ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT: Nenápadní, ale nepřeslechnutelní

CSMT - nenapadni 1 Foto: CSMT - nenapadni 1Foto: Prima

Zatímco někteří účastníci castingů nepodcenili zajímavý nebo někdy i šokující kostým, jiní vsadili pouze na svůj talent. Takoví byli většinou zpěváci. Nenápadní, někteří z nich ale nepřeslechnutelní.

Sálem v Ostravě, v němž účinkující čekali, až je povolají před porotu, se v jednu chvíli rozezněl zpěv Michaela Jacksona, ke kterému se pár dalších hlasů přidalo. To se čtyřiadvacetiletý Martin Kubín z Havířova pokoušel navodit tu správnou atmosféru a rozezpívat dav.

 

„Jsem retro boy, miluju Jacksona, Gotta, Queeny, Matušku, prosadit se jako zpěvák se pokouším už osm let, prošel jsem snad všemi podobnými soutěžemi, naposledy castingovou show Robin Hood – Cesta ke slávě, kde jsem skončil mezi pětadvaceti nejlepšími. Rád bavím lidi a souhlasím se slovy Lucie Bílé, která jednou řekla, že se narodila pro lidi. To já taky,“ vysvětloval Martin.

 

Bartoloměj Kóňa z Kadaně

 

Zabraný do kytary si potichu a nenápadně vybrnkával melancholickou skladbu dvaapadesátiletý Bartoloměj Kóňa z Kadaně. Porotě se chystal zazpívat vlastní písničku. Skládá je prý tak deset patnáct let, tenkrát vystupoval ještě s kapelou, teď tvoří už jen pro sebe.

 

Z Trněného Újezda přijel porotcům zazpívat Jan Kořalka, šestadvacetiletý sanitář z nemocnice. Na první pohled působil nenápadně, na druhý vzbuzoval otázku, odkud že je jeho tvář povědomá. Odpověď je jednoduchá – z první řady SuperStar. Jan přiznal, že zpívá odmalička, vystupuje i s kapelou a často zpívá i písničky Karla Gotta. Pro porotu si ale připravil skladbu od Westlife, kterou známe v české verzi od Josefa Vágnera pod názvem Mně sílu dáš. Vlastně něčím byl Jan Kořalka přesto nápadný – po sále pajdal o berlích. Měl totiž sešroubovanou nohu – prý následek fotbalu.

 

Árie ze Země úsměvů

 

Skromně působil i pětačtyřicetiletý Viktor Čech z Prahy. Porotě se chystal zazpívat operetní árii ze Země úsměvů. Vysvětloval, že se hudbou kdysi živil, zpíval v opeře a vystupoval s rockovou kapelou. Pak ale nastaly v jeho životě velké změny. Narodil se mu syn, kterému je teď dvanáct let, rozvedl se. Momentálně pracuje jako IT technik a hudba se pro něj stala jen koníčkem. Skládá i vlastní písničky, ale srdeční záležitostí pro něj prý zůstává klasika, konkrétně opera a opereta. A pokud je vám jeho tvář taky nějak povědomá, není divu. Prošel různými soutěžemi, ale naposled jste ho mohli vidět jako jednoho z tatínků v reality show na Primě Hledá se táta a máma.  

 

I třicetiletý Jaroslav Parči už prošel různými soutěžemi, včetně SuperStar. Na otázku, odkud je, odpovídal trochu složitě. Momentálně bydlí v Praze, ale žil na Slovensku a pochází z Moravy. Sice pracuje jako číšník, ale vystupuje sám i s kapelou na různých akcích a festivalech. Říká, že zpěv je koníček, kterého se nemůže a nechce zbavit. Pro porotu měl připravenou známou písničku z oblíbeného filmu Duch.

 

Pozornost budila mezi účastníky pražského castingu skupinka dvou mužů a jedné ženy tmavé pleti. Nakonec se ukázalo, že zpívat, a to skladbu od Michaela Boltona,  bude jen jeden z nich – Gideon. Jeho dva přátelé plnili pouze funkci tlumočníků a doprovodu. 

reklama