Bára Nesvadbová vidí v Emanuelovi ideálního manžela

S Italem v kuchyni Foto: S Italem v kuchyniFoto: All

Co se týče znalosti a přípravy ryb a mořských plodů, mohl by Emanuele složit doktorát. A jak by ne, odmalička se točil v rodinné restauraci, která byla přímo u mola na ostrově Elba. Děda ho naučil lovit chobotnice a od babičky odkoukal co s nimi dál, aby se všichni u stolu jen olizovali.

Bára Nesvadbová vidí v Emanuelovi ideálního manžela

Co se týče znalosti a přípravy ryb a mořských plodů, mohl by Emanuele složit doktorát. A jak by ne, odmalička se točil v rodinné restauraci, která byla přímo u mola na ostrově Elba. Děda ho naučil lovit chobotnice a od babičky odkoukal co s nimi dál, aby se všichni u stolu jen olizovali. Do kuchyně v jeho pražské restauraci dorazila čerstvá zásilka z Itálie. Diváci se mají na co těšit, zdravých a chutných pochoutek z moře je v české kuchyni stále málo a často nevíme, co s nimi. Spisovatelka Bára Nesvadbová a její dcera Bibi si přišly pochutnat do Emanuelovy restaurace na mořském vlku pečeném v soli. Bára, která si myslí, že Emanuele by byl ideální manžel, se může dále těšit na slávky po námořnicku, krevety s pastou a okouna v citronové omáčce. Jaký je ale Emanuele manžel doopravdy?

Diváci možná znají kuře v soli, teď uvidí obdobnou přípravu ryby podle jednoho z nejstarších receptů. Prý se k němu hlásí i Španělé. Emanuele ale přísahá, že pochází z jeho domoviny. Mušle není těžké uvařit, důležité je ale vědět, co s nimi udělat před tepelnou úpravou a jaké si vybrat, aby byly kvalitní. Emanuele radí vyhodit ty otevřené, ukáže čištění mušlí a pak už hurá na slávky po námořnicku.


Linguini s krevetami a cuketou předchází očištění krevet a odstranění krunýře. Emanuele všem ukáže jak na to. Prozradí malé tajemství jak dostat z krevet veškerou pachuť a připravit jednoduchý, ale luxusní pokrm, kterým v závěru uctí Báru Nesvadbovou. Je to hotová pastva pro oči!


Bára, která žije v domácnosti s dcerou a maminkou, dbá na zdravou výživu. Bibi se ale stejně jako většina dětí zatím staví k rybám poněkud odtažitě. Bára se snaží vařit lehce ze zdravotních i dietetických důvodů. Pravidelný zdroj ryb má – souseda, vášnivého rybáře – a ráda by tedy znala nějaký prima recept na úpravu sladkovodní ryby. Emanuele ji naučí sladkovodního okouna v citronové omáčce s opečenými brambory s cuketou. Přísahá, že je to příloha, do které se zamilujete.


Na barevný karneval v podobě závěrečného nepečeného moučníku semifreddo si Bára kvůli linii již nepočkala, ale dozvěděla se, že tajemstvím jednoduché italské kuchyně jsou suroviny a vlastně vždy jen tři ingredience. Na sladké tečce si tak pochutnala Emanuelova sousedka Eliška a přijde vhod i divákům, protože je nenáročný na přípravu i suroviny.


Sledujte další díl cooking show S Italem v kuchyni již tuto neděli 18. 10. 2009 v 18.00 hodin.

reklama