Bojíte se rádi? Pak se v sobotu podívejte na horor Nebojte se tmy

Nebojte se tmy Foto: Nebojte se tmyFoto: All

Jakmile je pod hororovým či fantastickým snímkem podepsán scénárista a režisér Guillermo del Torro, je jasné, že se fanoušci žánru pomějí. Jestli totiž něco umí, tak je to vyvolat pořádně dusivou atmosféru. Nejinak je to v jeho hororovém počinu Nebojte se tmy, který Prima vysílá v sobotu ve 22.55.

Alex s přítelkyní Kim a dcerou Sally se rozhodují o novém bydlení. Volba nakonec padne na nádherné starobylé venkovské sídlo na Rhode Islandu. Zejména malé Sally se v domě, který připomíná tajemný labyrint, líbí. Jedno dne objeví tajemný sklep se zapečetěným krbem. Zvědavost jí nedá a i když je každému hororovému divákovi jasné, že to není dobrý nápad, krb otevře.

Z jeho útrob se začnou linout podivné zvuky a tajemné hlasy. Kdo jsou původní nájemníci domu a co po Sally, Kim a Alexovi vlastně chtějí?

Pokud máte rádi „duchařiny“, hororové lekačky a ponurou atmosféru starých obydlí, snímek Nebojte se tmy vás nadchne. A jestli jste ještě k tomu fanoušky Katie Holmes, bývalé manželky Toma Cruise, na film se můžete těšit hned dvojnásob. Jako Kim se vám bude určitě líbit.

Guillermo del Torro, který k filmu napsal scénář, je v současnosti science-fiction a hororovým režisérem číslo jedna. Fandové do komiksů budou znát jeho filmy Hellboy a Hellboy 2: Zlatá armáda o trochu svérázném ďáblovi, který je ale vlastně docela klaďas. Kritice i divákům se zase líbil pohádkově-hororový Faunův labyrint, který v roce 2006 získal hned tři Oscary.

A v roce 2013 vpadl jako neřízená střela do kin jeho snímek Pacifim Rim o boji obrovských strojů vedených lidmi a nepřátelských monster z hlubin vesmíru Kaiju. Del Torro má zkrátka „na triku“ úspěchů požehnaně, a to jsme jich nevyjmenovali ani polovinu!

Můžeme vám tedy zaručit, že pokud si v sobotu na Primě od 22.55 pustíte Nebojte se tmy, nebudete zklamaní!

 

reklama