ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT: Dětské hvězdy mohou překvapit

CSMT - Děti 11 Foto: CSMT - Děti 11Foto: Prima

Mezi soutěžícími, kteří castingovým porotám předváděli svůj talent, se objevilo i hodně šikovných dětí. A některé sotva začaly chodit do školy.

Právě děti mají v soutěži Česko Slovensko má talent velkou šanci dostat se co nejdál. Fanouši této show si určitě vybaví šestiletou nadanou zpěvačku – Angličanku Connii Talbotovou, která málem vyhrála v roce 2007 Britain´s Got Talent, nakonec ji ale se svými operními áriemi porazil Paul Potts. Do finálové desítky America´s Got Talent se v roce 2008 dostala dokonce teprve čtyřletá zpívající holčička Kaitlyn Maherová z Virginie. A druhou řadu Britain´s Got Talent vyhrál čtrnáctiletý tanečník street dance George Sampson.

 

V Plzni zaujala například dvanáctiletá Kristýna Procházková z Karlových Varů, která zazpívala písničku od Alicie Keysové. Už několik let chodí na sólový zpěv a přihlášením do této soutěže se jí splnil velký sen. Nebo desetiletá Martina Holoubková ze stejného města, která zpívala písničku Anděl od Karla Kryla. Na kytaru ji při tom doprovázel její dvanáctiletý bratranec Dominik Mudra. Písničku Karla Gotta Trezor porotcům předvedl čtrnáctiletý Dušan Klik z Plzně. „Hudba mě moc baví a vždycky jsem toužil stát se zpěvákem,“ říkal.

 

Šestiletá gymnastka

 

Porotci mohli na brněnském castingu vidět nadanou teprve šestiletou gymnastku Denisu Prokešovou z Třebíče, která během dvou let, co se gymnastice věnuje, posbírala už devět medailí. A z Divoké karty, která je posunula do dalšího castingu do divadla, se mohly radovat dvě malé tanečnice z Brna Míša a Nikola, kamarádky ve věku osmi a jedenácti let, které si říkají Two Faces.

 

Čtrnáctiletá Sabina Klečková z Třince zaujala na ostravském castingu. Už podle kostýmu bylo jasné, že její vystoupení má co dělat s Michaelem Jacksonem. „Imituju ho od té doby, co zemřel, ale jeho hudbu poslouchám mnohem déle. Byl to můj velký vzor. Učím se sama a neberu to jako trénink, tančím, protože mě to moc baví. A stejně tak jako imitovat Michaela mě baví i breakdance nebo latinskoamerické tance,“ říkala.

reklama