MUDr. Kateřina Cajthamlová - moderátorka

JTCJ moderator Doktorka Kateřina s metrem a gradient pozadím Foto: JTCJ moderator Doktorka Kateřina s metrem a gradient pozadímFoto: Prima

Sympatická lékařka vystudovala lékařskou fakultu v Praze a pracuje již více než 20 let jako internistka. Od roku 2001 ordinuje ve své soukromé praxi, kde se věnuje především psychosomatickým chorobám.

Sympatická lékařka vystudovala lékařskou fakultu v Praze a pracuje již více než 20 let jako internistka. Od roku 2001 ordinuje ve své soukromé praxi, kde se věnuje především psychosomatickým chorobám. Také proto zároveň pracuje jako systematická psychoterapeutka a poskytuje svým pacientům odborné terapie.

 

Od roku 2006 je mediálně známá díky pořadu Jste to, co jíte, který vysílá Televize Prima. „Dělám to kvůli těm lidem, protože mě z lékařského hlediska zajímají jejich příběhy. Chci jim pomoci,“ vysvětluje doktorka Kateřina svou účast v pořadu. S kolegou ing. Petrem Havlíčkem provázela i pořadem Souboj v těžké váze.

 

V oblasti zdraví se věnuje především výživě, homeopatii, virologii a obezitě. Svými články o zdravé výživě a dietách přispívá do několika časopisů a je pravidelným hostem rádia Region v pořadu o hubnutí.

 

Kateřina Cajthamlová pochází z umělecké rodiny, v níž bylo mnoho architektů, a dětství prožila především u prarodičů ve Vršovicích. Ve škole ji považovali za šprta kvůli její inteligenci a brýlím, a proto začala chodit na judo a do vodáckého oddílu, aby si vydobyla u spolužáků respekt. Nejlépe si odpočine u knihy a při jazzu, sbírá šperky, její oblíbená barva je oranžová a z jídel si neodepře lososa, knäckebrott a minerálky. S partnerem vychovává své dvě děti – Honzu a Aničku.

Anketa

Máte rádi paní doktorku Cajthamlovou?

reklama