Bohemia Energy: jednička mezi alternativními dodavateli energií

Bohemia Energy - elektřina Foto: Bohemia Energy - elektřinaFoto: All

Bohemia Energy je už více než deset let přední společností českého energetického byznysu. Je to vůbec první alternativní dodavatel energií, který stál v roce 2005 u zrodu tuzemského liberalizovaného trhu s elektřinou a plynem.

Bohemia Energy je už více než deset let přední společností českého energetického byznysu. Je to vůbec první alternativní dodavatel energií, který stál v roce 2005 u zrodu tuzemského liberalizovaného trhu s elektřinou a plynem.
Významným způsobem se zasloužila o jeho rozhýbání a vytvoření běžného konkurenčního prostředí, když začala nabízet zákazníkům možnost přejít od dominantních dodavatelů k alternativním.

Své výsadní postavení jedničky mezi alternativními dodavateli si udržuje mimo jiné inovativní produktovou nabídkou a špičkovým zákaznickým servisem za využití nejnovějších IT technologií.Vstup Bohemia Energy na domácí energetický trh v říjnu 2005 znamenal nejen vznik samostatné kategorie dodavatelů elektřiny a plynu, kteří bývají souhrnně označování jako „alternativní“ a tvoří tak jakýsi protipól vůči do té doby dominantním dodavatelům s monopolním postavením, ale především zrod konkurenčního prostředí, jež v důsledku přineslo zákazníkům výhodnější ceny energií.

Bohemia energy - Obrázek 2 Foto:

Jako první nastavovala Bohemia Energy proces změny dodavatele a tím ukazovala cestu i dalším alternativním dodavatelům, kteří začali na energetický trh vstupovat o několik měsíců později.Se svou vizí „být spolehlivým partnerem svých zákazníků, který pro ně má vždy srozumitelnou nabídku za konkurenční ceny a umí reagovat na jejich měnící se požadavky“ si Bohemia Energy udržela postavení největšího alternativního dodavatele energií od svého založení až do současnosti. Z původně malé rodinné firmy se dvěma zaměstnanci se tak postupem let stala společnost s 500 zaměstnanci, která patří mezi sto největších českých firem a v roce 2014 se podle statistiky Finanční správy ČR umístila na 61. místě.

 

Bohemia Energy graf Foto:

První v produktové nabídce

Své výsadní postavení na trhu si největší tuzemský alternativní dodavatel udržuje nejen díky výhodné cenové politice, ale zejména prostřednictvím nabídky inovativních produktů, s nimiž přichází na trh jako první. Díky tarifu Garance, jenž je „vlajkovou lodí" v produktové nabídce společnosti, se stala Bohemia Energy v roce 2010 průkopníkem garance výhodné ceny na tuzemském energetickém trhu a byla v nezávislém průzkumu vyhlášena jako jeden z nejlevnějších dodavatelů elektřiny v letech 2012–2014. Kromě výhodných cen energií nabízí svým klientům i jeden z nejkomplexnějších zákaznických servisů.

Bohemia Energy - manažeři Foto:

Jako vůbec první dodavatel na energetickém trhu přišla Bohemia Energy v loňském roce také s produktovou řadou Energie A++, která nabízí domácnostem elektřinu a plyn za velkoobchodní ceny. Jejich výši, která je stejná s aktuálními cenami na velkoobchodním trhu pro následující den dodávky, tak určuje trh, nikoli dodavatel. Navíc, tyto ceny si každý zákazník může kdykoli sám ověřit. Informace jsou totiž veřejně dostupné, podobně jako jsou např. dostupné informace o cenách veřejně obchodovaných akcií.

Bohemia energy - Obrázek 8 Foto:

Prvenství patří Bohemia Energy i v případě poradenské služby VIP Servis, která umožňuje také klientům z řad menších a středních podniků, měst a veřejných zadavatelů nakupovat energie způsobem a za ceny, které byly doposud dostupné jen klientům s odběrem v desítkách GWh.

Zákaznický servis s podporou nejmodernějších technologií

Kvalitní zákaznické služby té nejvyšší úrovně tvoří jeden z pilířů úspěchu Bohemia Energy od samého začátku její činnosti. Pro jejich zajištění je využíván ten nejmodernější fakturační a informační systém a bylo vybudováno špičkové call centrum, které zpracuje každý měsíc 140 000 zákaznických požadavků. Se svým projektem uzavírání smluv online prostřednictvím tabletů získala Bohemia Energy dvě prestižní IT ocenění, a to IT projekt roku 2014 od České asociace manažerů informačních technologií a Internet Effectiveness Awards v kategorii Průmysl a energetika.

Bohemia Energy - Praha Foto:

Čtyři dodavatelé, jedna skupina

Energetická skupina Bohemia Energy, kterou tvoří společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Slovakia Energy – a od ledna 2016 také Europe Easy Energy –, patří v současnosti s více než 830 000 zákazníky k největšímu uskupení alternativních dodavatelů elektřiny a plynu ve středoevropském regionu, na území České republiky a Slovenska.

Podpora dobročinných organizací a prospěšných projektů

Úspěch je pro nás závazkem, a proto se o něj dělíme. Začínali jsme jako malá rodinná firma, a proto jsme se rozhodli podporovat zejména projekty pomáhající malým dětem a mládeži. Z tohoto důvodu jsme navázali partnerství s organizacemi, jako je mimo jiné Česká asociace streetwork nebo nadace Artevide. Lhostejné nám nejsou ani osudy handicapovaných spoluobčanů po těžkých úrazech, na jejichž podporu spolupracujeme s organizací Černí koně. Bohemia Energy je také dlouhodobým partnerem archeologické expedice Národního muzea v súdánském Wad Ben Naga.

Článek

Černí koně - Obrázek 9 Foto:

Neziskovka Černí koně pomáhá handicapovaným vyrazit sportovat do přírody

Černí koně, to je nezisková organizace, která se zaměřuje na sport a volnočasové aktivity handicapovaných a velkou měrou se zasazuje za změny ve vnímání handicapovaných...

Článek

Logo Artevide primary Foto:

Nadace Artevide podporuje uměleckou tvorbu nevidomých dětí

Nadace ARTEVIDE byla založena v roce 2007 za účelem všestranné podpory umělecké a sociální činnosti nevidomých dětí, mládeže a sociálně slabých.

Článek

Mise Národního muzea: expedice Súdán - Obrázek 1 Foto:

Mise Národního muzea: Archeologická expedice do Wad Ben Naga

Archeologická expedice do Wad Ben Naga je vědecká mise Národního muzea působící v Súdánské republice od roku 2009. Od roku 2011 její činnost každoročně podporuje...

Článek

Streetwork - Obrázek 2 Foto:

Streetwork online pomáhá dětem najít bezpečný prostor na internetu

Rozvíjíme unikátní formu pomoci dětem v ohrožení prostřednictvím internetu. Jedná se o jedinečnou formu terénní práce, která se přesouvá za dětmi na internet.

reklama