Nadace Terezy Maxové

Nadace Terezy Maxové logo Foto: Nadace Terezy Maxové logoFoto: All

Nadace Terezy Maxové byla založena slavnou českou topmodelkou 22. ledna 1997 s cílem všestranné podpory a pomoci opuštěným dětem umístěným v ústavní a náhradní rodinné péči. Patří k etablovaným profesionálním subjektům českého neziskového sektoru.

Nadace Terezy Maxové dětem:

Od roku 1997, Tereza Maxová a její nadační tým všestranně podporuje opuštěné a znevýhodněné děti v České republice. Na počátku pomoci stála její osobní zkušenost a návštěva pražského kojeneckého ústavu. Jak sama říká: „…po této návštěvě jsem zjistila, že člověk nemůže jen tak odejít a dělat, jako by nic neviděl. Přišlo mi hrozně nespravedlivé, že děti trpí za nezodpovědnost svých rodičů a díky tomu mají ztížený start do života. Rozhodla jsem jim aktivně pomoci a využít všech svých kontaktů, nápadů a volného času, protože ony si samy pomoci nedokážou a jsou na naši pomoc odkázány…“

Posláním Nadace Terezy Maxové dětem je umožnit každému dítěti zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Ve své činnosti se zaměřuje na konkrétní cíle - podporu náhradního rodičovství a kompenzaci nedostatků ústavní péče. V neposlední řadě se věnuje také prevenci a nabízí pomoc ohroženým rodinám prostřednictvím odborných neziskových organizací. Podporuje např. terénní práce, asistenční a konzultační služby pro rodiny v krizi, matky v Azylových domech, biologické rodiny, kterým hrozí odebrání dítěte, nejrůznější terapie, vzdělání či zaměstnávání mladých lidí z dětských domovů, atp.

Aktivity a projekty nadace jsou realizovány na celostátní, ale i striktně regionální úrovni a vždy garantují konkrétní pomoci s měřitelným dopadem „před a po“.

Více o činnosti nadace se dozvíte – www.terezamaxovadetem.cz

Nadace Terezy Maxové - děti Foto:

 

Aktuální tipy podpory činnosti nadace například jsou:

1. Dárcovská SMS ve tvaru DMS TEREZADETEM či DMS ROK TEREZADETEM. Cena DMS je 30,-Kč a nadace získá 28,50 Kč, které může použít na podporu svého poslání.

2. Pravidelná podpora formou věnování libovolné částky na účet nadace. (2323232323/2700)

3. Brigády a pracovní zkušenosti pro mladé lidi z dětských domovů.

4. Zakoupení výrobků TERIBEAR (www.teribearshop.cz)

5. Zakoupením bačkor a andělíčků z projektu Made by.

6. Staňte se fanouškem na FACEBOOKu a Twitteru

 

Adresa nadace:

Nadace Terezy Maxové dětem

Harfa Office Park - Amadeus

Českomoravská 2420/15

190 00 Praha 9 – Libeň

tel: +420 257 474 529

www.terezamaxovadetem.cz

reklama