Péče o vlasy při mytí

MOPL - Michal Zapomnel Foto: MOPL - Michal ZapomnelFoto: All

Špičkový kadeřník Michal Zapoměl radí: „Na péči doma doporučím klasickou čtyřku – šampon, kondicionér, styling před foukáním a po foukání. S těmito přípravky si určitě vystačíte.“

Vlasy myjeme zásadně dvakrát. První mytí odstraní hrubé nečistoty a může trvat krátkou dobu. Druhé by již mělo být jemnější a v žádném případě se během něj nemá hlava drbat či masírovat – stačí šampon jemně napěnit.

Kvalitní šampon byste si v každém případě měli nechat doporučit od odborníka, nejlépe od svého kadeřníka. Nevěřte každé reklamě, kterou jste viděli. Váš kadeřník nejlépe pozná, jaký šampon vám prospěje.

Nebojte se, když šampon příliš nepění. Některé pěnivější šampony mohou více dráždit pokožku a vymývat barvy. Nezapomeňte také na dobrou kombinaci kvalitního šamponu a kondicionéru.

Zapomeňte na šampon 2 v 1. Nemůžete zároveň mýt a regenerovat. Šampon by měl být šamponem a vymývat nečistoty a kondicionér nebo regenerace by se měly postarat o kvalitu.

Po každém mytí rozhodně používejte kondicionér. Nepleťte si kondicionér a masku. Kondicionér nám umožní vlasy rozčesat, kdežto maska pečuje o jejich kvalitu. Kondicionéry a masky nanášejte od středu do špiček, předejdete zbytečnému maštění vlasů. Oba přípravky oplachujte vlažnou vodou. Vlasy budou lesklejší a pokožka prokrvenější.

Vlasy déle oplachujte. Spousta lidí si také stěžuje, že má po kondicionéru příliš zplihlé vlasy. Chyba není v kondicionéru, ale v oplachování.

Velkým hitem v péči o vlasy je v současnosti kolagen. Nemusíte si kupovat příliš drahé preparáty, protože i poměrně levné přípravky obsahují kolagen v základním provedení.

Těm, kteří se nechtějí péčí o vlasy příliš zabývat, nebo pro ty, kdo se nechtějí zdržovat, doporučuji kondicionér, který se neoplachuje. Má podobné účinky a zůstává ve vlasech, což umocňuje jeho pozitivní účinky.

Pro péči doma doporučím klasickou čtyřku: šampon, kondicionér, styling před foukáním a po foukání. S těmito přípravky si určitě vystačíte.

reklama