Rozhovor se Sabinou Laurinovou

MOPL - sabina laurinova - 8 Foto: MOPL - sabina laurinova - 8Foto: All

Rozhovor se sedmatřicetiletou herečkou a moderátorkou Sabinovou Laurinovou, která je vašim průvodcem naším novým pořadem Mladší o pár let.

Jak se cítíte před televizní kamerou po delší moderátorské pauze?

Můžu říct, že zcela přirozeně, moderovat jsem nepřestala ani po ukončení hudebně zábavného pořadu, který jsem uváděla s Pavlem Trávníčkem, jen to bylo mimo kameru. Člověk si musí zvyknout na trochu jiný styl práce než v herecké profesi, na jiný rytmus, komunikaci, improvizaci.

 

Čím vás pořad Mladší o pár let zaujal, že jste se rozhodla ucházet o roli jeho moderátorky?

Nabídka i můj zájem vznikly velmi spontánně. Oslovení od Petra Lesáka mě potěšilo. Nabídka, pozvání na kamerové zkoušky, rozhodnutí i konečný výběr – to vše proběhlo v rychlém tempu. Podobný typ pořadu existuje již v zahraničí, do té doby jsem ho neznala, ale tohle téma mě oslovilo. Opět je to živý kontakt s lidmi, především je to pro mě ale hezká práce.

 

V konkurzu na moderátorku Mladší o pár let jste porazila mimo jiné Janu Štefánkovou, Simonu Krainovou nebo Evu Jeníčkovou. Čím si myslíte, že jste přesvědčila tvůrce pořadu pro váš výběr?

Přiznám se, že jsem ani jsem netušila, kdo všechno byl osloven, ale čím jsem já oslovila produkci, to se budete muset zeptat tvůrců pořadu. Každopádně k takové hezké práci přistupuji s radostí a pokorou. Myslím, že to samé se týká i celého štábu, který na tomto pořadu pracuje.

 

Mladší o pár let pomáhá lidem omládnout. Jak si svůj mladistvý vzhled udržujete vy?  

Musím říct, že se také jako všechny ostatní ženy někdy probudím s pocitem unavené zralé ženy, a někdy zase s pocitem mladé dívky. To je ale asi v dnešní hektické době normální. Co se týče vzhledu, vždycky se na vás ukáže vaše momentální životospráva, vaše psychika, radosti či starosti, které prožíváte třeba ve svém vztahu. Samozřejmě že mladistvý vzhled je vám dán i geneticky, ale mě osobně asi nejvíc v kondici udržují dvě malé děti a také fantazie, kterou si hýčkám a držím, abych ji v dnešním uspěchaném životě neztratila, i ta ve vás udržuje mladou duši, která je pro život důležitá.

 

Ve studiu Mladší o pár let jste vyslechla mnoho zajímavých příběhů. Je nějaký, který vás zaujal nejvíce nebo jste si jej nejvíce zapamatovala?

Všechny příběhy jsou zajímavé, každý přichází s pocitem zapracovat na svém sebevědomí, a tudíž podpořit radost ze svého života. Všechny aktéry pořadu Mladší o pár let obdivuji, možná často ani nevědí, do čeho se pouští. Důležitá je vůle a dotáhnout vše až do konce. Velkou hrdinkou byla například paní z Ostravy, která neměla radostný život, ale ten happyend ve studiu s konečnou proměnou stál za to.

 

Co si myslíte o plastických operacích a zkrášlujících zákrocích?

Obdivuji každého, kdo umí stárnout s noblesou, to je asi základ. Sama jsem žádný zákrok nepodstoupila, ale to neznamená, že bych to odsuzovala. Naopak, když se citlivě pomůže tomu, na co už příroda nemá sílu, je to fajn. Je zázrak, co v dnešní době jde udělat, aby se lidem prodloužila produktivní doba života. Ale vždycky se člověk k takovému kroku musí rozhodnout sám.

 

Přemýšlela jste o nějakém zákroku?

Díky natáčení jsem poučenější, přiznám se, že leccos mě odrazuje. Něco třeba v budoucnosti také vyhledám, zatím si ale říkám, že vydržím až do poslední chvíle, než mě děti a práce zničí. J Ale vydržím opravdu co nejdéle.

 

Spolu s účastníky Mladší o pár let jste absolvovala i jejich konzultace u plastických chirurgů. Byla to pro vás zajímavá zkušenost?  

 Určitě. Domnívám se, že je vždy důležité o jakémkoliv zákroku citlivě rozhodnout, s ničím by se nemělo pospíchat a o všem by měl rozhodnout lékař. Jsou i případy, kdy lékaři nedoporučí určité zákroky, buď kvůli zdravotnímu stavu dotyčného, nebo i věku. Lékaři tvrdí, že před čtyřicítkou by se na takové operace mělo zapomenout. Tedy pokud nejsou zdravotně důležité. Platí pořekadlo: všeho s mírou. Pro určité lidi se plastické operace stávají drogou, lidé by neměli ztrácet svoji přirozenost.

 

Věnujete se mnoha pracovním aktivitám; máte nějaký recept na to, jak zorganizovat práci a péči o dvě děti a domácnost?

Nemohu žádný recept doporučit, je to především dobrá vůle mé rodiny, která mi pomáhá v tom, abych mohla svoje aktivity stíhat. Často se vše mění z minuty na minutu, což pak bývá hodně dobrodružné. Vše musí být dokonale zorganizované.


 
Jak nejraději relaxujete?

 Můj momentální relax se smrskl na to, že vlastně relaxuji v práci na jevišti a ve společnosti kolegů, a naopak doma s dětmi se odreaguji od práce. V současné době mi chybí hlavně spánek. Obojí mě naplňuje, ale čas jenom pro sebe mi většinou chybí.

 

Sportujete? Pokud ano, který sport vám pomáhá nejlépe udržet krásnou a pevnou postavu?

Ke sportu se dostávám až teď, jako mladá konzervatoristka jsem dávala spíše přednost posezení v kavárnách. S Valentýnkou jsem začala bruslit, s Karlem jsem začala lyžovat a s Majou zase hodně plavat.

 

Prozradíte, co podle vás dělat pro to, abychom vypadali „Mladší o pár let“?

Tím, že uvádím pořad Mladší o pár let, určitě nejsem odborníkem přes krásu, ale tvrdím, že je fajn když člověk vypadá alespoň adekvátně ke svému věku. Pro mě je asi nejdůležitější životospráva, osobní pohoda a motivace. Ale tohle vše si udržet v dokonalé harmonii je někdy opravdu náročné.

reklama