Manželé Petrovi - rozhovor

MOPL - 7.díl - Andrea Petrová 8 Foto: MOPL - 7.díl - Andrea Petrová 8Foto: Prima

„V dnešním uspěchaném světě zapomínáme sami na sebe, ale nějak v půlce života bychom se měli na chvilku zastavit, podívat se do zrcadla, a jestli to jen trochu jde, investovat trochu do sebe,“ vzkazují manželé Petrovi.

Jak jste se dozvěděli o pořadu Mladší o pár let a koho napadlo vás přihlásit?
Manželka viděla upoutávky v televizi a poradila mi, abych se přihlásil na konkurz. Mým dávným snem bylo zbavit se vrásek a nechat si udělat zuby. Ale finanční situace mi to nikdy nedovolila.

Měli jste strach z výsledku proměny?
Jisté obavy jsem měl, protože když jdu do něčeho neznámého, tak si nedovedu představit, co mě čeká. Manželka se nebála vůbec, spíše se těšila, protože už prošla pod rukama několika plastických chirurgů.

Jak se vám spolupracovalo se Sabinou Laurinovou, lékaři a vizážisty?
Spolupráce se Sabinkou byla velice příjemná – až jsem měl dojem, jako bychom se znali již delší dobu. Tým vizážistů tvořili samí zkušení odborníci, kteří se podívají na člověka a je jim jasné, co je třeba upravit. Lékaři plastické chirurgie jsou také profesionálové v pravém slova smyslu, a navíc mají i zvláštní přístup k pacientům, se kterým jsme se doposud nesetkali. Laskavost, ochota a úsměv zbaví pacienta veškerých obav z jakéhokoli zákroku. Totéž platí o stomatologickém týmu.

 Naplnila se vaše očekávání? A jak se proměnil váš přístup k sobě samým?
Při pohledu do zrcadla vidíme to, co jsme si přáli vidět. S proměnou jsme velice spokojeni. Máme samozřejmě i vyšší sebevědomí. Přijdeme si s manželkou jak znovuzrození.

 Jak na změnu reagovalo vaše okolí?
Nejbližší to vidí stejně jako my – že já jsem omládl a manželka zkrásněla.

 Jaká byla první slova drahé polovičky, když vás uviděla po proměně?
Mám ještě hezčí manželku – mám mladého manžela.

Co se vám teď líbí na partnerovi nejvíc?
Manželka nabyla ještě ženštějšího vzhledu. Má krásné vlasy a nosík podle svých představ. Co si přát víc?

Andrea:
Manžel vypadá mladší, je bez vrásek, má mladistvý střih, nové hezké zuby… Prostě bomba!

 Jak na změnu reagovali lidé z širšího okolí?
Možná trochu závistivě, ale s uznáním. Určitě nám to ale přáli.

 Změnili byste na svém nynějším vzhledu ještě něco?
Člověk je tvor od přírody stále nespokojený, a to i sám se sebou. Jsou určitě skryté chyby na kráse, které by se daly ještě změnit. Všechno je vždy o penězích, ale když se dají nedostatky schovat, tak mají prioritu důležitější věci.

 Proměnil se nějak i váš životní styl?
Určitě v tom, že dnes stojím víc u zrcadla a snažím se pečovat o výsledek práce skvělého týmu, aby nepřišel nazmar. Neděláme chyby, které jsme dělali dříve, zejména si neničíme tolik tělo špatnými návyky, k nimž patří třeba kouření.

 Dali vám odborníci nějaké rady do budoucna?
Od vizážistů jsme dostali rady, jaké prostředky používat na vlasy, jak bychom si je měli nechat stříhat. Manželka dostala také rady, jak se efektně nalíčit.

O kolik let se teď cítíte mladší než v době, kdy jste se do pořadu přihlásili?
Já se cítím jako v osmdesátých letech, kdy jsem vymetal zábavy a diskotéky. Ne, to přeháním. Ale je pravda, že se cítím jako před 25 lety. Možná je to zvýšeným sebevědomím. Manželka se cítí být mladší tak asi o 5 let.

 Co byste chtěli vzkázat ostatním?
V dnešním uspěchaném světě zapomínáme sami na sebe, ale asi tak v půlce života bychom se měli na chvilku zastavit, podívat se do zrcadla, a jestli to jen malinko jde, trochu do sebe investovat. Vrátit se tak o pár let zpět a cítit se stejně jako tehdy. Dnešní věda a vědomosti dokážou divy a ty divy jsou tady pro nás. A je taky jenom na nás, jak je využijeme, abychom se cítili lépe. Můžeme být utahaní a staří, nebo svěží a mladí.

reklama