ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT – Sophiina volba

CSMT - sebevědomí 2 Foto: CSMT - sebevědomí 2Foto: Prima

Diváci mohli v neděli 5. 9. vidět v rámci originální talentové show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT emotivní příběh sester Jitky (16) a Pavlíny (21) Matiových.

Před porotce i diváky se sestry postavily ruku v ruce. Uspěla však jen jedna, porota toto sourozenecké duo nekompromisně rozdělila. Ale porotci ve svých názorech rozhodně nebyli jednotní. Lucii Bílé se jejich duet líbil, Jan Kraus a Jaro Slávik však měli jiný názor. Pokud se bude dál hovořit o postupu, pak jedna musí z kola ven.

 

Ještě než vešly obě slečny, které pocházejí z Roudnice nad Labem, ale studují na konzervatoři zpěv, na jeviště, mluvily o tom, jak si skvěle rozumí a jsou na sebe hodně vázané. Netušily, že za moment je čeká nejtěžší rozhodnutí jejich života.

 

Janu Krausovi a Jaro Slávikovi se víc líbil zpěv starší tmavovlasé Pavlíny. Naznačili, že její mladší sestra, blondýna Jitka, zpěv své sestře trochu kazí. A dali slečnám jasné ultimátum. „Buď postoupí jen Pavlína, nebo žádná, je to pro vás akceptovatelné?“ zeptal se nekompromisně Jan Kraus. Sestry se šly poradit do zákulisí a jejich rozhodování se neobešlo bez slz. Pavlína se na jeviště nechtěla vrátit bez sestry, Jitka ji posílala dál.

 

„Ty na to máš, budeš zpívat za nás za obě,“ utěšovala ji a zároveň i sebe. Těžko si představit, že by sestře možnost vyhrát 100 tisíc EUR a angažmá v Las Vegas upřela. Pavlína si otřela slzy a prohlásila: „Já tam jdu, ale bude to pro mámu, jo?“ Jitka kývla a ze zákulisí spolu s moderátory Martinem Pyco Rauschem a Jakubem Prachařem sledovala, jak Pavlína zazpívala už sama další písničku. „To je to nejkrásnější, co jsi mohla pro svou sestru udělat, to mi věř,“ utěšoval Jitku Jakub Prachař. A nebyl sám, kdo si to myslel.

 

V dalších kolech si sice sestry Matiovy spolu už nezazpívají, ale jinak jim v tom nic nebrání. Společně totiž vystupují – a někdy i v triu se sestřenicí. Pocházejí z romské muzikantské rodiny, táta je baskytarista, maminka hrála na klavír a zpívala. Holky hrávaly na housle a na klavír. Tak napojené jsou na sebe proto, že další sourozence už nemají a jako sestry si vždycky moc dobře rozuměly; ostatně, spojuje je stejný a velký zájem – zpěv. Nerozdělí je nakonec úspěch? Sledujte další osud Pavlíny, která je přesvědčená, že nyní musí zpívat i za svou sestru Jitku.

 

Příběh sester Matiových byl o rozhodnutí. Jak jejich rozhovor, na konci kterého došly k pravděpodobně doposud nejzásadnějšímu životnímu rozhodnutí, vypadal? Zde je jeho přepis.

 

Lucie Bílá (LB): Já měla husí kůži, pánové.

Jaro Slávik (JS): Mně vadil způsob, jakým jste to předvedly. Vynikající pasáže se střídaly s těmi horšími...

Jan Kraus (JK): Je to pro vás lepší, když vystupujete společně?

Pavlína: Já se cítím dobře, vždyť je to ségra...

JK: To já chápu, ale tady jde o zpěv. Jestli by nebylo lepší, kdybyste to zkusily každá zvlášť a s jinou písničkou?

Pavlína: Tak to můžeme zkusit...

LB: Já bych to nechala na příště.

JS: Já bych to nenechával na příště, já bych chtěl slyšet zajímavou písničku od tebe. (ukázal na Pavlínu)

JK: Takže kdybychom vás teď chtěli rozdělit, tak to půjde?

Pavlína: No, asi jo, ale já nechci...

JK: Žádná, nebo jenom jedna, je to akceptovatelný? 

Jitka: Pro mě jo.

Pavlína: Pro mě ne...

JS: Ty máš, Pavlíno, šanci dojít velmi daleko, kdybys šla sólově...

JK: Já můžu říct, pokud by měly být obě, dám ne...

JS: Jděte se poradit dozadu, my tu počkáme na vaše rozhodnutí.

Pavlína: (při odchodu z jeviště) Ty vole...

Martin Pyco Rausch: Není nic, co bychom vám záviděli...

Pavlína: Jitko, já nemůžu. Já tam strašně chci jít, ale s tebou.

Jitka: No běž!

Martin Pyco Rausch: Bohužel nemáte mnoho času na to, abyste udělaly důležité rozhodnutí, které bude definitivní pro vás obě.

Pavlína: Já tam jdu, ale bude to pro mámu, jo?

Jakub Prachař: (k Jitce) To je to nejkrásnější, co jsi mohla pro svou sestru udělat, to mi věř.

LB: Neplakej, budeš zpívat i za ségru.

Martin Pyco Rausch: Je skvělá.

Jakub Prachař: Vy si spolu ještě zazpíváte...

reklama