Téma: Keramické fasety

MOPL - MUDr. Kopecky Foto: MOPL - MUDr. KopeckyFoto: All

Nejvíce dotazů zatím přišlo k zubním ošetřením. Diváky si získaly především keramické fasety paní Marešové, účastnice 3. dílu. Protože se chcete o zákrocích vedoucích ke krásnému úsměvu dozvědět víc, položili jsme pár otázek ošetřujícímu lékaři MUDr. Václavu Kopeckému.

Uváděl jste, že ošetření paní Marcely Marešové trvalo 6 hodin. Můžete mi napsat, jak nebo čím byly zuby ošetřeny a jestli to opravdu od začátku do konce trvalo jenom 6 hodin? Děkuji za odpověď. Kateřina H.

Časový údaj se týkal pouze ošetření šesti horních předních zubů celokeramickými fasetami CEREC, přičemž na jednom zubu nebyla faseta, ale korunka zhotovená stejnou technologií. Toto ošetření lze skutečně provést během jediné návštěvy, a to zhruba v uvedeném časovém úseku. Jinak ale byla účastnice pořadu ošetřována déle. Bylo nutné provést vyšetření, vyčištění a vybělení ostatních zubů a ošetření kazů, což obvykle zabere několik návštěv. K dotazu, čím byly zuby ošetřeny: Technologie CEREC je stomatologický robot, který vytvoří 3D virtuální modely nejprve ošetřovaných zubů a pak i finálních výrobků. Potom si je i sám vyrobí z tvrdé a velmi estetické keramiky. Výroba jednoho zubu trvá asi hodinu
a není potřeba žádné otiskování ani čekání na zhotovení výrobku v zubní laboratoři.

Dobrý den, zajímalo by mě, kolik by stálo ošetření, které jste provedli paní Marešové? Klobouk dolů, bylo to opravdu perfektní. Iveta V.

Celková platba za ošetření by při standardních cenách přesáhla sto tisíc korun. Například na naší klinice by s využitím všech výhod, bonusů a slev bylo stejné ošetření možné provést zhruba za sedmdesát tisíc korun.

Můžete mi napsat, co všechno jste dělali paní Marešové? Ten rozdíl na konci byl neuvěřitelný, chtěla bych vědět, co taková zásadní proměna obnáší. Byly zuby
i vybělené? V televizi to nebylo z důvodu rychlého střídání záběrů moc vidět. Děkuji Alena H.

Zuby byly nejprve vyčištěny, zbaveny povlaků a ošetřeny. Následně byly vyběleny plazmovou lampou a nakonec bylo provedeno ošetření horních předních zubů keramickými fasetami. Nejprve byla odstraněna nevyhovující korunka, pak se zub po zubu ošetřoval keramikou. Korunka se nahradila korunkou, ostatní zuby se překryly tenkými fasetami. Současně se upravilo i postavení zubů. Na počátku byly příliš skloněné, ale keramickými fasetami jsme nežádoucí sklon zakryli a zuby srovnali do normálu. Došlo tak k podepření horního rtu, čímž jsme dosáhli velmi dobrého estetického efektu. Špatné postavení zubů nedovolovalo příliš dobrou výslovnost některých hlásek, což se částečně zkorigovalo. Bezprostředně po ošetření nebyla výslovnost ještě ideální, pacientka ji musela následně procvičit. Natáčení probíhá celý den, do vysílání se však dostane jen několik minut. V takovém čase se určitě nedá ukázat vše. Rozhodně si nemyslím, že by střihači měli lehkou práci. Asi je těžké vtěsnat do čtyřiceti minut tak zásadní proměny.

Dobrý den, dá se toto ošetření provést každému? Je mi 40 let a mám zuby různě křivé, plombované, a hlavně žluté. Děkuji. Isabela z Ostravy

Keramické náhrady lze obecně zhotovit na jakékoli čisté zuby bez kazů, nepostižené zánětem okolní dásně. Pokud přijde zákazník ze zkaženým zubem, který už ani není v dásni vidět, musíme hledat jiný způsob ošetření. Křivé a plombované zuby nám ale nevadí, naopak často keramikou vyrovnáváme i špatné postavení zubů. Nejčastěji to děláme u zákazníků, kteří nechtějí či nemohou nosit rovnátka, ale přesto chtějí mít pravidelný bílý zubní oblouk. Nějaké řešení se najde vždycky. Se zákazníkem se nejprve dohodneme, jakého stavu zubů chce dosáhnout, a potom plánujeme, jak to provést. Cílem jsou pochopitelně ve většině případů hezké, bílé a dobře postavené zuby. Někdy lze takového cíle dosáhnout za jediný den (to je ideální), častěji je to ale dlouhá cesta trvající týdny a měsíce. Zvlášť když zahrnuje odstranění nevratně poškozených zubů, jejich náhradu implantáty, plastické operace dásní
a podobně. Pak hodně záleží na trpělivosti a vytrvalosti zákazníka. Na konci by však měl být vždy odměněn zářivým úsměvem, kvůli kterému se pro zákrok rozhodl.

Dobrý den, měla bych zájem o stejné ošetření. Potřebuji nějaké doporučení, nebo se mohu objednat sama? A kolik úvodní konzultace nebo vyšetření stojí? Děkuji. Tatiana V.

Žádné doporučení nepotřebujete, můžete se objednat přímo. Pokud máte od svého lékaře aktuální rentgenové snímky, je vhodné je vzít s sebou, u nás si jinak ale veškerou dokumentaci zhotovujeme vlastní. Cena záleží na rozsahu konzultace či vyšetření, pohybuje se v rozmezí od pěti set do osmnácti set korun, ale řadu vyšetření provádíme i bezplatně. V žádném případě se nemusíte ničeho obávat, první setkání bývá vždy hlavně informační, abychom zjistili, co očekáváte a zda a za jakých podmínek je možné vaše přání splnit.
A pokud je vaše představa jenom trochu reálná, jistě najdeme způsob, jak ji uskutečnit.

reklama