Na 3. mistrovství v pole sport budou soutěžit i muži a junioři

Tanečnice pole dance Kamila Urbanová Foto: Tanečnice pole dance Kamila UrbanováFoto: All

Již 3. mistrovství České republiky v pole sport tento rok ovládne pražské divadlo Palace na Václavském náměstí 13. a 14. června 2014. Tentokrát Czech pole & aerial sports federation, která celou akci zaštiťuje, otevřela kromě klasické kategorie žen navíc také kategorie dvojic, juniorů a mužů.

Czech pole & aerial sports federation, jejímž cílem je propagovat veškeré akrobatické pozemní i vzdušné sporty, pořádá třetí ročník mistrovství České republiky v pole sport, neboli akrobatickém tanci na tyči.

„V této soutěži se snoubí ladnost tance, krása soutěžících, ale hlavně fyzická kondice, „tvrdí Olga Strom, předsedkyně CPASF „a právě díky rychlému nabývání této kondice a síly se k pole dance přidávají i muži, pro které jsme tento rok nově otevřely vlastní kategorii.“

Kategorie žen je rozdělena do tří podkategorií a to amatérek, profesionálek a elity. Vítězky poslední jmenované budou Českou republiku reprezentovat na nadnárodních soutěžích a na Mistrovství světa v pole sport 2014, kde se již v minulých letech umístili v první desítce.

„Tanečnice z České republiky se stávají ohromnou konkurencí zahraničním špičkám,“ vysvětluje Lucie Šimková, mistryně ČR v pole dance 2013, která pole dance úspěšně propagovala například v soutěži Česko - Slovensko má Talent.

„Tento rok bude nabitý úžasnými tanečnicemi a doufejme, že i tanečníky z kategorie mužů, kteří mají, na rozdíl od žen, přirozeně větší sílou a jsou tak schopni na tyči předvádět neskutečné věci,“ dodává s úsměvem.

Zajímavým zpestřením bude i kategorie juniorů, což potvrzuje i Olga Strom: „Dívky pod 18 let se rychleji učí, jsou flexibilnější a nejmladším účastníkům hraje do karet i fakt, že jsou lehčí a chybí jim pud sebezáchovy. Často jsou tedy hlavně v zahraničí diváci svědky toho, že mladé slečny tzv. strčí do kapsy své starší kolegyně bez mrknutí oka,“ vysvětluje, „Doufáme, že takové talenty najdeme i mezi našimi juniory,“ uzavírá.

 

Soutěž o voucher na workshop pole dance pro začátečníky!

Soutěžní otázka:

Co je to pole dance?

a) tanec na poli
b) tanec na tyči
c) tanec v bazénu

ODPOVÍDEJTE V TOMTO FORMULÁŘI

Voucher platí do těchto studií:

Studio Firefly PRAHA (http://www.firefly-poledance.cz)
Destiny PRAHA (http://www.poledance-praha.eu)
Decadance BRNO (http://www.decadancebrno.cz)
Circus! Dance Studio OSTRAVA a NOVÝ JIČÍN (http://www.poledancestudio.cz)
Apokalips - pole dance studio OLOMOUC (http://www.apokalips.cz)
Intimate pole studio PARDUBICE (http://www.poledance-intimate.cz)
Let's Pole OPAVA (http://www.letspole.cz)
Polexx Art CHOMUTOV (tel. 603 708 611)
Juicy Berry v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

 

Podívejte se na ukázky tanců všech finalistek ženské kategorie:

Anastasia Akentyeva

Lenka Hůlková

Anna Špalková

Jana Kozlová

Blanka Šťastníková

Růženka Halamková

Anna Nikulina

Denisa Kudláčková

Kamila Urbanová

Yayu Lopatio

Romana Zahálková

Iveta Rážová

reklama