9. díl - Slib

Pohřešovaný - 9. díl Foto: Pohřešovaný - 9. dílFoto: All

Dax Miller začíná pochybovat o tom, že by byla Becca zrádkyně, dokonce odrývá i trhliny v důkazech, že je zrádce Paul. Naopak, vyplývá na povrch, že Daxova milenka Violet není až tak svatá.

Becca, Giancarlo a Paul, utíkají z kostela obklíčeného policií a agenty CIA. Giancarlo se rozhodne strhnout pozornost na sebe, aby mohli Becca s Paulem pokračovat v hledání syna a odkládá svou zbraň, když se blíží Millerova agentka Violet. Violet na Giancarla vystřelí s úmyslem ho zabít, stejně jako zabila Maksima, neboť hrozí, že bude odhalena ze spolupráce s Martinem Newmanem. Giancarla jen zranila a ten je odvezen do nemocnice.

Becca s Paulem směřují do Turecka, neboť Paul ví, že v Istambulu měl být uzavřen Azimovův obchod a nyní ho bude chtít dokončit Newman osobně. Při přejíždění hranic podá celník zprávu Newmanovi o jejich pohybu a na hraničním přechodu do Turecka, na ně u jejich auta čeká policie. Paul strhne pozornost na sebe, nepodaří se mu utéci a skončí ve vězení, zatímco Becce se daří pronásledovatelům utíkat.

Newman převezl do Istambulu i Michaela s Oksanou, ale tam Oksana pozná jednoho z trýznitelů, který je jí i Michaelovi představen jako spolupracovník Newmana, čímž Oksaně dojde, že nejsou v bezpečí. Newman vysvětlí Oksaně, že pokud by Michaelovi něco řekla, bude muset Michaela i jí zabít a Oksana slíbí, že nic neřekne.

Dax Miller má čím dál větší pochybnosti o zradě Beccy a navíc objevuje i trhliny v označení Paula, jako zrádce. Miller s Violet Heathovou, s níž udržuje intimní poměr, jdou do nemocnice za Giancarlem, který je v bezvědomí.

Violet využije situace, zvýší Giancarlovi dávku morfia a o pár hodin později informuje Miller své kolegy o jeho smrti. Večer, když jsou Dax Miller s Violet v soukromí, pokusí se ho Violet zastřelit, ale Miller její útok očekával. Miller oznámí Violet, že se jí nepodařilo Giancarla zabít, neboť ten se již zotavuje a zrádcem je Martin Newman, pro něhož ona pracuje.

Newman očekává příchod Beccy, ale pokud by nedorazila, než budou muset odjet, dává příkaz k zabití Michaela i Oksany….


 

reklama