Rozhovor s MUDr. Romanem Kufou

MOPL - Roman Kufa Foto: MOPL - Roman KufaFoto: All

Rozhovor s MUDr. Romanem Kufou plastickym chirurgem a majitelem Perfect clinic

Kdy a proč jste se rozhodl pro obor plastické chirurgie?

K plastice mě táhla kreativita, to, že se u operace dá využít estetické cítění. A také to, že je tato práce opravdu tvůrčí. Já jsem v prvním ročníku medicíny přerušil studium a přihlásil se na architekturu. Nakonec jsem se ale vrátil k medicíně a jsem za to rád. Právě v plastické chirurgii jsem totiž našel, co mě baví. Každá operace je naprosto jedinečná.

 

Čemu se v rámci plastické chirurgie speciálně věnujete? Jaké zákroky provádíte?

Specializoval jsem se na mikrochirurgii a replantace amputovaných částí těla. V současné době provádím rekonstrukce prsů po jejich odstranění z důvodu rakoviny. Dále se soustředím na mikrochirurgické operace končetin a rekonstrukce v  obličeje po poraněních a po odstranění nádorů. Na svém soukromém pracovišti Perfect Clinic ale provádím celé spektrum kosmetických operací.

 

Jak se liší pohled na kosmetické plastické operace v ČR a v zahraničí?

Myslím, že se podstatně neliší. Úroveň plastické chirurgie v ČR je velmi vysoká a má dobrou tradici. Přístup Čechů ke kosmetickým operacím se samozřejmě mění, stejně jako v ostatních zemích. Dnes se berou kosmetické operace jako zcela běžné, což ještě před pár lety nebylo. Lidé kdysi neradi mluvili o tom, že prodělali nějaký kosmetický zákrok.

 

Stále platí, že si plastickou operaci mohou dovolit jen bohatí?

Dneska už zdaleka ne. Operace jsou finančně dosažitelné, může si je dovolit běžný člověk a určitě nemusí být milionář.

 

Jaké je např. cenové rozmezí při plastice prsou?

Pokud jde o zvětšení prsů, tak je cena vysoká kvůli implantátům. Cena za operaci včetně implantátů se může pohybovat od 50 do 80 000 Kč. Záleží na tom, jaké typy implantátů se použijí.

 

Jaké si lidé nechávají upravovat uši a jaké je cenové rozmezí zákroků?

U uší jde většinou o korekci odstátých boltců. Operačně se provede korekce, tj. přitažení uší. Cena se může pohybovat od 9 do 15 000 Kč.

 

V pořadu Mladší o pár let jste měl zřejmě jiné podmínky. Bylo provádění zákroků v něčem odlišné od normálního průběhu?

V podstatě se zákroky prováděly standardně jako u jiných pacientů. Jen jsme byli v časové tísni, abychom vše stihli odoperovat v naplánovaném čase.

 

Jaké zákroky jste prováděl pro pořad Mladší o pár let?

Operace horních a dolních víček, liposukce, modelace prsů a facelifting.

 

Z jakého důvodu nejčastěji ženy požadují plastiku prsou? Mohou po plastice kojit?

U malých prsů se provádí jejich zvětšení implantáty, u povislých zpevnění a modelace, u velkých zmenšení. Po zvětšení prsů pacientka může normálně kojit, u modelace a zmenšení může dojít k porušení mléčné žlázy a k omezení kojení.

reklama