Angelika je zpět. A je přesně taková, jakou jsem ji chtěla, říká autorka knižní předlohy Anne Golon

Angelika, markýza andělů - Obrázek 2 Foto: Angelika, markýza andělů - Obrázek 2Foto: Photos : Silvia Zeitlinger/AJOZ FILMS/ EUROPACORP/ FRANCE 3 CINEMA/ MONA FILMS

Podívejte se na ukázku z nového zpracování věčného příběhu a poslechněte si rozhovor se spisovatelkou Anne Golon, které Angelika vděčí za svůj život. V kinech se na remake slavného filmu můžete těšit od 27. února.

Příběh lásky mladinké, krásné, inteligentní a věrné Angeliky a ošklivého, šarmantního a nechutně bohatého hraběte Joffrey de Peyrac je notoricky známý.

A to zejména díky filmovému zpracování s Michèlle Mercier a Robertem Hosseinem, které mělo premiéru v kinech před padesáti lety.

Michèlle se stala sexuálním idolem 60. let, a to nejen za hranicemi, ale vstoupila do erotických představ mladíků i v socialistickém Československu, jejich vrstevnicím pak vytyčila cíl, kterého toužily dosáhnout.

 

Nezkrotná AngelikaNezkrotná Angelika

Byl to takový úspěch, že od té doby si filmaři netroufali příběh znovu převést na plátna kin.

Až nyní přichází do multiplexů dvoudílný remake od režiséra Ariela Zeitouna pod jednoduchým názvem Angelika. Markýzu hraje Nora Arnezeder (znáte ji z filmu Maniak), Joffreye pak Gérard Lanvin (hrál ve snímku Veřejný nepřítel č. 1: Epilog). První díl můžete vidět už 27. února.

Podívejte se na ukázku:

 

Autoři nového zpracování se mnohem více vrátili k původním knihám autorky Anne Golonové (tato dáma prodala více jak 150 milionů výtisků své Angeliky). A tak není divu, že spisovatelka prohlásila, že toto zpracování je prostě nejlepší, mnohem lépe vystihuje to, co chtěla říct.

Poslechněte si s ní rozhovor:

 

Tak co, už se těšíte?

Projděte si ještě fotky z nového zpracování:


 

 

Článek

Jen tak se nevzdám!

Angelika: Žít se musí! Jak se nenechat zkrouhnout životními útrapami

„Angeliko, ty musíš žít, už pro nás, pro své syny, pro pomstu i pro sebe. Angeliko, žít se musí!"

 

Článek

 

Článek

 

Článek

Angelika s Michéle Mercier - Obrázek 9

10 zajímavostí z natáčení Angeliky

Angelika se tento čtvrtek vrací do kin v novém remaku. Zajímavostí je, že natáčení probíhalo i u nás na zámku Telč. A jak vypadalo natáčení Angeliky v šedesátých letech? ...

Článek

 

Článek

Originální svatební šaty

Zavzpomínejte na ty nejkrásnější kostýmy Angeliky!

Krásná Angelika, která bojuje o lásku zjizveného Peyraca, je nebojácná. Přestože se vdala, její krása nepatřila jen do luxusních pokojů v letních sídlech. Angelika také ...

 

Článek

Angelika s Michéle Mercier - Obrázek 8

Představitel Joffreye byl pěkný seladon, zkoušel to i na Angeliku!

Nehynoucí láska mezi zjizveným Peyracem a blonďatou Angelikou byla silná. Jaký vztah ale měli tito dva představitelé na place? Michèle Mercier ve své biografii uvedla, že ...

reklama