30. prosince si vyhraďte přípravám na Silvestra, k tomu si pusťte Primu

Láska ze sousedství Foto: Láska ze sousedstvíFoto: All

Jde vám z představy silvestrovské hromady chlebíčků a jednohubek hlava kolem? Uklidněte se naší programovou nadílkou, na výběr máte plno filmů.

K Vánocům a svátkům obecně patří pohádky, tak u nich ještě chvilku zůstaneme. Už od časného rána začíná na Primě krásná česká pohádka Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni. Že vám název není vůbec povědomý? A co takhle „O Kubovi a Stázině“, to už vám něco říká? No jasně, vždyť to byl oblíbený večerníček na motivy knihy Václava Čtvrtka. My vám teď nabízíme jeho filmovou verzi, hlavní postavy ale zůstávají. Pobaví vás jičínský tovaryš Kuba, co musel na vojnu až do Vídně, vodníci Kebule, Česílko a Čepeček a samozřejmě domýšlivý Kolomajzník, knížecí správce. A když už tu máme tu červenou sukni, komu jinému by slušela víc než Stázině.

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Foto: Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukniFoto: www.iprima.cz

Zvířátka patří ke sváteční pohodě samozřejmě taky, takže vás určitě příjemně naladí návštěva roztomilé skoro-doktorky Dolittlové v komedii Dr. Dolittle 5: Lucky jede do Hollywoodu. Budoucí veterinářka Maya Dolittle (Kyla Pratt) se chytí do pasti blyštivého hollywoodského pozlátka. Pomáhá totiž depresivní čivavě, jejíž majitelka je známá celebrita. Maya má příležitost uplatnit své speciální schopnosti... Maya Dolittle hodí své sny o veterinární praxi za hlavu a spolu se svým psem Luckym se vydává do Los Angeles. Dostane nabídku pracovat po boku slavné Tiffany Monaco ve speciální zvířecí show, ve které může využít svůj talent mluvení se zvířaty. Lucky se okamžitě zamiluje do fenky bez rodokmenu, ovšem Maya nachází jen rozčarování. Ani trochu se jí nelíbí Tiffaniny přihlouplé nápady, jak pomoci zvířatům. Maya uvízla v Hollywoodu a začíná si zoufat. Proč se nestala veterinární lékařkou? Naštěstí přicházejí na pomoc její přátelé. Celá smečka přátel, v čele s Luckym a jeho novou psí přítelkyní.

Dr. Dolittle 5: Lucky jede do Hollywoodu Foto: Dr. Dolittle 5: Lucky jede do HollywooduFoto: All

V 10:30 se o slovo přihlásí Rudolf Hrušínský v nestárnoucí komedii Poslušně hlásím. Druhá část osudů dobrého vojáka Josefa Švejka vede od slavné budějovické anabáze až na frontu, do ruského zajetí a zpátky k pluku. Představitel hlavního hrdiny Rudolf Hrušínský si byl vědom, jak obtížné je ztvárnit postavu, jejíž repliky zná mnoho milovníků literární předlohy nazpaměť. Úkol mu ztěžovali také dva slavní filmoví předchůdci – Karel Noll v němé verzi (1926, režie Karel Lamač) a Saša Rašilov ve zvukové adaptaci díla (1931, režie Martin Frič). Aniž by se vzdal herecké zkratky, podařilo se Hrušínskému pojednat Švejka nikoli jako karikaturu, nýbrž jako živoucího člověka.

Poslušně hlásím Foto: Poslušně hlásímFoto: Distributoři

Strašidla z vikýře vás přijdou postrašit pěkně po obědě v 12:20. Malá Terezka přijíždí na prázdniny k babičce a dědovi, kteří tvoří svéráznou dvojici. Zatímco děda Malý, vesnický všeuměl, se celý život pokouší (samozřejmě marně) létat na rogalu, jeho žena vše shovívavě pozoruje a v klidu přitom pokuřuje doutníky. Prázdninová pohoda však netrvá dlouho. Místní zbohatlík a nepoctivec Napakunk chce, aby mu děda vyřezal sochu jeho dcery Pepiny v životní velikosti. Děda však odmítne.

SPECIÁL: Je Prima být spolu o Vánocích

Pepina je totiž tak tlustá, že nenajde dost silné dřevo. Další den proto Napakunk porazí památnou lípu, pod níž se kdysi děda seznámil s babičkou, a přiveze ji dědovi. Ten ho však vyhodí. Rozzlobený lakomec v noci zničí strašidelný park, který děda vyrobil pro Terezku. Té se podaří zachránit jediné dřevěné strašidýlko, Cvikýře. Ten nečekaně obživne a předvede Terezce své zázračné dovednosti. Nemůže sice konat dobré skutky, jen strašit, ale i toho dokáže Terezka využít. Od té chvíle se Napakunk stává obětí soustředěného útoku zlomyslných kouzel...

Strašidla z vikýře Foto: Strašidla z vikýřeFoto: All

Pozor, ve 13:55 vyráží na svoji misi zvláštní agent Rowan Atkinson jako Johnny English.

Článek

Johnny English Prima kino Foto:

Je libo mix Jamese Bonda a Mr. Beana? Přichází agent Johnny English!

Hvězdný Rowan Atkinson si v akční komedii Johnny English se vrací střihne roli agenta britské tajné služby, který má patent na trapasy a maléry všeho druhu. Zároveň však...

V 15:35 se začne vše otřásat v základech díky lidové komedii Barbora řádí. Rázná paní Barbora Čápová, majitelka husí farmy v Brousilově, se snaží provdat dceru. Na inzerát dojde celá bedna odpovědí, starostlivá matka má tedy z čeho vybírat. Jako nejvhodnější kandidát se jeví Pavel Stehlík, a protože se líbí i dceři, koná se slavná veselka. Novomanžel se nijak nechlubí tím, že se topí v dluzích po uši. Navíc si až podezřele dobře rozumí s tchánem, a ti dva mají podivné spády. Za nějaký čas si spolu vyrazí na tah do Prahy. Jako z udělání má paní Barbora téhož dne stejnou cestu - a potkává manžela ve varieté, kam si zašla s dávným známým. Slibuje nevěrníkovi krutou pomstu, leč její záměry zhatí zcela neočekávaná událost... Lidovou komedii natočil v roce 1935 Miroslav Cikán. Scenáristé Bedřich Wermuth a Bedřich Šulc psali role manželů Čápových přímo na tělo Antonii Nedošinské a Theodoru Pištěkovi, nejproslulejšímu páru českých filmových manželů. Jedna z pasáží snímku zachycuje autentickou atmosféru tehdejší Matějské pouti.

Barbora řádí Foto: Barbora řádíFoto: All

Všechny žerty půjdou stranou v 17:05. Ač je žánrem pohádka, Panna a netvor pod režií Juraje Herze místy připomíná svým laděním až hororový snímek. Zámožný kupec se vydává do města nakoupit svým dvěma starším dcerám výbavu. Cestou zpět je přepaden a přijde o všechno. Holý život spasí jen díky tomu, že netvorovi, kterému utrhl růžové poupě z jeho keře, přislíbí poslat výměnou za růži svou milovanou nejmladší dceru Julii. Ta se dobrovolně vydá do zakletého lesního zámku. Svou krásou a něžností si podmaní kruté „zvíře“ a svou láskou zruší dávnou kletbu... Klasickou francouzskou pohádku natočil podle české verze Františka Hrubína v roce 1978 Juraj Herz. Inspiroval se starším francouzským filmem, svému zvířeti však nasadil zcela originální masku dravého ptáka.

Panna a netvor - Vlastimil Harapes Foto:

Panna a netvor

Hlavní vysílací čas bude patřit pohádce Sněhurka, ovšem nikoliv starobylé „klasice“, ale jejímu nejnovějšímu zpracování s Julií Roberts v hlavní roli.

Článek

Julia Roberts je nepřekonatelná a kombinace ledové krásy, zla a intrikánství v jejím podání by mohla vejít do dějin Foto:

Zábava pro celou rodinu. Sněhurka a sedm loupeživých trpaslíků

Zlé královně se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna Sněhurka se však svého výsostního práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci...

Rodinné drama Operace mé dcery můžete na Primě shlédnout ve 22:10.

Článek

Operace mé dcery- mladá Klára Pollertová Foto:

Mladá hvězda ze snímku Operace mé dcery prochází depresemi

Je křehká i dvacet let po natočení snímku Operace mé dcery. Klára Polleretová-Trojanová si v roce 1986 zahrála dceru Vlastimila Harapese a Jany Šulcové v dramatu Operace...

Krátce před půlnocí pak bude čas na chvilku romantiky s komedií Láska ze sousedství o tom, že láska může být riskantní, matoucí a plná nedorozumění, tedy pokud nejste Adam , který žije jaksi skrytý před nástrahami okolního světa. Jenže potom potká svou novou sousedku Beth, která ho vytáhne z bezpečí jeho ulity. Každá akce má však nějaké následky, v tomto případě velmi neočekávané, dojemné a veselé. Jejich neuvěřitelný vztah ukazuje, že i lidé ze dvou naprosto odlišných světů mohou být spojeni mimořádným poutem.

Láska ze sousedství Foto: Láska ze sousedstvíFoto: All

 

 

reklama