutěže - Miss Universe a Miss Earth, od ledna 2010 pak také soutěže Miss World a Mr. World o nejkrásnějšího muže planety.

Za uplynulých deset ročníků se Českou Miss chtělo stát 12 132 dívek, celkový počet finalistek byl 108. Mezi dívkami převládají naprostou většinou studentky, mnohdy absolventky oborů, které by u adeptek na královnu krásy málokdo čekal. Účast v soutěži pro dívky znamená šanci realizovat se a splnit si některé ze snů. Zkušenost ze soutěže Česká Miss pomáhá rozvíjet jejich osobnost v mnoha směrech, přispívá k jejich uplatnění na trhu práce, získání sebevědomí a ukazuje také cestu a důležitost propojení s filantropií.

K získání korunky pro vítězku soutěže Česká Miss vedou tři kola – celonárodní castingy (listopad – prosinec), semifinále (prosinec) a finále (březen). Z castingů postupuje do semifinále přibližně 50 dívek, z nichž poté 10 finalistek soutěží o tituly Česká Miss, Česká Miss World a Česká Miss Earth. K přípravám finalistek na vyvrcholení soutěže patří tréninky a školení, např. mediální trénink, zahraniční soustředění, focení, fitting plavek, šatů i příprava a zkoušky na finálový večer v přímém televizním přenosu.

„Přála bych si, aby Česká Miss byla symbolem České republiky. Krásná, inteligentní s potenciálem. Jako naše země,“ nechala se slyšet Marcela Krplová, majitelka a ředitelka České Miss.

„Neumím si představit lepší projekt, ve kterém bych mohla uplatnit své zkušenosti ze soutěže krásy, modelingu, moderování a z pětiletého studia mediální komunikace,“ doplnila patronka soutěže Iva Kubelková.

Nová Česká Miss 2015 bude známá už 28. března při přímém televizním přenosu FTV Prima.

 

Článek

reklama