Banderas bude dnes s Vikingy čelit zlu

Ahmed Ibn Fahdlan (Antonio Banderas) musí pykat za lásku Foto: Ahmed Ibn Fahdlan (Antonio Banderas) musí pykat za láskuFoto: All

Pokud máte rádi staré časy kombinované s žánrem fantasy, pak si nenechte dnes večer ujít výpravu do počátku našich věků ve filmu Vikingové. Ve 23.20 na Prima family se vypravíme do desátého století.

Arabský vzdělanec Ahmed Ibn Fahdlan (Antonio Banderas) se roku 922 zamiloval do manželky nesprávného muže a za trest se musí stát vyslancem ve vzdálené severské zemi.

Ve Střední Asii se však setká se skupinou Vikingů a tak trochu proti své vůli se stane jedním ze třinácti bojovníků, kteří se mají utkat s tajemnými nepřáteli, sužujícími jejich zemi...

Dnes večer ve 23.20 zapomeňte na zítřejšího obchodního partnera, frontu na poště a nepříjemného šéfa. Tady nepůjde o banality, ale o bytí, či nebytí.

 

Nebezpečí číhá všude

Tenhle film je tak trochu Narnie nebo Alenka v říši divů pro dospělé. Ahmed Ibn Fahdlan na své pouti prochází zemí obrů, husarů, Bulharů a Tatarů, kde ne všechno vždy funguje podle pravidel našeho světa.

To platí i o zemi Vikingů, kterou napadlo pradávné zlo personifikované v kmeni Wendolů. Jejich život je ukryt v ... to vám neprozradíme, v čem – ale tady se objevuje motiv známý z mnoha různých pověstí a bájí, kdy není možné zničit protivníka, pokud nedostanete předmět, ve kterém sídlí jeho duše, síla života (vzpomeňte na Kostěje Nesmrtelného nebo Pána prstenů nebo Harryho Pottera – resp. Voldemorta.)

Vikingové jsou neúprosní

 

 

reklama