Na ostří nože budou Anthony Hopkins a Alec Baldwin prvního na Primě!

Na ostří nože - Obrázek 3 Foto: Na ostří nože - Obrázek 3Foto: All

Klasický thriller o přežití tentokrát v nádherné, ale neúprosné aljašské divočině. Navíc v podání hollywoodských es – Anthony Hopkinse, Aleca Baldwina a slavného cvičeného medvěda grizzly Barta. 1. ledna, ve 22.15 na Primě.

Anthony Hopkins v roli postaršího miliardáře s fotografickou pamětí Charlese, Alec Baldwin jako sympatický fotograf Bob, modelka Elle Macpherson jako modelka Mickey, mladá a půvabná manželka Charlese, a ano, již zmíněný medvěd grizzly Bart v roli… medvěda grizzlyho. Tolik hlavní hrdinové.

Jak jsme již v úvodu naznačili, jde tu o přežití v pusto pusté nehostinné aljašské divočině, ale tvůrci zápletku tentokrát ještě trochu vyšperkovali a přidali pro někoho více, pro někoho méně nečekaný zvrat. Ale nebojte, o překvápko vás nepřipravíme. Prozradíme jen, že se můžete těšit na nefalšované filmové dobrodružství umocněné opravdu povedenými medvědími scénami, bojem myslí dvou diametrálně rozdílných mužů a nádhernou přírodou.

S úctou k oběma hlavním lidským hrdinům ovšem musíme vyzdvihnout především výkon jejich chlupatého parťáka, protože to, co Bart před filmovou kamerou předvedl a jak věrohodně to působí, před tím nezbývá než smeknout. I když pochvala za to možná nepatří pouze Bartovi, ale i následnému kouzlení střihačů ve studiu. Jak se Alec Baldwin se nechal po zhlédnutí filmu slyšet, Bart by měl střihačům posílat košík ovoce každý den za to, že ho udělali tak strašidelného.

Bart the Bear

se narodil v roce 1977 a zemřel ve věku 23 let v květnu 2000. V letech své aktivní kariéry mezi roky 1980 až do své smrti se objevil v bezpočtu filmů, z těch nejznámějších jmenujme třeba Medvěd (1988), Legenda o vášni (1994), Útěk do divočiny (2007), Koupili jsme ZOO (2011) a další.

Bart má svůj profil na filmovém webu iMDb i Wikipedii a za svou kariéru si zahrál s takovými herci jako Robert Redford, Morgan Freeman, Dan Aykroyd, Ethan Hawke, Steven Seagal, Brad Pitt a s Anthony Hopkinsem dokonce dvakrát.

Všichni byli prý ohromeni tím, jak dobře byl Bart trénovaný a režiséři snímků Medvěd a Na ostří nože ho dokonce oslovovali přezdívkou ‚John Wayne medvědů‘. Jeho trenéři manželé Doug a Lynne Seus měli Barta v péči od malička; narostl jim do úctyhodné velikosti - 2,90 metru a 680 kilogramů.

Věděli jste, že…

- Anthony Hopkins trpěl po dobu natáčení bolestmi zad, na které užíval silná analgetika. Během filmování jedné ze scén spadl do ledové řeky a díky práškům necítil jak velká je mu zima, až začal projevovat známky podchlazení. Musel být okamžitě transportován do nemocnice.

- Původní název filmu měl být Knihomol. Tři měsíce před uvedením do kin se ale filmové studio rozhodlo, že by to chtělo trochu atraktivnější název. Nakonec to vyhrál The Edge – v doslovném překladu ostří.

- Pro roli Charlese, kterou ve finále získal Hopkins, byli také zvažováni Robert De Niro a Dustin Hoffman.

reklama