ROZHOVOR: manželé Eliášovi

MOPL - 9. díl - Jiří Eliáš 10 Foto: MOPL - 9. díl - Jiří Eliáš 10Foto: Prima

„Mladší se cítíme oba. Netroufnu si říct přesný věk, ale to asi ani není podstatné. Jde přece především o naši vnitřní spokojenost. Nezkoumám už před zrcadlem vrásky a je ze mě žena, která je vyrovnaná a spokojená,“ dodává k proměně paní Božena Eliášová.

Kudy vedla vaše cesta k účasti v pořadu Mladší o pár let?
O pořadu jsem se dozvěděla z televizních upoutávek a hned mě zaujal. Nápad to byl můj. Myslela jsem si, že bych do pořadu šla sama, ale štáb projevil zájem i o manžela. Tak jsem se ho pak snažila přemluvit, aby do toho šel se mnou, což se mi podařilo, takže mě doprovázel.

Důvody přihlášení byly asi stejné jako u všech žen v mém věku. Pozorovala jsem na sobě známky stáří. Povadlý obličej, oči a krk…Už dříve jsem to chtěla řešit, ale finančně bych na tyto zákroky nikdy nedosáhla.

Naplnila se vaše očekávání ohledně výsledku proměny?
Odpověď na tuto otázku trochu rozeberu. Začnu tím, s čím jsem spokojená. Jsou to zákroky pana doktora Sukopa a paní primářky Moidlové. S čím mám trochu problém, jsou zoubky. Mají totiž jiný sklon než původně. Zákrokem se mi malinko změnil výraz a nemohu se usmát jako dříve, přestože je horní chrup nyní velice hezký. Věřím ale, že se tento handicap dá do pořádku a budu spokojená. Je to jediný zádrhel, který se, jak pevně doufám, dodatečně vyřeší.

Změnil se po proměně váš přístup k sobě samým?
Zcela jistě ano! Oba jsme spokojení. Manžel vypadá mnohem lépe, ztratily se hluboké vrásky a celkově omládl, je sebevědomý a vyrovnaný. Já jsem jako žena na svůj vzhled daleko náročnější a více se pozoruji než manžel, a tak vidím obrovskou změnu na obličeji, na očích a také na pleti. To vše souvisí s celkovou psychickou vyrovnaností a sebedůvěrou. Snad mi to pomůže i profesně. Také si myslím, že hlavní změna je teprve před námi – zákroky byly zásadní a obličej bude skutečně přirozený nejdříve za tři měsíce. I když jsem žádné problémy neměla a již nyní jsem spokojená, věřím, že bude s odstupem času proměna ještě výraznější.

Co si teď říkáte při pohledu do zrcadla?
Vidím veliké rozdíly. Byly odstraněny všechny nedostatky, které napáchal zub času. Svůj obličej jsem vždy vnímala velice pozorně a zaznamenávala každou novou vrásku. Kupovala jsem si docela kvalitní kosmetiku, dělala si různé masky, ale proti povadlé kůži je každý krém bezmocný. Mohl mi pomoci jen radikální zákrok, který jsem podstoupila. Umožnil mi to tento pořad, za což jsem vděčná.

Jaká byla první slova vaší drahé polovičky, když vás uviděla po proměně?
Manžel ohodnotil mou proměnu pozitivně a byl spokojený. Pokud hodnotím manžela já, tak k jeho celkové přeměně bych dodala jen to, co říká celý zbytek rodiny a s čím se také ztotožňuji: Vše je velice zdařilé. Mladistvý obličej, hezké oči, pěkný účes… Celková spokojenost.

Co se vám teď na partnerovi líbí nejvíc?
Jsou to oči. Úprava víček mu hodně pomohla. Manželovi se na mé proměně nejvíc líbí obličej, který nyní působí mladistvě.

Změnili byste na svém nynějším vzhledu ještě něco?
Jelikož mám dispozice k tloustnutí, tak vlastně neustále svádím boj s váhou. Kdybych nesportovala, vyšplhala by se moje hmotnost určitě ještě mnohem výše. Myslím si, že mé úsilí vynaložené k dosažení optimální váhy není adekvátní mé hmotnosti. Moje jediné a poslední přání je proto dostat se na optimální váhu, tj. shodit ještě 15 kg. Manžel je se sebou spokojený, ten má váhu ideální. Jen potřebuje nabrat trochu svalové hmoty, respektive vnitřní tuk přeměnit na svaly.

Proměnil se díky účasti v Mladší o pár let nějak váš životní styl?
Trochu se změnil, a to hlavně u manžela. Mnohem více teď dbá na pitný režim a také přidal na fyzické zátěži. Já hřešila především nepravidelným stravováním a spánkem. Často pracuji i dlouho po půlnoci, nesnídala jsem… Špatné návyky odbourávám pomalu. Začala jsem s usínáním před půlnocí
a snídaněmi. Taky si každý den dělám svačinky, což jsem celá léta nedokázala.

O kolik let se teď cítíte mladší než v době, kdy jste se do pořadu přihlásili?
Netroufnu si říct přesný věk, ale to asi ani není podstatné. Jde přece především o naši vnitřní spokojenost. Nezkoumám už před zrcadlem vrásky, je ze mě žena, která je vyrovnaná a spokojená.

Co byste chtěli vzkázat ostatním?
Za sebe bych chtěla vzkázat, že účasti v pořadu nelituji. Mě i mého manžela obohatila o spousty zážitků, informací a o seznámení s kapacitami ve svých oborech. Také bych chtěla vzkázat všem ženám i mužům, kteří uvažují o nějaké změně, aby do toho šli. Určitě nejde o zákroky, kterých by se museli bát. Při výběru odborníků by ale určitě měli hledět na kvality lékařů.

reklama