Nejčastější hříchy v životosprávě

MOPL - Petra Řehořková Foto: MOPL - Petra ŘehořkováFoto: All

Petra Řehořková, majitelka Estetického a laserového centra Petra Clinic, upozorňuje na nečastější nešvary v životosprávě.

V životosprávě platí zlaté pravidlo, které známe všichni: „snídej sám, obědvej s přítelem a večeři nech nepříteli“.

 

Nepravidelná strava

Většina z nás nedělí jídlo do 5 až 6 dávek denně. Je však potřeba pravidelně jíst. Největší množství výživových hodnot by měla mít snídaně, svačina méně, oběd také více a večeře už by neměla být tak vydatná.

 

Pití nezdravých tekutin

Pitný režim by měl jít s jídlem ruku v ruce – neměli bychom pít slazené limonády a vody. Také bychom se měli vyvarovat přílišného pití kávy, protože káva odvodňuje. Pokud si ji nedokážeme odpustit, dejme si k ní aspoň třetinku vody.

 

Nedostatek přijímaných tekutin

U každého jedince je množství tekutin individuální. Obecně se doporučuje vypít 2 až 3 litry tekutin denně. Vše je však závislé na psychickém a fyzickém výkonu člověka a na skladbě jídelníčku. Některé potraviny tekutiny už obsahují.

 

Večerní konzumace cukrů

Velkou chybou je, když večer konzumujeme ovoce. To totiž obsahuje mnoho cukrů, které se nám potom přes noc ukládají do tuků. Proto bych večer raději volila rozhodně zeleninu, bílkoviny nebo kousek sýra. Velký pozor si však dávejme na olivy, obsahují mnoho tuků, a také na alkohol. Jsou to další kalorie, které dostanete do těla navíc a udělají pěknou paseku.

reklama