Moderátor

MOPL II - Sabina Laurinová 1 Foto: MOPL II - Sabina Laurinová 1Foto: Prima

SABINA LAURINOVÁ - Sedmatřicetiletá herečka a moderátorka je absolventkou Pražské konzervatoře. Začátek své herecké dráhy má spojený hlavně s prkny, která znamenají svět. Hostovala v Národním divadle a v Semaforu,

v sezoně 1991–1992 byla členkou Divadla na Starém Městě, hrála také v Divadle Bez zábradlí. V roce 1992 nastoupila do angažmá v Divadle ABC, kde působila do r. 2008, než odešla na mateřskou dovolenou. Na zdejším jevišti dostala Sabina řadu příležitostí v komediálním a klasickém repertoáru, ale i v muzikálu.

Na prknech Divadla Kalich a Divadla Broadway si ji tento obor získal natolik, že se stala vyhledávanou muzikálovou herečkou. Aktuálně zkouší roli Patricie v připravovaném muzikálu Baron Prášil v Divadle Hybernia a čeká ji návrat i do Divadla Kalich v představení Jack Rozparovač.

Mladou herečku objevil i film a televize. Křehký vzhled Sabinu předurčil také k rolím princezen, na filmovém plátně i televizní obrazovce se objevila ve vážnějších i komediálních rolích. Pozorní diváci jí mohou poznat také z hlasu mnoha zahraničních hereckých kolegyň, které dabovala.  

Sabina je maminkou dvou dcer – Valentýnky (nar. 2002) a Maji (nar. 2008).

reklama