Brněnský Billy Elliott

CSMT - Billy Elliot 3 Foto: CSMT - Billy Elliot 3Foto: Prima

Teprve třináctiletý Jakub Ressler z Brna má velkou šanci dostat se v soutěži ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT co nejdál. Přišel na jeviště, začal tančit ve stylu Michaela Jacksona a strhl nejen porotu, ale i všechny diváky v sále.

Jakub byl zvědavý především na hodnocení Jana Krause. Ten byl ale tak překvapený Jakubovým uměním, že brněnskému Billymu Elliottovi, jak Jakubovi někteří lidé začali přezdívat, řekl pouze to nejdůležitější slovo – ano.

 

Dál ho poslala samozřejmě i Lucie Bílá, která Jakubovi tleskala vestoje a volala: „Ani se mi nechce hodnotit, chce se mi jen křičet. Byl jsi fantastickej, fantastickej,“ opakovala nadšeně. Velkou pochvalu malému tanečníkovi složil i Jaro Slávik. „Doufám, že jsme tě dnes viděli naposled tancovat jako Michaela Jacksona. Ty jsi tak dobrý tanečník, že máš na víc než jen někoho napodobovat. Ať budeš tancovat cokoliv, bude to vynikající, zvládneš jakoukoliv choreografii, takový talent jako ty se nevidí každý den, možná ani každý rok ne,“ říkal nadšeně Jaro Slávik.

 

Jakub s úsměvem, v němž byla vidět velká úleva, poslouchal všechnu tu chválu a pak přiznal, že měl velkou trému. Za pár dní nastoupí do druhého ročníku taneční konzervatoře, která je jeho vysněnou školou. Až ji dokončí, rád by pracoval jako choreograf moderního a klasického tance. Jakubovou velkou láskou je totiž balet. A samozřejmě i Michael Jackson. A propojovat různé taneční směry ho moc baví. Co ho naopak nebaví? „No, nic moc mi neříká třeba fotbal,“ přiznal Jakub.

 

Vezme si k srdci radu Jara Slávika a bude v příštím kole tancovat jiný styl? „Ano, chtěl bych předvést nějaký remix, kde bude balet, hip hop a co dál, to ještě uvidím,“ vysvětlil nadaný tanečník s rošťáckým úsměvem.

 

reklama