Američtí námořníci zažijí Záblesk z pekel

Záblesk z pekel  Foto: Záblesk z pekel Foto: All

Na válečné lodi došlo před lety k ohromné explozi, jež zavinila smrt mnoha námořníků. Příčinu neštěstí zná kapitán Moosally. Kvůli obavám z vyšetřování ale zničí důkazy a zastrašuje posádku. Pravda totiž nesmí vyjít najevo... Na drama Záblesk z pekel se podívejte v pondělí ve 23.10 na Prima family.

Dan Meyer miloval námořnictvo a bitevní lodě už od dětství. V dospělosti se mu jeho životní touha vyplňuje a on se stává podporučíkem na bitevní lodi Iowa. Zde se seznamuje s námořnickými bardy a hlavně kapitánem Fredem Moosallym.

Když vás povaha rozdělí

Jeho ideál ale pobytem na lodi začíná nabývat povážlivých prasklin. Na lodi není většina věcí ve stavu, v jakém by měla být, je zastaralá a zejména palební věže nejsou v pořádku. Ani pověstná námořnická soudržnost není taková, jak si ji Meyer představoval. Mezi jednotlivými členy posádky se objevují sváry a řevnivost.

Kladivo na piráty za 740 miliard korun je katastrofa. Námořnictvo má průšvih

Protože se Meyer řadí k těm ambicióznějším na palubě, neváhá přijmout nabídku poddůstojníka Skelleyho vyzkoušet při cvičení střely většího doletu. Po zdaru prvního pokusu se ve cvičných střelbách i nadále pokračuje. Jednoho dne při těchto střelbách ale dochází k obrovskému výbuchu, který usmrtí 47 námořníků.

Hned po výbuchu si Dan Meyer všímá, že námořníci shazují z paluby do moře důkazy. Ačkoliv to nahlásí kapitánovi, ten si jeho protestů nevšímá a Danovi začíná být jasné, že se snaží vyhnout oficiálnímu vyšetřování. Z jakého důvodu? Koho nebo co se snaží Moosally krýt?

Drama z námořnického prostředí Záblesk z pekel vysíláme v pondělí na Prima family ve 23.10.

reklama