Česká komedie Hodinový manžel vám určitě spraví náladu

Komedií na úrovni je v českých krajích jak šafránu a těch, které zůstávají věrny klasickému českému humoru a přitom se nebojí prvků situačního humoru, je ještě méně. Viva panu režisérovi za to, že vše udržel vyvážené a nesklouznul k nevkusu. Koukejte se v sobotu ve 20.15 na Primě!

Na to, že šlo o režisérský i scénáristký debut a navíc komedii, nedopadlo to vůbec špatně. Tomáš Svoboda vsadil na kvalitní herecké obsazení (Davida Matáska není nikdy dost a Bolek Polívka je standartně skvělý), chytré dialogy a neotřelý ráz. Jaká to úleva! Nemusíte se bát žádných hostujících nehereckých celebrit, žádných levných propriet, žádného rádobyvtipného mezigeneračního pnutí.

Jsou tu milé i vtipné momenty, které vás pobaví a nebudete se při tom stydět. Jako hodinoví manželé jsou pánové sice na pytel, ale jako opraváři špatné nálady rozhodně bodují.

Hodinový manžel 1 Foto:

A o čem, že to vlastně je?

Nad Milanem se vznáší hrozba exekuce za nesplácení úvěru, který si vzal na provoz bazénu, ve kterém se svým týmem Lachtanů pravidelně trénuje amatérské vodní pólo a sní o postupu do profesionální soutěže. Jednoho dne ovšem přišla hygiena a bazén jako nevyhovující nechala vypustit. Milan a jeho parťáci se proto pouští do podnikání spočívajícího v tom, že osamělým a citově vyprahlým ženám spravují nejen rozbité věci v domácnosti, ale i jejich bolavé duše a neukojený sexuální život. A kšefty se začínají hýbat...

Kromě hlavní čtyřky v podání pánů Davida Novotného, Bolka Polívky, Davida Matáska a Lukáše Latináka se můžete těšit na stejně kvalitní dámské zastoupení: Jitka Čvančarová se představí jako žena vamp, Zuzana Norisová jako iluzí zbavená manželka a Eva Holubová jako moudrá, praktická, životem poučená lékařka.

Hodinový manžel Foto: Hodinový manželFoto: All

Věděli jste, že...

  • Hlavního hrdinu - Davida Novotného – jste mohli v poslední době vidět v Okresním přeboru (2012), Díře u Hanušovic (2014) či v historické minisérii Jan Hus (2015).
  • Pro Tomáše Svobodu (*1972), režiséra i scénáristu v jedné osobě, byl toto filmový debut. Dosud se věnoval hlavně divadelní režii a psaní divadelních her. Vyučil se dřevomodelářem, ale vystudoval i zmíněnou divadelní režii. Vystřídal řadu profesí, než zakotvil v chebském Divadle Nitě, které i umělecky vedl, stejně jako později i pražské Rokoko a Městké divadlo v Kladně.
  • Filmaři pro natáčení hledali co možná nejhorší bazén. Našli ho nakonec v Nymburcer a tam se taky většina filmu odehrává. Něco málo se dotáčelo v Poděbradech a Nízkých Tatrách.

Chybička se vloudí...

  • Ve scéně, kdy si má hodinový manžel Bolek Polívka vysvléknout při vyšetření lékařkou Evou Holubovou spodní prádlo, je vidět, že trenky doopravdy nesundal.

Podívejte se na vidoklip k filmu:

reklama