Casting ve znamení iluzí…

CSMT - kouzelníci 1 Foto: CSMT - kouzelníci 1Foto: Prima

Na konkurzu do soutěže Česko Slovensko má talent nemohli chybět ani kouzelníci. Na pražském castingu se jich sešlo několik. Nejenže každý předvedl úplně jinou disciplínu, ale každý měl k vystoupení před porotou naprosto odlišný přístup.

 

Nejmladší z mágů byl devatenáctiletý Aleš Březina z Jablonce nad Nisou. Dorazil s maminkou, která dělala řidiče, dvěma asistentkami Gábinou a Adélou a hromadou beden. Ty k iluzionistům neodbytně patří. Aleš kouzlí jedenáct let a vyzkoušel si snad všechna odvětví magie, ale iluze ho prý teď zajímají nejvíc. Na tom, aby se z něj stal světově uznávaný kouzelník, pilně pracuje. Před sebou má momentálně vystoupení v Německu a nominační závody na mistrovství Německa.

 

S asistentkami vystupuje asi tři roky a říkají si Magic of Future. Co porotě ukázali? „Roztrhali jsme noviny a objevili logo soutěže Česko Slovensko má talent. Pak jsme předvedli iluzi, která se jmenuje origami. Jedna asistentka vlezla do bedny, kterou jsme propíchali mečem. Porotě se naše vystoupení líbilo, prý nám drží palce. Tak uvidíme, jestli postoupíme dál,“ říkal devatenáctiletý mág.

 

Polykal žiletky...

 

Naprosto svérázný přístup zvolil Zdeněk Kožušník, který přijel z Vodochod – Straškova u Roudnice nad Labem. Tohoto elegantně oblečeného pána, kterému by nikdo nehádal 78 let, přivezla dcera. Probíral se svým kouzelnickým kufrem s rekvizitami a přitom vysvětloval: „Považuju se za kouzelníka–amatéra, magii jsem se věnoval před padesáti lety a pak jsem celou dobu kouzla nedělal. Ale napadlo mě, že bych se k nim zase mohl vrátit, a proto jsem se přijel zúčastnit pražského castingu.

 

Mé vystoupení může trvat jenom dvě minuty, což mě trochu zaskočilo, s tím jsem nepočítal. Žádné kouzlo, které s sebou mám, téhle podmínce nevyhovuje, všechna by trvala déle. Tak budu muset improvizovat. Začnu tím, že budu polykat žiletky. Co dál, to si ještě rozmyslím, než na mě přijde řada,“ líčil pan Kožušník.

 

reklama