Ano, správně, Můj otec (Adam Sandler) JE šílenec

Upřímně, musíte být trochu šílenci, abyste tenhle druh humoru ustáli, ale pokud jste, budete potěšeni další komedií z produkční dílny Adama Sandlera. Tentokrát možná ještě o fous bláznivější a absurdnější než obvykle. Nezapomeňte se dívat v sobotu, ve 20.15 na Primu!

Jestli někomu vyloženě nesedí střelené americké komedie, tenhle snímek mu k srdci patrně nepřiroste. Kdo ale občas skousne porci ujeté zábavy, bude nadšen a nasycen na další půlrok. A když píšeme „ujeté“, myslíme to vážně, protože k inteligentnímu humoru má tenhle film pekelně daleko. Adam Sandler do nás mydlí vulgarity a sexismy zleva zprava a nám nezbývá, než na to přistoupit. Zase se ale nemusíme bát žádného poučování ani udobřování. Film nemá vyšší ambice, než jen dobře pobavit a to se mu daří od první minuty do poslední.

Můj otec je šílenec - Obrázek 10 Foto:

Když byl ještě na střední, povedlo se puberťákovi Donnymu (Adam Sandler) zbouchnout jeho sexy učitelku. Neobešlo se to ovšem bez následků. Slečna McGarricleová skončila ve vězení a Donny se jako nedobrovolný otec musel starat o plod jejich společné lásky – syna Todda. Vzhledem k tomu ale, že byl sám ještě dítě, nebylo jejich soužití zrovna vzorným příkladem vztahu otce a syna.

Můj otec je šílenec - Obrázek 8 Foto:

O třicet let později je Todd dospělý a je z něj úspěšný bankéř na Wall Street. Donnyho opustil hned, jakmile k tomu dostal příležitost a už roky se s ním neviděl. Donny se ale ocitá v problémech – dluží na daních desítky tisíc dolarů – a napadne ho, že jedinou možností, jak se vyhnout vězení a sehnat potřebné peníze, je navázat znovu kontakt se svým ztraceným synem. K Toddovi dorazí přesně ve chvíli, kdy vrcholí přípravy na jeho svatbu. Svatební víkend se proměňuje v divokou smršť bizarních událostí a Donny má konečně šanci najít se svým synem společnou řeč. Dokáže ale nakonec udělat to, co ví, že by měl, pokud chce být dobrým tátou?

Můj otec je šílenec - Obrázek 2 Foto:

 

Věděli jste, že...

  • Když se herec Andy Samberg (Todd) skutečně ženil, pozval na svou svatbu i Adama Sandlera. Ten přišel převlečen za postavu Andyho filmového otce Donnyho – ve stejném obleku a se všemi ostatními proprietami.
  • Na začátku snímku hraje sexy učitelku, mámu Todda, herečka Eva Amurri Martino. Ve zbytku filmu, kde jsou všichni o 30 let starší, ji stvárnila Susan Sarandon. Pokud vás do oka udeří nápadná podobnost obou hereček, pak vězte, že není dílem pečlivého castingu. Eva Amurri Martino je skutečnou dcerou Susan Sarandon.
  • V baseballové scéně si povšimněte čísla na pálce Donnyho – 5150. Kód 5150 ve slovníčku kalifornské policie označuje mentálně postiženou osobu. Zde je použit velmi trefně.

reklama